PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dugi Karabinu, ne dam se ja uplašiti, naučio sam mrtav hladan promatrati ovakve dječje predstave… Svi su ti štosevi već odavno prodani. Ali dobro je ovo što spominješ, jer za nas koji smo u PTKM a i nekim drugim dionicama ovo je WIN-WIN situacija!…

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

Hvala Bogu da ste svi prozreli trenutna događanja!!![smiley2][smiley2][smiley2]


Slažem se s bljedolikim mmstanicom, ovo je dokaz panike koja je namjerno izazvana od strane navlakača sa najviše razine. Bas gledam kako su svi koji su spominjali milijarde kuna odjednom zašutili. Nevjerovatno kako bljedolike kauboje ( ulagače ) možeš uplašiti praznom puškom, hi,hi,hi A milijarde stižu u roku samo 8 dana, hi,hi,hi[smiley2][smiley2][smiley2]

9 dana, zapravo. Ali nije to bas presudno. Ionako je taj novac vec u igri.

Pa ne bih se baš složio bljedoliki s tvojim mišljenjem. Gdje ti vidiš na tržištu te milijarde? Budi ljubazan pa mi obrazloži. Howgh

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


. Ionako je taj novac vec u igri.

Nije taj novac još u igri nego će tek biti, a do tada se treba nakrcati,ako treba i margin koji samo oprezno, pa će g.sSamodol i za nas manje postati,kako je rekao jedan kolega-Samogor
[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Ja misim da je…
Mislis da RBA, PBZ, ZABA Investi, Fima itd. moraju cekati da im sjedne lova od Barra? Ili mislis da su malo posudili od velikog brata na tjedan, dva, pa ce vratiti kad Barr transferira pare?
To samo mi mali igraci moramo cekati; a kad ih dobijemo, ionako ce nas utjecaj na trziste biti relativno mali.

Ti bljedoliki izgleda misliš da oni to mogu kao onaj razbojnik neki dan, uđe u poslovnicu i veli daj pare treba mi za Podravku i Adris. Najprije provjeri koliko je novaca trgovano u rujnu pa ćeš vidjeti da je to promet deset puta manji od onoga što stiže 25.10. Howgh
Tebi je izgleda promakla činjenica da je PBZ radila dokapitalizaciju. Da oni imaju para za bacanje kao što ti tvrdiš, zar bi to radili?

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

PBZ je prodao svoj udjel Actavisu jos u srpnju.
Sjecas se najvece transakvcije u povijesti; 1,2 milijarde kuna u jednoj transkciji. Po 730 KN.
Dakle, oni nece nista sada dobivati.

Ostale firme mogu dobiti pare od svojih vlasnika; ili ih mogu kratkorocno posuditi.
A, sto se tice novca koji dolazi 25., samo mali, mali dio ce ostati u Hrvatskoj. 17% Vlade nece se ponovo investirati, a svi ostali su vlasnici iz HR su cinili mozda 10%.


Ja misim da je… Mislis da RBA, PBZ, ZABA Investi, Fima itd. moraju cekati da im sjedne lova od Barra? Ili mislis da su malo posudili od velikog brata na tjedan, dva, pa ce vratiti kad Barr transferira pare? To samo mi mali igraci moramo cekati; a kad ih dobijemo, ionako ce nas utjecaj na trziste biti relativno mali.

Ne štima vam baš računica kolega, npr.što se tiče Petrokemije koja je jedna od likvidnijih dionica a prometi nakon korekcije nisu ništa veći nego prije korekcije, standardno.
Slično je s drugim dionicama izuzev Adrisa koji je imao povećan promet, ali daleke su to cifre još od milijardu, ili kako neki prognoziraju i nekoliko milijardi kn koje još moraju doći.
Po mom mišljenju plasiranje tog novca će potrajati možda i do kraja godine.

220 je očito bila granica otpora i nije išlo ispod.


PBZ je prodao svoj udjel Actavisu jos u srpnju.
Sjecas se najvece transakvcije u povijesti; 1,2 milijarde kuna u jednoj transkciji. Po 730 KN.
Dakle, oni nece nista sada dobivati.

Ostale firme mogu dobiti pare od svojih vlasnika; ili ih mogu kratkorocno posuditi.
A, sto se tice novca koji dolazi 25., samo mali, mali dio ce ostati u Hrvatskoj. 17% Vlade nece se ponovo investirati, a svi ostali su vlasnici iz HR su cinili mozda 10%.

I gdje su pare kolega? Mozete li naci neku dionicu u koju je otisao samo deseti dio tih novaca? U PTKM nije uslo jos uvijek nista od tih novaca, a uci ce to je sigurno.
U Hrvatskoj ce ostati 800mil eura. Odbiti treba samo 2,5 mrld kuna koju idu umirovljenicima. Ostaje slobodno 3,5 mrld kuna.Howgh

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

interesantni podatak.
– u zadnjih 15 dana protrgovano dionica PTKM.
– 57.714 dionice ili 12.606.193kn.
– prosiječna cijena 218,42kn, moje je mišljenje da se zato danas i nije spuštala ispod 220kn.
– vidićemo što nosi sutrašnji dan, ali i novac od plive je sve bliži.

New Report

Close