PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Akumulirati će to mirovinci i ispod 100 kuna.
Nego kako će to pomoći onima koji su slušali multinickove koji su ih hrabrili na kupnju po 180 kuna????

Daj pitaj braceka pa nam javi što kaže…………. [thumbsup]

Treba još malo sačekati da dođe izvješće za 2009. To će biti prava razorna bomba s enormnim gubicima i kad se cijena stropošta, onda polako početi ulaziti oko 110-115 kn [thumbsup]
[/quote]



ajmo tresite to. već 3 dana se guzite na asku po 139, a sad nitko neće prodat po 144. Ajmo! Pogledajte rupu ispod 144!! kaj ak vam netko to sad zatuče? Kaj bute onda? frka frka, ha??

Riješeno.
Opet sve prodao kaj sam kupovao oko 137
E nadam se da se nisam zahebao.
Eto već sam malo više od 10% nadoknadio, samo senadam da mi vlak neće pobjeći
[/quote]

Vlak je već ————

marcello

HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE – OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1,68% 56.205,00 1,91% 63.902,00
Čim ovaj kupuje zna se šta će biti u siječnju.

who dares, wins


HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE – OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1,68% 56.205,00 1,91% 63.902,00
Čim ovaj kupuje zna se šta će biti u siječnju.

[thumbsup]

U prav si

U pravu si, signifikantno je…….Nakon ove blage zime INA će ozbiljno razmisliti kome će prodati plin (naravno i MOL). Ptkm je welcome!
Oni na Balatonu imaju tisuće vikendica, kučica, pansiona………..a Balaton nije niti teško zagrijati!

Sve plićak……….

1

marcello

Nema veze sa plinom ili moraju prodati ili dići cijenu. Koliko vidim da ne prodaju. Izvješće o poslovanju stiže puno poslije toga roka.

who dares, wins

A kaj može Petrokemija poželjeti bolje u ovom trenutku:

27. studeni 2009.

Globalna industrija plina suočena s padom proizvodnje od gotovo 5%
Pogođena globalnom gospodarskom krizom globalna industrija plina vjerojatno će ove godine biti pogođena padom proizvodnje od 4,8 posto, što bi bila najgora izvedba toga sektora u zadnjih 40 godina, upozoravaju iz međunarodnog plinskog udruženja Cedigaz.

To udruženje sa sjedištem u Parizu jučer je objavilo da se u 2009. očekuje pad potražnje za plinom za pet do 6,5 posto. Prema najcrnjim prognozama Cedigaza potrošnja plina najvjerojatnije neće prije 2014. dostići razine iz 2008. Blagi rast proizvodnje plina ipak se očekuje u 2010., premda po nižim stopama u usporedbi s prijašnjim godinama, u rasponu od 1,8 do 2,4 posto. U Cedigazu ukazuju na pad količina plina koji se dopremao putem plinovoda u 2009. za 10-15 posto, što se ponajprije pripisuje oštrom padu potrošnje u Zajednici nezavisnih država (ZND), nekadašnjem Sovjetskom Savezu.

"Ove su godine neke zemlje povećale ulaganja u aktivnosti vezane uz ukapljeni prirodni plin, budući da je zbog nižih cijena konkurentniji u odnosu na plin koji se doprema putem plinovoda", kazala je glavna ekonomistica Cedigaza Armelle Lecarpentier na tiskovnoj konferenciji. "To izaziva čitav niz neizvjesnosti za velike projekte gradnje plinovoda koji će s obzirom na generalno ozračje po mome mišljenju kasniti", tumači dalje ona.

U svjetlu ograničenja vezanih uz zaštitu okoliša, prirodni plin će vjerojatno zauzimati sve veću ulogu u globalnoj mješavini energenata. Istraživanje toga udruženja također je ustvrdilo da je globalna kriza izazvala nagle promjene cijene koje su oslabile povezanost cijena plina s onima nafte. Takav razvoj situacije proizlazi iz povećane proizvodnje nekonvencionalnog plina u SAD-a u i prekomjerne opskrbe ukapljenim prirodnim plinom.

"Nova konfiguracija cijena ne čini se održivom kroz dulje vrijeme i pokreće određena pitanja u vezi uobičajene prakse indeksacije cijena plina vezane uz cijene nafte u dugoročnim europskim i azijskim ugovorima", kazala je Lecarpentier. Dugoročni ugovori zemalja koje uvoze zemni plin sadrže cjenovnu indeksaciju vezanu uz naftu.

(Hina/pd)

marcello

ekipa pogledajte novi top 10

bilo bi dobro vidjeti top 20 kao i broj dionicara

-danas nisam bio u prilici pratiti trgovinu,ali samo da kazem da sam jucer nadokupio povecu kolicinu dionica
-probao sam da uhvatim sa bida,jer mi je interesatno bilo nadmetavanje sa nekim od velikih,koji je svakih 15 sekundio mjenjao nalog i stavljao 200 komada ispred moga naloga
-zakljucak:nalog sam promjenio 30 puta,a sa bida mi je upalo pisljivih 55 komada,ostatak sam morao pokupiti sa aska,jer (pretpostavljam da je to pbz mirovinac) jednostavno nije dao sa pored njega skupi neka pristojna kolicina

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 782.346 23,42 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 108.396 3,24 Skrb. račun
5. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 95.273 2,85 Skrb. račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE – OBVEZNI MIROVINSKI FOND 65.172 1,95 Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 62.200 1,86 Skrb. račun
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
9. BAKIĆ NENAD 33.208 0,99 Osnovni račun
10. PBZ D.D. 31.346 0,94 Skrb. račun
Ukupno: 68,01

skuplja se,skuplja
ide to na bubanj brzo [thumbsup]

moj nalog nije prosao i stoji 26kom na 136.80


-danas nisam bio u prilici pratiti trgovinu,ali samo da kazem da sam jucer nadokupio povecu kolicinu dionica
-probao sam da uhvatim sa bida,jer mi je interesatno bilo nadmetavanje sa nekim od velikih,koji je svakih 15 sekundio mjenjao nalog i stavljao 200 komada ispred moga naloga
-zakljucak:nalog sam promjenio 30 puta,a sa bida mi je upalo pisljivih 55 komada,ostatak sam morao pokupiti sa aska,jer (pretpostavljam da je to pbz mirovinac) jednostavno nije dao sa pored njega skupi neka pristojna kolicina

Kad voliš premještati nalog [lol]
Ja prošao u jednom komadu. Sa mnom još jedan duplo veći.
Ali mi janaf ne prođe. Bio sam previše škrt.

who dares, wins

New Report

Close