PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Trebat će malo veća g..na da zatvore PTKM jer bilo je toga i koječega i prije pa se ništa dogodilo nije.

Ovo je samo jedan u nizu ciklusa pada/rasta cijene.
Cijena dionice će možda pasti do 140, možda do 130, možda čak i do 120 kn, ali nakon toga slijedi rast. Tako je uvijek bilo i biti će. Ništa novo.
Sada se u panici prodaje, poslije će se u euforiji kupovati, a Petrokemija će i dalje biti tamo gdje je bila od kada je sagrađena 1965. godine i nastaviti će proizvoditi gnojivo.

Pa ne mislite valjda da će vlasnik dozvoliti da tvornica propadne ili trajno zaustavi proizvodnju?
Možda će se privatizirati, možda neće, možda će raditi sa gubitkom, a možda neće.
Plina je uvijek bilo i biti će ga još dugo godina, a ako se uskoro donesu mudre odluke moglo bi ga se imati i za izvoz.
INA stišće Petrokemiju, a posredno državu kao vlasnika jer je dužna silne novce istoj toj državi. Možda u stvari žele iskamačiti kakvu kompenzaciju. Napad je najbolja obrana.

Od kuda će naši seljaci nabavljati gnojivo ispod cijene i uz državnu potporu ako Petrokemija prestane s radom?
Valjda od YARE ?

Gnojivo će i dalje svima trebati, jednako kao i hrana. Bez toga se ne može. Može ga trebati samo sve više – čisto sumnjam da će ga trebati sve manje.

Na koncu, pogledajte samo koliko iznosi knjigovodstvena vrijednost dionice – 270kn. Pa zar je vrijednost baš toliko pogrešno izračunata?

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Danas sve prodao.
Sutra kupujem 10% više dionica za iste novce.

kad prije?

17.11.2009.


Samo specijalci prodavaju.
To je pozitivno.
A fondovi trljaju ruke jer će opet kupovati po 140, ali ne od mene!

12.11.2009.


Prrivatizacija ide dalje.
Da vidimo tko.
Gledaj dnevnik.

10.11.2009.


Ma otupio sam i hebe mi se živo.
Već sam rekao mogu izgubiti sve ali van neidem ispod 200

INVESTICIJE SU PROBILE PLAFON, TROŠE SE KREDITI, SVUDA MNOGO PARANOJE, SVI SU DO GRLA U KRIZI

pa prodao sam jer znam da sutra jeftinije kupujem…kaj ti nije jasno?

ovako ću barem malo zaustaviti krvarenje… a nažallost vidim da neidemo nigdje…a nikako gore..hebiga…mogao sam to napraviti i nakon izvješća ali eto nisam.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



Danas sve prodao.
Sutra kupujem 10% više dionica za iste novce.


pa prodao sam jer znam da sutra jeftinije kupujem…kaj ti nije jasno?

ovako ću barem malo zaustaviti krvarenje… a nažallost vidim da neidemo nigdje…a nikako gore..hebiga…mogao sam to napraviti i nakon izvješća ali eto nisam.

10% više dionica sutra.
Ok,
pratim petrokemiju ima 3 godine ali takvu samouvjerenost odavno nisam vidio.
Čestitam na samopouzdanju!!!

Vidjet ćemo sutra,premda ja ne mislim tako.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


pa prodao sam jer znam da sutra jeftinije kupujem…kaj ti nije jasno?

ovako ću barem malo zaustaviti krvarenje… a nažallost vidim da neidemo nigdje…a nikako gore..hebiga…mogao sam to napraviti i nakon izvješća ali eto nisam.

Kolega pa to sam ja od Vas kupio,iskreno,krenuo sam sa ukrcajem malo rano-na cca 162 ali ne brinem puno. svaki dan pomalo smanjujem ulaz i sada je na 155 imam jos 25% casha a to cekam na 140 a poslje kako god bude.Siguran sam da je privatizacija vrlo skoro na vidiku i ja zaista ne vidim vecu priliku ili potentniju dionicu na ZSE, no zaista treba docekati uskrs mirne ruke i dobrih zivaca jer nije lako..

hebiga ja sam ostao bez cash i od tada ne kupujem…jer je ostatak u usa…

i kaj ste se mene dohvatili..grrr pa jebemu misa meni je valjda najgra situacija s ptkm a vi me hebete…nice

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



Kad se ovdje upozoravalo da nemaju niti za platiti plin Ini, onda su se neki smijali i zbijali šale.

Sad vidim više nikome nije do smijeha, naime Ina traži poskupljenje od 40%. To znači samo jedno – ključ u bravu!

Prema dostupnim informacijama plin je plaćen do zadnje lipe.
Super neka poskupi 40% ali neka prije toga transparentno prezentira koliko Inu košta plin iz jadarana po m3
[/quote]

Nek dodaju i plin iz Podravine, Međimurja i dr. Državna statistika barata podatkom da INA crpi 60% od ukupnih potreba iz domačih izvora. Plaćaju državi samo 5% nekakve naknade za korištenje koncesije. Koga oni muljaju…….Ujutro dolaze vjerojatno na posao i pozdravljaju si šefove sa "Jo reget…..Igazgato" (dobro jutro, direktore). Jo estet kivarnog!

marcello

http://www.poslovni.hr/132524.aspx

Ovo zvuči jako zanimljivo… [thumbsup]

20. studeni 2009.

Petrokemija isplatila dospjele komercijalne zapise

Petrokemija iz Kutine uspješno je isplatila 5. i 6. tranšu komercijalnih zapisa u iznosu od 4,5 milijuna eura, odnosno 7,5 milijuna kuna, dospijeća 20. studenoga 2009., stoji u zajedničkom priopćenju Petrokemije i Privredne banke Zagreb, koja je agent izdanja i dealer programa.

Navedene tranše izdane su 29. svibnja ove godine, a sredstva prikupljena njihovim izdavanjem bila su korištena za financiranje proizvodnje i plasman dovoljnih količina gnojiva na domaće tržište za ovogodišnju proljetnu sjetvu. Tvrtka je tranše komercijalnih zapisa koje su danas dospjele iskupila iz vlastitih sredstava. Trenutno Petrokemija u optjecaju ima šest tranši komercijalnih zapisa na domaćem tržištu koje dospijevaju u razdoblju od veljače do listopada 2010. godine. Četiri tranše komercijalnih zapisa denominirane su u euru, a dvije u kunama.

Kako se navodi, struktura investitora u komercijalne zapise Petrokemije koji su u optjecaju je slijedeća: banke 48,9 posto, obvezni i dobrovoljni mirovinski fondovi 27,2 posto, osiguravajuća društva 12,8 posto, investicijski fondovi 7,5 posto te ostali s 3,6 posto.

Nakon vrlo izazovne 2009. godine, Petrokemija planira i u narednom razdoblju koristiti komercijalne zapise kao izvor obrtnih sredstava, stoji u današnjem priopćenju. U idućoj godini, Petrokemija očekuje i povoljnije tržišne tijekove, temeljene na intenziviranju poljoprivredne proizvodnje u Republici Hrvatskoj i regiji.
(pd)

marcello

Mora biti da je Putin ipak raspleo tu pletenicu s Timošenkove…….

http://www.poslovni.hr/132569.aspx

A temperature skoro pa proljetne, kome će INA prodavati plin ako tako ostane još dva-tri tjedna?

– – – – – – –

http://www.mediterranean-cruise-ports-easy.com

marcello

http://www.poslovni.hr/132503.aspx

Što bi ovo trebalo zančiti ???

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

New Report

Close