PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U životu sam naletio na svakakve "managere". Vrlo malo njih bih mogao izdvojiti kao relativno pristojne i realne ljude, a većinu bih mogao opisati kao bahate, umišljene, neotesane i koristoljubive, pogotovo u firmama u državnom vlasništvu gdje se ubacuje politika pa sve skupa liči na kupleraj gdje se ne zna tko pije, ali se zna tko plaća. Čak i u slučajevima gdje čovjek na čelu uprave u startu ima dobre namjere, to se izjalovi zbog političko-gospodarskih interesa.

Dakle, imajući na umu svoja iskustva, po svoj prilici je 90% šanse da Uprava i NO Petrokemije spada u ovu drugu skupinu ljudi. Nastavno na svoja iskustva, u toj skupini ljudi se neizbježno javlja podilaženje drugim pravnim ili fizičkim osobama na štetu vlastitog društva (tko hebe vlasnika, dioničare i radnike) uz ostvarenje vlastite koristi, koja ne mora nužno biti materijalna već im je dovoljno da zadrže poziciju, dok drugu stranu uglavnom pokreće materijalna korist. To se obično manifestira sklapanjem štetnih ugovora mimo odluka skupštine ili NO, a ponekad i uz znanje NO koje ništa ne poduzima jer dobije svoju pinku + razna sponzorstva, donacije, reprezentacije kao što je radio direktor brodogradilišta 3.maj (nedavno bilo po novinama) koji je spizdio 500.000 kn na žderanje svojih HDZ prijatelja dok mu je firma u gubicima od par milijardi kuna.

Ja sam više puta gledao ovo FI i cifru gubitka pa očima ne vjerujem da se može toliko loše poslovati. Moram priznati da je izvješće puno lošije od onoga što sam očekivao. Tu jednostavno smrdi na trulež i korupciju, jer ako Podravka ima samo 20 mil. kuna veći gubitak nakon svih sranja koja su izašla na vidjelo, onda ni Petrokemija nije daleko od toga da se događaju još veća sranja. Također imam osjećaj da su predstavnici sindikata unutar tvornice kupljeni od uprave, pa vrlo vjerojatno uvjeravaju radnike da im je bolje i ovakva uprava pa da zadrže posao, nego da se tvornica proda i dobiju novu upravu koja će im dati otkaze. Smrdi mi tu i ovaj Stožer za obranu, koji mi više liči na američke sindikaliste u vrijeme Al Caponea koji izađu na ulicu čim vlasnik tvornice Caponeu ne plati mjesečnu proviziju za zaštitu.
Nisam nikada bio u Kutini i ne poznajem nikoga tko radi u Kutini, ali bih se mogao kladiti da sam blizu istine.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Jedino što je dobro sa ovakvim gubitkom moramo se privatizirati i prije nego što se misli. Još jedna ovakava godina pod mudrim vodstvom bila bi pogubna.

Bojim se da smo daleko od privatizacije, našoj vladi je najvažnije kupovanje socijalnog mira.

Ne vidim načina na koji bi se mogao izvršiti pritisak na državu kako bi se više vodilo računa o poslovanju.
O interesu dioničara (onih 49%) nitko ne vodi računa, mirovinci su inertni, a 95% javnosti je indiferentno prema ovakvim vijestima o katastrofalnim poslovnim rezultatima firmi.



Jedino što je dobro sa ovakvim gubitkom moramo se privatizirati i prije nego što se misli. Još jedna ovakava godina pod mudrim vodstvom bila bi pogubna.

Bojim se da smo daleko od privatizacije, našoj vladi je najvažnije kupovanje socijalnog mira.

