PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nisam jučer u dnevniku HTV-1 u 19.30 uspio čuti sve ali sam čuo “u prolazu” jednog stričeka kako veli da će u novoj situaciji s plinom i mrežom novih plinovoda “nastati problem u ljetnim mjesecima jer će biti višak plina koji se neće moči potrošiti……”.[smiley8]
Da li je netko čuo cijelu vijest…….?

marcello


Gospodine, vijest je od jučer , a cijena je nastavila padati.
Bojim se da se u obzir više uzima nedavna izjava g. Samodola i Hanfa kako sada stvari stoje izgleda da sam bio u pravu – upozorenja oko pumpanja cijena odnosila su se između ostalih i na Petrokemiju.
Razlog zbog kojeg je ta prljava igra krenula je očigledan – Petrokemiju treba prodati a vlada se boji tko će ju kupiti po ovako visokoj cijeni.

Ima smisla, ali ipak u pravilu se prije prodaje podize cijena, kako bi se i nakon korigiranja dobilo vise nego da se krenulo niskom cijenom.

Prije par mjeseci tj. kad je krenuo uspon sam napisao da cijenu podizu veliki, to njima nije ni najmanji problem, daj mi 3 paketa po 20.000 dionica i dignut cu cijenu bilo cemu, jednostavnim medjusobnim preprodavanjem i usput stvaranjem lazne likvidnosti. To se radi redovito na Hr trzistu, vjerujem da nema jaceg investitora koji nije bar jednom sudjelovao u tome. Ipak, ne vidim smisao zavrtanja dionica na ptkm, jer je cilj te dionice vrtiti, stvarati likvidnost i podizati cijenu ocekujuci da ce netko kupiti, a danas fino vidimo na kupnji (prvih 5) cca. 300 dionica u paketima po 10-15-50, a na prodaji 2450 dionica u paketima po 500-600-800. Dobra ideja, samo sto ce taj s 800 tesko uvaliti svu kolicinu malima (ovima sto kupuju na temelju komentra na forumima), moze im uvaliti po 10-20, max. 50, ali to je premala kolicina za previse zaje…anja.


Nisam jučer u dnevniku HTV-1 u 19.30 uspio čuti sve ali sam čuo “u prolazu” jednog stričeka kako veli da će u novoj situaciji s plinom i mrežom novih plinovoda “nastati problem u ljetnim mjesecima jer će biti višak plina koji se neće moči potrošiti……”.[smiley8]
Da li je netko čuo cijelu vijest…….?

…koji se neće imati gdje uskladištiti![smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Malo OT, ali je zanimljiva procijena naše pozicije u plinskom biznisu:

RH ČETVRTA PREMA RASTU POTROŠNJE UNP-a

18. listopada – Hrvatska je četvrta svjetska zemlja prema rastu potrošnje ukapljenog naftnog plina (UNP). Prošle godine u odnosu na 2003. potrošila je 69 posto više te je na 19. svjetskom forumu za UNP u Chicagu proglašena jednom od najpropulzivnijih zemalja u primjeni toga energenta.

Ispred Hrvatske su Indija sa 148-postotnim, Njemačka sa 104-postotnim i Norveška sa 100-postotnim rastom potrošnje autoplina. S druge strane, s prosječnih 5 kilograma po stanovniku po prosječnoj ukupnoj potrošnji UNP-a prošle godine Hrvatska je na 20. mjestu u svijetu. Prema prognozama Hrvatske udruge za UNP, potrošnja UNP-a u Hrvatskoj do 2010. godine povećat će se za 7 posto.

Svjetski stručnjaci ocjenjuju da je najveća zapreka još bržem razvoju UNP-a u jugoistočnoj Europi, gdje je Hrvatska regionalni lider, zastarjelo zakonodavstvo.
HRT

Kad vidim crveno pretvaram se u bika

dixi, 18.10.2006. u 13:14
cartmann
…Prije par mjeseci tj. kad je krenuo uspon sam napisao da cijenu podizu veliki, to njima nije ni najmanji problem, daj mi 3 paketa po 20.000 dionica i dignut cu cijenu bilo cemu, jednostavnim medjusobnim preprodavanjem i usput stvaranjem lazne likvidnosti. To se radi redovito na Hr trzistu, vjerujem da nema jaceg investitora koji nije bar jednom sudjelovao u tome. Ipak, ne vidim smisao zavrtanja dionica na ptkm, jer je cilj te dionice vrtiti, stvarati likvidnost i podizati cijenu ocekujuci da ce netko kupiti, a danas fino vidimo na kupnji (prvih 5) cca. 300 dionica u paketima po 10-15-50, a na prodaji 2450 dionica u paketima po 500-600-800. Dobra ideja, samo sto ce taj s 800 tesko uvaliti svu kolicinu malima (ovima sto kupuju na temelju komentra na forumima), moze im uvaliti po 10-20, max. 50, ali to je premala kolicina za previse zaje…anja.

