PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


– tko će to kupiti i po kojoj cijeni?

kupit će švabe npr. da im takvo što ne smrdi pod njihovim prozorima,nego nek smrdi pod našim
[smiley2]-zar nije logično? i još će nam dati svoje zakone iz EU o očuvanju voda-oni koji su sve svoje vode zagadili [smiley8]-jeftinije im je kod nas to proizvoditi nego kod sebe


Slažem se ali opet se vraćamo na početak – tko će to kupiti i po kojoj cijeni?
I da upravo tako – Ina je prodana mađarima koji će imati svakim danom sve veći utjecaj – proporcionalno ( hipotetićki rečeno ) će rasti i cijena plina zar to nije logički?

Ne bih se složio oko tvrdnje da će Madjari imati sve veći utjecaj u Ini. To je dosta upitna tvrdnja. Naime to pleme ima samo 25%+1 dionicu i veliko je pitanje u kojem će smjeru Vlada nastaviti privatizaciju. Uskoči li novi igrač u Inu, madjari će to prodati tom novom igraču ko sto je Actavis prodao svoje Barru.
Jedino se slažem da će cijena plina rasti. To je neminovno. No i cijena nafte je izrazito rasla ali su cijene derivata rasle brže. To se isto može dogoditi i u slučaju Petrokemije.( A onda je moguća cijena o kojoj ni Hakela ne sanja )
Uostalom radi se o strateškom proizvodu, neophodnom za proizvodnju hrane. Jer stvarno sumnjam da će svijet trgovati stajskim gnojivom ( kravica je sve manje ) a i zaudara to prilično, hi,hi,hi

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


Bljedoliki tvoje pravo je da budeš pesimist, no moram ti reci da je Ina isto bila gubitaš dok im Račan nije dozvolio duplo veće cijene goriva, e – da bi je prodao Madjarima za tringelt. Čini mi se da se SLinić hvalio sa 505 s crtom ( bomboni njegove mladosti ). Pa ako je to mogao Račan napraviti svima nama ( shebati nam znanje ), valjda može i Sanader napraviti seljacima ( koje neki vrijedjaju nazivajuci ih seljacinama ). Lijepo privatizira Petrokemiju, a vlasniku odobri tržišne cijene( prešutno ) umjetnog đubra. Naravno da takav deal ne bi ostao baš jako dugo tajna a onda da vidiš cijene na burzi. Sa nostalgijom ćemo se sjećati ove cijene, hi,hi,hi

Dali ti je to rekao tvoj vrač ili netkoiz kruga Antiše Samogora???

kakve veze sad ja imam s domagojem? ja sam samo iznio svoju viziju o PTKM koja će funkcionirati zbog “više sile” i dalje
-jesam li ja napisao da je dionica PTKM super ili da ne valja? nisam i stoga nemoj tako


kakve veze sad ja imam s domagojem? ja sam samo iznio svoju viziju o PTKM koja će funkcionirati zbog “više sile” i dalje -jesam li ja napisao da je dionica PTKM super ili da ne valja? nisam i stoga nemoj tako

Nisam na tebe mislio ,mislio sam figurativno,oprosti !!!![smiley2]

Kod Petrokemije nema promjena među prvih deset, ali ono što očekujem je dobar sljedeći tjedan pun novih pozitivnih zbivanja. [smiley2]

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

“Europska Unija bori se za energetski suverenitet. U igri su milijarde, goleme rezerve nafte u kaspijskoj regiji, zaobilaženje Rusije plinovodima i osiguravanje opskrbe nezasitne zapadnoeuropske potrošnje.
U igri je, sve više, i Hrvatska

Europska Unija ne smije postati talac ruske energetske politike, zaključili su prije nekoliko godina birokrati u Bruxellesu. Ako su neke europske vlade smatrale da je to možda i preoštar ton prema Rusiji, prošlogodišnja energetska kriza, prouzročena ruskim smanjenjem isporuke plina Ukrajini i dalje prema Europi zbog nezadovoljstva političkim vodstvom u Kijevu, smanjila je na nulu prag tolerancije.