[/quote]
na racun privatizacije se vec godinama ovdje sisa ekipu….dajte ljudi nesto novo….cinjenica je da je ovo teski gubitas,,, [bye]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Ne vidim načina na koji bi se mogao izvršiti pritisak na državu kako bi se više vodilo računa o poslovanju.
O interesu dioničara (onih 49%) nitko ne vodi računa, mirovinci su inertni, a 95% javnosti je indiferentno prema ovakvim vijestima o katastrofalnim poslovnim rezultatima firmi.

to je bilo za očekivati-nema potrebe za čuđenjem-gubitaš bio i ostao-uz povremene oscilacije u cijeni-loviti trend i ništa drugo-

U skorije vrijeme očekujem da se u javnim medijima potegne pitanje Petrokemije. Ovdje je privatizacija jedini mogući izlaz, vremena za oklijevanje je sve manje, rane se sve više gnoje. Iako na prvu zvuči nebulozno, ovaj gubitak je za dioničare PTKM trnutno najbolje što se moglo dogoditi.

Lijepo molim da mi se na PM jave svi koji imaju kakvih saznanja o privatnom ponašanju i imovini Uprave, rodbinskim, poslovno-ineteresnim i političkim vezama članova Uprave, Nadzornog odbora ili o kriminalu u PTKM kako bih mogao napisati i poslati temu novinarima. Zaista tu treba nešto poduzeti.

Jamčim anonimnost, kako za informaciju, tako i za onog tko mi je dostavi !

halfte trinken, halfte Šarcu geben


U skorije vrijeme očekujem da se u javnim medijima potegne pitanje Petrokemije. Ovdje je privatizacija jedini mogući izlaz, vremena za oklijevanje je sve manje, rane se sve više gnoje. Iako na prvu zvuči nebulozno, ovaj gubitak je za dioničare PTKM trnutno najbolje što se moglo dogoditi.

stvaranje bilo kakve afere ili natpisa u novinama -će stvoriti samo dodatne probleme za cijenu dionice i njene dioničare- dali će biti privatizacije u dogledno vrijeme -mislim da ne-preveliki problemi da bi bila cijena u očekivanim granicama.. ili da bi dioničari bili zadovoljni…
a da će trenutno stanje utijecati na cijenu to sigurno…lagani spust prema 100 kn…

ja bi se slozio sa guvernerom mozda je ovo najbolje sto se moglo desiti za ovu firmu


stvaranje bilo kakve afere ili natpisa u novinama -će stvoriti samo dodatne probleme za cijenu dionice i njene dioničare- dali će biti privatizacije u dogledno vrijeme -mislim da ne-preveliki problemi da bi bila cijena u očekivanim granicama.. ili da bi dioničari bili zadovoljni…
a da će trenutno stanje utijecati na cijenu to sigurno…lagani spust prema 100 kn…

Koliko vidim, cijena dionice Podravke ne pada nego raste unatoč aferama, jer se počelo govoriti o preuzimanju, tako da tvoja tvrdnja ne drži vodu. Mislim da bi se isto, ali jačeg intenziteta dogodilo i sa dionicom Petrokemije, jer bi se u tom slučaju također počelo glasnije govoriti o mogućnosti preuzimanja, samo što je preuzimanje u slučaju Petrokemije izvjesnije nego što je u slučaju Podravke.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Reći će vama Ranko. lijepo sam pričao da su Mesarić i ona njegova i banda sve pokrali.ovo će ti ko Đakovština završit. pazi šta ti kažem. pa bem ti kruv ko može više pokrast i gubitaka napravit? ko?
ovo ti ide u stečaj. a onda Todoriću za kunu.pa će počet priča kako država spašava gubitaša i kako će Todorić spasit i Petrokemiju ko što je spasio i Vupik i Belje.i lijepo će se država riješit problema i radnik će imat posao.firma će izać iz gubitaka a to će ti svaki ovaj mirovinac što ima dionica htjet. mirovincu ti je puno bolje da ima firmu koja dobro radi i zarađuje svake godine lijepe novce 50 godina nego da prodaju nekim strancima dobiju novce i potroše za par godina. pa onda gdje si bio šta si radio? zapamtite šta vam Ranko kaže.

ako ode u stecaj onda i mirovinci puse

New Report

Close