U zadnjih 17 dana je protrgovano cca 14 000 000,00 kn ovom dionicom…hip hip hura za “male”

Kad vidim crveno pretvaram se u bika


marcello: ” Nisam jučer u dnevniku HTV-1 u 19.30 uspio čuti sve ali sam čuo “u prolazu” jednog stričeka kako veli da će u novoj situaciji s plinom i mrežom novih plinovoda “nastati problem u ljetnim mjesecima jer će biti višak plina koji se neće moči potrošiti……”.[smiley8] Da li je netko čuo cijelu vijest…….? ” …koji se neće imati gdje uskladištiti![smiley2][smiley2]

Točno studoš!
Naime, sad to povezujem sa još nekim momentima o kojima se priča posljednjih nekoliko mjeseci:

– Vlada ne dozvoljava INA-i da odvoji cjelokupan plinski biznis ali se sprema odvojiti SKLADIŠTA plina
– kako se radi o jednom od najprofitabilinijih biznisa uopče koji se može zamisliti, nadam se da će biti oformljeno d.d. HSP (mislim na Hrvatska skladišta plina…..he, he). Da će tom d.d. biti vlasnik država kao i dosada u takvim slučajevima a največi vlasnici HEP, Petrokemija…….i t.d.
– ako to bude kako predviđam prvi sam kupac dionica u novom d.d. HSP. Sistem “kupujemo ljeti – prodajemo zimi” [smiley2]

marcello


U zadnjih 17 dana je protrgovano cca 14 000 000,00 kn ovom dionicom…hip hip hura za “male”

Cini mi se da nisi skuzio. Npr, ja imam 10 milijuna kuna dionice XYX, koja je nelikvidna i u losem stanju, pa sam te dionice dobio/kupio od radnika po 30kn. Kako se tom dionicom ne trguje, u rukama imam “mrtvi kapital”, pa napravim ovo;

a) stavim milijun kn na prodaju u 15 manjih naloga po 40-50kn
b) moja supruga kupi tih milijun kn tj. poklopi tih 15 naloga

– naivni promatrac zakljucuje kako se dionicom pocelo trgovati tj. kako postaje likvidna

Zatim to napravim 15x, svaki put podizuci cijenu za 5-10kn.

Nakon 15 dana dodjem na forume, novine i ne znam gdje urlati kako je ta dionica super, kako je likvidna, kako dionica neprestano raste i kako ce sigurno porasti jos vise.

Znaci, ujutro stavim 20 naloga po npr. 130kn (te dionice koju sam kupio po 30kn), dodje par malih-naivnih koji su podlegli pricama na forumu i kupe npr. 50k kn po 130kn, ali kako to nije dovoljno za likvidnost, moja supruga kupi jos 200k kn na kraju dana. I tako to ide sve dok jedno jutro ja ne stavim 20 naloga po 250kn, skupi se veci broj malih uvjerenih u daljnji rast i likvidnost dionice te pokupe svih 20 naloga, a moja supruga ne kupi nista.

Rezultat je jasan, kupio sam 10m kn dionica po 30kn, prodao ih po 250kn stvarajuci laznu likvidnost i lazno podizuci cijenu. Protuzakonito, ali funkcionira i provodi se svakodnevno.

Cartman, teoretski si ti u pravu ali ne na temi Petrokemije. Tvoj post premjesti na temu Jugo-papričica d.d.!!!

marcello

Znači da je Samodol u pravu.
Pozdrav

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

To je promašena tema, zakasnili su, danas više nije moguće dići cijenu likvidnoj dionicu za 30 i više posto u jednom danu a kamoli tjednu ako iza toga ne stoji neka vijest(preuzimanje, visoka dobit, otpuštanja radnika, dobivanje koncesije, dobivanje resursa, otpis dugova i sl.)
Danas se na burzi cijena PTKM kreće od 216-220Kn……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

To nikad i nije bilo moguće.
Pozdrav

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

dixi, 18.10.2006. u 13:56
cartmann
Cini mi se da nisi skuzio…

Da skužio, ma pročitao te kao Jutarnji….[smiley2]
…previše perja leti da bi to samo mali pokupili i potvrdili tvoju teoriju na ovoj dionici…a da se takve igre igraju to je opće poznato i javno obznanjeno (Samodol)

Kad vidim crveno pretvaram se u bika

New Report

Close