Upravo zbog toga Europska Unija pronalazi nove transportne puteve kojima bi naftu i plin iz kaspijske regije dovela u svoje dvorište zaobilazeći Rusiju.
Preko Hrvatske bi prema svim projekcijama prošla dva strateška transportna pravca: Paneuropski naftovod (PEOP) i LNG terminal.

– Ovo je velika šansa za Hrvatsku jer smo važan element za ove velike projekte kojima se rješavaju problemi opskrbe Europe energijom – tvrdi ministar gospodarstva Branko Vukelić.”

http://www.jutarnji.hr/magazin/clanak/art-2006,10,21,energetika_hrvatska,47243.jl

Croblack, pa ovo što si postao je jako loše za PTKM. Ona će još jako dugo biti talac ruske energetske politike. Bolje nam je da se povezujemo s rusima nego s ovim banditima u EU.

Meni se cini da Petrokemiji dolaze bolji dani. Citam da su Rusi otkrili puno vece kolicine plina na plinskom polju Sthokman ( umjesto 3.600 milijardi kubika – 4.000 milijardi kubika plina ) i da ne znaju kud ce s njim. Pogotovo ljeti, jer takve kolicine nemaju gdje spremiti.

Never mind the bollocks

PETROKEMIJA PREPORUČUJE PRIMENU:

RATARSTVO
Đubrenje soje i suncokreta
Jare kulture: jara pšenica, jari ječam, jara zob

POVRTARSTVO
Paradajz
Paprika
Krastavci
Lubenica, dinja, tikva
Folijarna prihrana plodovitog povrća
Đubrenje korenastog povrća
Keleraba, rotkvica
Šargarepa, peršun, pastrnjak
Cvekla
Đubrenje lisnatog povrća
Spanać, matovilac, salata
Đubrenje mahunastog povrća
Pasulj, grašak
Đubrenje gomoljastog povrća
Krompir
Đubrenje zeljastog povrća
Kupus

VOĆARSTVO
Đubrenje voćnjaka
Đubrenje mladih voćaka
Đubrenje voćaka u rodu
Meliorativno đubrenje voćnjaka

VINOGRADARSTVO
Meliorativno đubrenje
Đubrenje vinograda u rodnosti
Prihrana vinove loze
Folijarna prihrana vinove loze

MASLINARSTVO
Jesensko i meliorativno đubrenje maslinika
Prihrana masline

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Vaš link

Cijene mineralnog gnojiva

1. NPK 15-15-15
– FCO Petrokemija 1.580,96 kn/t
– FCO Naručitelj 1.637,96 kn/t

2. NPK 7-20-30
– FCO Petrokemija 1.964,79 kn/t
– FCO Naručitelj 2.021,79 kn/t

3. NPK 5-15-30
– FCO Petrokemija 2.032,86 kn/t
– FCO Naručitelj 2.089,86 kn/t

4. KAN 27%
– FCO Petrokemija 1.214,25 kn/t
– FCO Naručitelj 1.271,25 kn/t

5. KALIJEVA SOL 40%
– FCO Virovitica 1.416,36 kn/t

6. PK 0-20-30
-FCO Virovitica 1.880,59 kn/t

7. UREA 46% N
– FCO Virovitica 1.537,72 kn/t

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Proizvodnja i izvoz u odnosu na prošlu godinu porasli, najveći porast izvoza za srbiju. To je jedina dobra
vijest. Problemi uz dobavljanje plina i dalju ostaju pošto novi plinovod opterećuju sa plinifikacijom djelova
hrvatske koji ga nemaju.Opet slijedi kupovanje mazuta od države. Dodatni problem ove godine se javio u otpremi umjetnog gnojiva. HŽ nije mogao osigurati potrebnu kličinu vagona, stoga su u petrokemiji morali odbiti popriličan broj narudžbi. Kao razlog se navodi šećerana koja je ove godine dodatno popunila HŽ kapacitete.

New Report

Close