PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da jako dobro znamo tko treba zaraditi, dovoljno je pogledati 10 veličanstvenih. (i zašto i mi ne bismo bili među njima)

A teza "Čekajte koji mjesec" "ide novi val"… stalno se provlače kroz ovaj forum. Ja sam osobno u ovoj dionici cca 3 god. i imam toga dosta unutra. Upoznat sam sa svim usponima i padovima, na nekim sam dobio na nekim vrlo malo izgubio, ali nema predaje ni izlaska iz dionice dok ne ode gdje zaslužuje. Pozvao bih se na kolegu Marcella i njegov post od maloprije gdje je citatirao revizora ISO-a: "Petrokemija je elitna kuća za hrvatske prilike". Pametnom dosta!
Čujemo se za 2-3 god.

p.s. Marcello, svaka čast!

Damir Kuštrak: Pola poljoprivrednika će propasti ulaskom Hrvatske u EU

http://seebiz.eu/hr/analize/kustrak-pola-poljoprivrednika-ce-propasti-ulaskom-hrvatske-u-eu,62026.html

Samo ovaj citat govori gdje završavaju poticaji. Naće nitko propasti, nema straha, barem ne oni koji žive od RADA:

"…….Ipak oko 80 posto ukupnih iznosa poticaja ide u velike kompanije……."

Iz tih poticaja se kupuju dvorci, kurije, reprezentativni vinski podrumi, skupi automobili, privatni avioni i sl. Kombinati se prvo unište a onda ih država prodaje ZA JEDNU KUNU! I opet daje "poticaje". I tako u krug………

marcello


Damir Kuštrak: Pola poljoprivrednika će propasti ulaskom Hrvatske u EU

http://seebiz.eu/hr/analize/kustrak-pola-poljoprivrednika-ce-propasti-ulaskom-hrvatske-u-eu,62026.html

a ovo ?
http://seebiz.eu/hr/analize/damir-kustrak-drzava-mora-krenuti-u-novi-val-privatizacije,62025.html

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !



Damir Kuštrak: Pola poljoprivrednika će propasti ulaskom Hrvatske u EU

http://seebiz.eu/hr/analize/kustrak-pola-poljoprivrednika-ce-propasti-ulaskom-hrvatske-u-eu,62026.html

To bi mogla biti najava raspisivanja tendera. Đuro i Kuštrak pripremaju naciju na ono što je neizbježno, privatizaciju većine državnih udjela. PTKM je tu najspremnija i tu država može uzeti prilične novce. Stanje državnih financija je takvo da će bez privatizacije u prvoj polovici iduće godine biti jako teško.

a ovo ?
http://seebiz.eu/hr/analize/damir-kustrak-drzava-mora-krenuti-u-novi-val-privatizacije,62025.html
[/quote]

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

jubito spavas te promjene sam jos jucer postao a sad ocekujem nove za pola sata treba izaci novi top 10


jubito spavas te promjene sam jos jucer postao a sad ocekujem nove za pola sata treba izaci novi top 10

Hm, istina je da sam pospan, ali ne kužim kako si jučer postao promjene ako sam ja danas utvrdio razliku na određenim pozicijama ? Bit će da si ti c/p stanje od prekjučer. U svakom slučaju, važno da je sve manje dionica na slobodi.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

moja isprika

Ma nema zime rista !
Uživam na ovom podforumu. Vlada neka OK klima unatoč tome što cijena dionice prilično stmo pada, a i većina forumaša su pristojni ljudi koji prate temu bez bespotrebnih drukanja gore-dolje.

Naravno, vjerojatno je uzrok i to što sve manje forumaša ima ove dionice [wink]

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Kao što sam i očekivao, PBZ mirovinski fond definitivno nije prestao sa pozicioniranjem u PTKM. Prije bih rekao da je na početku druge tranše (od IMHO vjerojatnih nekoliko). Naime, u više od 3 mjeseca relativno agresivne kupnje uspio je skupiti svega četvrtinu količine koju posjeduje Erste mirovinski fond, i polovicu koju posjeduje AZ.

U proteklih tjedan dva odlučio se povući sa kupnje i pustiti da cijena iscuri niže. Pametno, a ne onako ko sivonja napucavati do 200 kuna. Iako… ako malo povučete komparaciju sa Ledom, i logično je da na PTKM bez značajnijeg podizanja cijene količine jedostavno nema. Barem ne u okvirima koje bi zadovoljile mirovinski fond.

Interesantno je također kako je PBZ mirovinski fond u mjesec dana kupnje dionice LEDO investirao duplo više novca nego što je to učinio kupujući 3 mjeseca PTKM.

A tu imamo i Bakića koji se očito malo zaigrao sa manjim dijelom količine ali i ZABA skrbnički koji je podebljao.

Sve u svemu, period akumulacije ove dionice se nastavlja, a prema logici stvari i gore navedenih argumenata nastavit će se još dulje vrijeme (barem ja smatram da hoće). a koliko će to utjecat na cijenu… nemam pojma. Ovisi o intenzitetu i apetitima krupnog kapitala.

srdačan pozdrav,

guvernerov mlađi brat, GUBERNATOR

Akumulirati će to mirovinci i ispod 100 kuna.
Nego kako će to pomoći onima koji su slušali multinickove koji su ih hrabrili na kupnju po 180 kuna????

Daj pitaj braceka pa nam javi što kaže…………. [thumbsup]

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!


Akumulirati će to mirovinci i ispod 100 kuna.
Nego kako će to pomoći onima koji su slušali multinickove koji su ih hrabrili na kupnju po 180 kuna????

[thumbsup]

nemoj se ljutiti, ali zar ne radiš i ti sad slično?[smiley]

btw, nije im ni po 135 skupo

New Report

Close