PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 782.346 23,42 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 108.396 3,24 Skrb. račun
5. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 95.273 2,85 Skrb. račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 89.879 2,69 Skrb. račun 7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 62.200 1,86 Skrb. račun
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
9. BAKIĆ NENAD 37.256 1,12 Osnovni račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 28.540 0,85 Skrb. račun
Ukupno: 68,78

PBZ/CO OMF u 2 dana kupio 8.387 kom, a iz TOP 10 prodao SZIF 1.000 kom.
[shocked]

Generirano u: 02.02.2010 19:02:18 GMT+1 Ispis

Top 10 računa za vr. papir – "PTKM-R-A"

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 782.346 23,42 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 108.396 3,24 Skrb. račun
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 97.499 2,92 Skrb. račun
6. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 95.273 2,85 Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 62.200 1,86 Skrb. račun
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
9. BAKIĆ NENAD 37.256 1,12 Osnovni račun
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 28.343 0,85 Skrb. račun
Ukupno: 69,01


Generirano u: 02.02.2010 19:02:18 GMT+1 Ispis

Top 10 računa za vr. papir – "PTKM-R-A"

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 782.346 23,42 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 108.396 3,24 Skrb. račun
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 97.499 2,92 Skrb. račun
6. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 95.273 2,85 Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 62.200 1,86 Skrb. račun
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
9. BAKIĆ NENAD 37.256 1,12 Osnovni račun
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 28.343 0,85 Skrb. račun
Ukupno: 69,01

PBZ CO OMF došao na 5. mjesto, kupio 7.620 kom

Puno zanimljivije je pojavljivanje još jednog mirovinca na desetom mjestu. Meni se čini da se ovdje kratkoročno ništa neće desiti pa oni koji imaju vremena čekati istiskuju špekulante.

"Ukupno: 69,01"

Mislim da ova brojka puno govori.
Top10 s vremenom uredno podebljava svoje vlasnicke pozicije unatoc rezultatima.
Neki tu i tamo prodaju manje kolicine iz njima znanih razloga, ali rast kolicine dionica u top10 sigurno ne ide u prilog cinjenici da bi sada trebala zavladati panika i rasprodaja. Panika je kod manjih ulagaca. Posebno onih spekulanata kojima se ne da cekati privatizacija i vide bolju priliku rasta u kracem vremenu u nekim drugim dionicama, a kasnije se lako vrate u PTKM kad drugi odrade rast.

I opet ponavljam – za gubitak se znalo puno prije objave rezultata. Neki su iznenadjeni konacnom cifrom (poput mene), ali to sto nije nastupio pad vrijednosti dionice nakon objave samo govori koliko je vec prije toga taj gubitak bio ukalkuliran u cijenu.

A gdje ce cijena dalje … Mislim da sada to ovisi o poslovanju ovom kvartalu, vijestima koje ce dolaziti iz Kutine, a pomalo i o opcenitom stanju na burzi.

kolega stalker neznam koliko dugo posjedujete dionicu ptkm ali nikakvi rezultati ne utjecu na cijenu ptkm samo spekulacija oce ili nece bii privatizacije a onih 60kn smo dotaknuli zbog radnickih dionica ova dionica je strogo kontrolirana i nikakvi zvjesta nema veze sa stvarnosti

ZAVRŠETAK REMONTA I POKRETANJE PROIZVODNJE
3. veljača 2010

Do kraja ovog tjedna, tj. do 7. veljače 2010., sva postrojenja Proizvodnje gnojiva, uključujući i postrojenja Amonijak i Urea, bit će u radu nakon završetka redovnog remonta. U vrijeme odvijanja ovih aktivnosti može se očekivati uobičajena neizbježna pojava povećane buke i povremeno, kratkotrajno povećanje emisije otpadnih plinova u zrak. Iako se ne očekuju prekoračenja dozvoljenih vrijednosti kakvoća zraka će se intenzivno nadzirati mjerenjima na postajama lokalne i državne monitorinške mreže

Kolega snupy, u Petrici sam vec nekoliko godina i kupovao sam po skoro svim mogucim cijenama, od 72kn pa do 282kn i trenutna cijena mi je cca prosijek. Recimo da mi cca 40% portfelja u PTKM.

I u potpunosti se slazem da do sada izvjesca nisu igrala veliku ulogu jer koliko se sjecam, a i svatko to moze provjeriti, u doba kad je PTKM bila opce poznati gubitas iz godine u godinu, cijena dionice je na krilima spekulacije o privatizaciji rasla.
Recimo da sam tako i ja krenuo s ovom dionicom.
No, obzirom na opce stanje u drzavi i krizu, ne znam koliko je odrziv negativni trend poslovanja. I zato sam malo skeptican za buducnost i ocekujem da ce ubuduce izvjesca ipak nesto vise govoriti o kretanju cijene dionice. Svakako da ce se sa zebnjom iscekivati iduci kvartalni FI kako bi se vidjelo ima li pozitivnih pomaka ili samo tonemo sve dublje zbog zakulisnih rodijackih i politickih igara koje se dogadjaju oko ove tvornice.
Svakako se nadam da privatizacija nece biti jedina svjetla tocka ulagacima u ovu dionicu, a i da ce kad-tad na celo drzave i tvornice sjesti ljudi koji ce prepoznati potencijal tvornice i vratiti firmu na noge i pripremiti ju za prodaju.
No, i dalje sam optimist. Valjda top10 zna vise od nas malih.
Strpljen – spasen! 😉


ZAVRŠETAK REMONTA I POKRETANJE PROIZVODNJE
3. veljača 2010

Do kraja ovog tjedna, tj. do 7. veljače 2010., sva postrojenja Proizvodnje gnojiva, uključujući i postrojenja Amonijak i Urea, bit će u radu nakon završetka redovnog remonta. U vrijeme odvijanja ovih aktivnosti može se očekivati uobičajena neizbježna pojava povećane buke i povremeno, kratkotrajno povećanje emisije otpadnih plinova u zrak. Iako se ne očekuju prekoračenja dozvoljenih vrijednosti kakvoća zraka će se intenzivno nadzirati mjerenjima na postajama lokalne i državne monitorinške mreže

tek sad je gotov remont?? auuu na što će ličiti izvješće za 1Q ove godine [embarass]

DPAVLETIC=DKONCAR=DSORC=MAJA4684=SCRAPMAN=....

pa prosle i pretprosle godine je bio gotov u ovo vrijeme

likvidnost je pala, to nije dobro

Cookie Monster


likvidnost je pala, to nije dobro

to ti je u ovome slučaju nešto najbolje što ti se može dogoditi
nema prodaje, dionica je u čvrstim rukama. Naravno da će u ovakvoj situaciji fondovi htjeti iskoristiti jeftiniju kupnju pa neće lupat po asku kada drhti europa (danasnja reakcija-to su samo gluposti anglosaksonskih medija o grčkoj, španiji i portugalu i euru kao valuti, kako bi drhtave ručice prodale svoje dionice od neupućenih) nego će čekati na bidu ali neće puno upecati….da bi išta skupili morati će dizati letvicu..to je ista priča kao i sa HT-om, jednostavno moraju dignurti letvicu gore….

zato nemojte drhtati nego budite čvrsti jer će vam se ta čvrstoća isplatiti uskoro.
pozdrav

New Report

Close