PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ja se bojim da ovdje neće biti tendera, guraju PTKM u stečaj da je onda prodaju nekom rođi za 1 kn, isto kao na DKVS [shocked]

Mislim da nas ovo ne treba brinuti. Naime, u vlasničkoj sturkturi su OMF-ovi, od kojih jedan gotovo svakodnevno podebljava poziciju, a ispod TOP 10 se također događa preslagivanje, što mogu potvrditi svi koji svakodnevno prate promete na PTKM-R-A od početka ove godine.
Bilo bi vrlo neodgovorno i nerazumno od većinskog vlasnika, kojemu je u interesu povećanje vrijednosti imovine OMF-ova, da dopusti takvu katastofu i umanji vrijednost imovine OMF-ova, jer bi to bio prvorazredni skandal, tim više što EU prati i traži transparentnost u svim oblicima upravljanja i gospodarenja.
Dakle, tu se jednostavno ne može dopustiti takvo što. Ukoliko se donese odluka o privatizaciji, mogućnost dogovora Vlade sa bilo kim s osnova "simpatičnosti" je gotovo nemoguća, jer EU očekuje transparentan javni natječaj i tržišne principe, a ne podilaženje bilo kome, što dokazuje pritisak u odnosu na privatizaciju brodogradilišta. S tim u vezi mislim da niti nekakva dogovorna prodaja Agrokoru, što navodno priželjkuju radnici, ne dolazi u obzir bez natječaja.

Dakle, moguća rješenja su:

1. Prodaja barem 25% državnog portfelja putem međunarodnog javnog natječaja
2. Angažiranje vlasnika (čitaj Vlade) s ciljem osiguranja dostatnih količina plina po prihvatljivoj cijeni, rast cijene gnojiva, promjena očigledno nesposobne uprave i nadzornog odbora te ulazak predstavnika OMF-ova u NO, plasiranje proizvoda na nova tržišta
3. Nemam pojma

PS
Zna li netko da li postoji udruga manjinskih dioničara koja nije iz redova radnika ?

halfte trinken, halfte Šarcu geben

mislim da se nemoramo brinuti oko 1kn tu su dosta jaki igraci u top 10 samo erste ju je kupovao u prosijeku za 220 a Az za 185kn pbz ju i dalje skuplja premda su najavili los izvjestaj mene brine kad ce tender jer ovako vise nemoze

i da koliko para duguje drzava za gnoj i dali je to prikazano u izvjestaju

mene zanima zašto ova čađara nije u stečaju…….? tek nakon toga je moguća privatizacija
što se čeka?
nije dobro, nije, nije…….

Objavljeno
29.1.2010 14:42:13 Vrijeme zadnje promjene
29.1.2010 14:44:36

Gubitak Petrokemije u 2009. premašio 267 mil. kuna

Ukupni prihodi Petrokemije lani su smanjeni za blizu milijardu kuna (odnosno za oko 33 posto) i iznosili su 1,96 milijardi kuna.

Petrokemija iz Kutine 2009. je godinu završila s ukupnim gubitkom od čak 267,6 milijuna kuna, stoji u konsolidiranom godišnjem izvješću koje je tvrtka u petak dostavila Burzi. Iako je Uprava tvrtke još ranije najavila loše rezultate, pojasnivši da su oni posljedica krize u poljoprivredi i narušenih cjenovnih odnosa sirovina i mineralnih gnojiva, ipak se u konačnici nije očekivao toliki iznos gubitka, na koji je odmah reagiralo i tržište padom cijene Petrokemijine dionice.

mene zanima zašto ova čađara nije u stečaju…….? tek nakon toga je moguća privatizacija
što se čeka?
nije dobro, nije, nije…….

Objavljeno
29.1.2010 14:42:13 Vrijeme zadnje promjene
29.1.2010 14:44:36

Gubitak Petrokemije u 2009. premašio 267 mil. kuna

Ukupni prihodi Petrokemije lani su smanjeni za blizu milijardu kuna (odnosno za oko 33 posto) i iznosili su 1,96 milijardi kuna.

