PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


skuplja se,skuplja
ide to na bubanj brzo [thumbsup]

Samo da ne bude:
skupljalo se, skupljalo, pa se kupilo koliko se htjelo, a od bubnja ostale samo palice za bubanj [lol]

Idemo postaviti drugi, nešto manje optimističan scenarij: PBZ/CO OMF se nakrca koliko želi, recimo kupi još 60.000 dionica, prestane kupnja, bid ostane šupalj, a šta onda, hoće li tada cijena nastaviti dalje u bezdan ?

60.000 dionica je nekih 8.500.000,00 kn po ovotjednim cijenama što realno fond može bez problema kupiti za 7 – 10 dana ako nastave ovim tempom.
Dakle, jeste li razmišljali kakve su šanse da se dogodi takav scenarij?

halfte trinken, halfte Šarcu geben

a sta ako az pocne ili erste kupovati pa i bakic ima dugu klupu a cini mi se da ima jos jedan jaki igrac


a sta ako az pocne ili erste kupovati pa i bakic ima dugu klupu a cini mi se da ima jos jedan jaki igrac

Uffffff, to bi bila prava stvar.
No treba razmišljati i o manje optimističnim varijantama.

halfte trinken, halfte Šarcu geben



skuplja se,skuplja
ide to na bubanj brzo [thumbsup]

Samo da ne bude:
skupljalo se, skupljalo, pa se kupilo koliko se htjelo, a od bubnja ostale samo palice za bubanj [lol]

Idemo postaviti drugi, nešto manje optimističan scenarij: PBZ/CO OMF se nakrca koliko želi, recimo kupi još 60.000 dionica, prestane kupnja, bid ostane šupalj, a šta onda, hoće li tada cijena nastaviti dalje u bezdan ?

60.000 dionica je nekih 8.500.000,00 kn po ovotjednim cijenama što realno fond može bez problema kupiti za 7 – 10 dana ako nastave ovim tempom.
Dakle, jeste li razmišljali kakve su šanse da se dogodi takav scenarij?
[/quote]
Osnovno pitanje je zašto fondovi ovo skupljaju? Nije bitno koliko će kupiti već gdje će cijena završiti. Stvar je jako jednostavna kupuju da nebi morali prodavati. Ne kupuju zato što im je ćeif već zato što moraju.

who dares, wins

ovdje se namece pitanje kolio je uistinu slobodnih dionica za to bi trebalo otici do SKDD kupiti cd i postati ovdje nama na forumu ja sam spreman uplatit nekom od vas iz zagreba na vas ziro racun neki dio i vjerujem da ostali forumasi koji posjeduju ptkm imaju isti interes jer bitno je koliko su je radnici isto prodali

Nema ni jedne slobodne jer su sve u nečijem vlasništvu. I da saznaš vlasnika za svaku to ti neće otkriti na kojem nivou je tko spreman prodati. Da ode na 100 ili 200 netko će prodati a netko neće. Bitna je potpora cijene na određenoj razini i prestanak forsiranog istovara. Da bi bila tržišna kapitalizacija 600 Mkn cijena treba biti preko 170 rok 2 mj. To naprave kad požele. Ali ako žele dalje kupovati kapitalizacija mora biti 750 Mkn a to je nekih 220. Meni ova prva cijena kratkoročno odgovara.

who dares, wins

to ti verdi nepije vodu mirovnci je mogu kupovati i po 10kn onog trena od kad je usla u prvu kotaciju

Potpuno su u pravu. Meni to od samog početka buni, te redovno, te službeno, prime market, MTP.
To su gluposti samo takve. Napraviti dva tržišta i basta ovako samo unose zabunu. Šatro nekakva transparentnost. U kojem bi onda tržištu trebala biti Podravka nakon muljaže od 50M€ ? Valjda na Jakuševcu. Dobro da si me prosvijetlio ne toliko zbog Ptkm već zbog nekih drugih.

who dares, wins

Verdi, mirovinac + još par većih računa ne kupuju PTKM zato što moraju, nego zato što žele. A žele zato jer je PTKM strateški brutalno pozicionirana tvrtka sa enormnim potencijalom. Ovogodišnji rezultati će biti katastrofalni. To je valjda već svima jasno, ali krupni kapital ne gleda ovu godinu niti sljedeću. On gleda na rok do 5 godina ( a možda i puno prije) kada će se neke stvari oko PTKM morati razriješiti, a to je rije svega privatizacija. Yara je još davne 1998 nudila za PTKM oko 1000 kuna po dionici (ipsravite me vi veterani u Petrici ako griješim). Proces privatizacije PTKM-a već je pokrenut prije dvije godine, a prva etapa iste je ponuda 10% dionica radnicima po diskontnoj cijeni. Kada je na redu sljedeći korak ja to ne znam, ali sam poprilično uvjeren da pozicioniranje krupnog kapitala u PTKM nije još niti blizu završetku.. prije bih rekao da je na početku…


Da bi bila tržišna kapitalizacija 600 Mkn cijena treba biti preko 170 rok 2 mj. To naprave kad požele. Ali ako žele dalje kupovati kapitalizacija mora biti 750 Mkn a to je nekih 220.

ispravak netočnog navoda. mirovinci mogu kupovati neovisno o kapitalizaciji. ptkm je u najvišoj kotaciji.

Sve jasno. Nije čak neki problem da je tako kao jest već sam sa sličnom pretpostavkom operirao ovih dana na Blsc i Ckml. Iako i tamo ima rezon ali moram priznati da sam krenuo od krive predpostavke.
To je tako dva put pogodim jednom promašim razliku trpam na đep ili popušim. [lol]

who dares, wins

Blog Nenada Bakića:

http://trzistakapitala.wordpress.com/2009/11/19/stanje/

halfte trinken, halfte Šarcu geben

New Report

Close