PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U skorije vrijeme očekujem da se u javnim medijima potegne pitanje Petrokemije. Ovdje je privatizacija jedini mogući izlaz, vremena za oklijevanje je sve manje, rane se sve više gnoje. Iako na prvu zvuči nebulozno, ovaj gubitak je za dioničare PTKM trnutno najbolje što se moglo dogoditi.



Kad bi dali Todoriću za dvije kune ali da ne bude stečaj ja bih potpisao, ali ako bude stečaj onda su dioničari sadašnji nahebali

Vjerojatno ide u stečaj, zato mirovinci iz dana u dan kupuju, dragi kolega ovdje je jedino i realno očekivati preuzimanje od nekog jakog igrača, a znamo gdje onda ide cijena [cool]
[/quote]

dakle, ako sam dobro shvatio, ovako stoje stvari:

ako firma dobro radi, odlično, cijena treba ići gore.
ako firma katastrofalno radi radi, odlično, cijena treba ići gore, sad će preuzimanje???

čovjek bi rekao da su dionice najsigurnije ulaganje i da je to win-win pozicija?

udri brigu na veselja, besplatni novci
[lol]

رحمك الله يا قائد الوطن نعم فلسطين لن تعرف قائد محنك وصلب مثلك ووفق الله جميع فصائلنا البطلة وارجو

cuj i sta je sa zadrzanom dobiti iz 07 i 08godine

i sem toga ako je tako lose pa za sta ju kupuju mirovinski fondovi jer u slucaju privatizacije njim jednako kao i nama 0kn

i da sta sa radnicima koji su kupovali 12pct firme dobro neki su prodali ali drugi jer su i oni kupovali macka u vreci za kojeg su krvavo radili


Kako su prošlu godinu završile tvrtke iz iste branše u svijetu?

Evo par linkova

http://finance.yahoo.com/echarts?s=YAR.OL#chart6:symbol=yar.ol;range=1y;indicator=volume;charttype=line;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=on;source=undefined

http://finance.yahoo.com/echarts?s=POT#chart1:symbol=pot;range=1y;indicator=bollinger+volume+macd;charttype=line;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=on;source=undefined


Važeći podaci za uredovni dan 28.01.2010. :

1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 ; 26,02
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 782.346 ; 23,42
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 ; 5,53
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 108.396 ; 3,24
5. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 95.273 ; 2,85
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 86.604 ; 2,59
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 62.200 ; 1,86
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 ; 1,20
9. BAKIĆ NENAD 37.256 ; 1,12
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 29.040 ; 0,87

Ukupno: 68,70

Dakle PBZ/CO OMF je dokupio 5133 dionice jer je jučer imao 81.471 dionicu i udio od 2,44%.


Generirano u: 01.02.2010 10:26:16 GMT+1 Ispis

Top 10 računa za vr. papir – "PTKM-R-A"

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 782.346 23,42 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 108.396 3,24 Skrb. račun
5. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 95.273 2,85 Skrb. račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 86.604 2,59 Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 62.200 1,86 Skrb. račun
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
9. BAKIĆ NENAD 37.256 1,12 Osnovni račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 28.687 0,86 Skrb. račun
Ukupno: 68,69
Možda SZIF toliko prodaje zadnjih dana?

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 782.346 23,42 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 108.396 3,24 Skrb. račun
5. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 95.273 2,85 Skrb. račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 89.879 2,69 Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 62.200 1,86 Skrb. račun
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
9. BAKIĆ NENAD 37.256 1,12 Osnovni račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 28.540 0,85 Skrb. račun
Ukupno: 68,78

Komentari nekih kolega su poprilično sarkastični, iako potpuno razumljivi. Ali ako mislite da će firma propasti i ako ste nezadovoljni zbog poslovnih rezultata, pa prodajte brate mili, tko vas tjera da držite gubitaša. Cijena je u tom konteksu i više nego povoljna, s obzirom da je prije svega 9 mjeseci bila preko 60% niža. Ne vidim u čemu je problem. zaista ne vidim. Lijepo prodaš i kupiš nešto što posluje sa dobiti i dodaje dioničarima vrijednost. I svi sretni.

Po meni jedina stvarna opasnost petrokemije su komercijalni zapisi, a sve ostalo u svezi poslovanja je već viđeno od 1999 do danas i po nekoliko puta apsolvirano.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Bravo kolega Guvernor! VIdim da ste naučili na primjeru Podr i da sada jasno i točno rezonirate glede Ptkm! [thumbsup]
Ja sam vlasnik manjeg broja dionice Ptkm ostvarene od profita na Podr.

Jel ………."pa prodajte što čekate i td itd…." a na Hidroelektri koja radi s dobiti, se rugaš……….a sad se ne vide nikakvi problemi u Petrokemiji??? a minus od 267 milijuna kuna???
Na Podravci se isto rugaš iako ima puno bolju situaciju od Petrokemije, jer su se riješili nesposobnog vodstva!

Možda bi trebalo uzeti malo jaču dioptriju pa reći da privatizacije nema, da je cijena plina poskupila, da Petrokemija ne smije podići cijene svojih proizvoda, da imaju viška radnika, da su izgubili petinu kapitala i slično.
I sad to je ok a hdel koji imaju dobit ne vrijede? Kojih li lumena na ovom forumu, sve mjere dvostrukim mjerilima, ovisno o tome imaju li dionicu u portfelju ili ne [tongue]


Jel ………."pa prodajte što čekate i td itd…." a na Hidroelektri koja radi s dobiti, se rugaš……….a sad se ne vide nikakvi problemi u Petrokemiji??? a minus od 267 milijuna kuna???
Na Podravci se isto rugaš iako ima puno bolju situaciju od Petrokemije, jer su se riješili nesposobnog vodstva!

Možda bi trebalo uzeti malo jaču dioptriju pa reći da privatizacije nema, da je cijena plina poskupila, da Petrokemija ne smije podići cijene svojih proizvoda, da imaju viška radnika, da su izgubili petinu kapitala i slično.
I sad to je ok a hdel koji imaju dobit ne vrijede? Kojih li lumena na ovom forumu, sve mjere dvostrukim mjerilima, ovisno o tome imaju li dionicu u portfelju ili ne [tongue]

Kolega, ništa vas nisam razumio. gdje ja kažem da je to OK? Da me niste zamijenili sa nekim? Ako Vam se ne sviđa gubitak lijepo prodajte.Imate priliku s obzirom da cijena ne pada rezultatima unatoč. A ako vam se dionica sviđa, kupite. Što želite vi od mene zapravo? Da ja prodam umjesto Vas? Da kupim za Vas? Što?

New Report

Close