Petrokemija iz Kutine 2009. je godinu završila s ukupnim gubitkom od čak 267,6 milijuna kuna, stoji u konsolidiranom godišnjem izvješću koje je tvrtka u petak dostavila Burzi. Iako je Uprava tvrtke još ranije najavila loše rezultate, pojasnivši da su oni posljedica krize u poljoprivredi i narušenih cjenovnih odnosa sirovina i mineralnih gnojiva, ipak se u konačnici nije očekivao toliki iznos gubitka, na koji je odmah reagiralo i tržište padom cijene Petrokemijine dionice.

ako je samo tolko reagiralo..onda sve o.k.!!

Koliko je tu bilo drukera, pa kad je bila cijena 196 k ni tad nije bilo granice, pogotovo kad je crobex bio u minusu, a dionica se zelenila , svi su likovali , nije da me ovo veseli al svaka euforija splasne, tako je i na LEDU, druker do drukera, brutalne zarade, pa Tehnikam a oni koji su pisali o brutalnim zaradama sada su se primirili————–

istina pilapila ali ja nemam ovu dionicu zbog izvjestaja to me ne interesira jer da su se vrednovali izvjestaj 2007,2008 nebi ona grebla 57.17kn prosle godine

Ma nisam ni mislio na vas, al brine me lakoća kojom se neki- ma puno ulagača povede za drukerima, i sad oni ne komentiraju postojeće stanje, nije to samo Petrokemija , pa tu je Ledo Tehnika Zvijezda podravka, i sve znalac do znalca, tu je i INA uz koju sam vezan (crosco)ima ih , al sto je najgore pluju po onim dionicama koje uopče ne posjeduju-zanimljivo,

to ti je normalno malo je onih ulagaca koji gledaju nas male kao zajednicu misle drukom kupiti jeftinije a neshvacaju da smo mi presitni kederi

napisao sam post od 1,5 stranica A4 papira i sve to izbrisao.

Na ovoj dionici sam sve preživio, i uspone , i padove i ništa me ne bi više iznanadilo.
JEDINO ali samo JEDINO bi malkice bio iznenađen samo onda kad bi tvornicu prodali za 1kn velikom Bosu koji inače kupuje ovake tvornice po RH, a to objasnili kao interes zaposlenika i seljaka i naravno očuvanja poljopriverde u RH,
Jer još samo to,,… nisam ,od svega ovog u zadnje 3 godine doživio od ove tvronice i dionice, i nadam se da neću, A sve ostalo je već apsolivrano i prepričano na 10-tine puta.

Pozdrav miki, big bosu, marcelu, cartmanu, bucu, dgmazu, nklecku i svim dobrim ljudima sa ovog foruma kao i vrijednim radnicima petrokemije koji jedino žele i bore se za pravo na rad jer nas samo to može izvući.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Nadam se da mesarić shvaća što znači kad je gubitak veći od amortizacije ili ga je za sve apsolutno briga. Bilo bi interesantno vidjeti koji su to kupci dobijali gnojivo po diskontnim cijenama i da li je tu bilo kakvih dogovora na hrvatski način. Mislim da bi mirovinski fondovi svakako trebali sazvati izvanrednu skupštinu da se barem malo nekom stresu gaće. Firma koja ima kvalitetu robe među pet najboljih na svijetu nije zaslužila ovakva događanja. Jedino što je dobro sa ovakvim gubitkom moramo se privatizirati i prije nego što se misli. Još jedna ovakava godina pod mudrim vodstvom bila bi pogubna.

Mi i Podravka pola milijarde gubitka u godinu dana. Bravo Hrvati, jer ovakve firme bi u svakoj normalnoj državi imale milijardu kuna dobiti.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

pa i imala bi Petrokemija veliku dobit da smije fakturirati gnojivo po realnim cijenama, a ne dampinškim ( pomažući sirotog Todu i njegove perjanice ) gotovo pola gubitaka proizlazi iz odnosa sa Agrokorom

New Report

Close