PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ekipa, nitko sretniji od mene ako bi se PTKM privatizirala jer sam se dobro nakrcao dionicama, samo se bojim da od toga neće biti ništa, a što se tiče Rusa – mislim da je Rusima Petrokemija zadnja rupa na svirali. Njih zanima distribucija nafte i plina.
Danas sam uspio dokupiti PTKM-R-A ispod 152 kn čemu se zaista nisam nadao, a kako stvari stoje može to još i niže.
Brine me to što čim se nešto zakuha oko Petrokemije na noge skoči "Stožer za obranu". U ovom je slučaju njegova uloga pozitivna, ali ne znam kako bi Stožer reagirao da Vlada zaista odluči prodati svoj udio u Pertrokemiji, odnosno da li bi bili suglasni ili bi opet skočili na noge?

Ruse apsolutno ptkm mora zanimati , ako ne kao vlasništvo onda kao firma koja godišnje troši 650 mila m3 plina. Sa povećanjem kapaciteta to se bez problema diže do 1 mlrd. Takva firma apsolutno mora biti interesantna svakom proizvođaču plina. Vjerujem kad su Rusi razmišljali o trasi južnog toka da su i ptkm vidjeli kao dio koji će se prikopčati na trasu kroz Hrvatsku. Zašto se to već nije dogodilo i mi nismo do sada ušli u te planove vjerovatno zna onaj koji je nedavno pobjegao. Za mene je i nevjerovatna činjenica da Rusi nisu dali ponudu za kupnju INE nego su mađarski bogci bez nafte i plina ušli u igru.. To nema nikakvog smisla i očito je da kod Ive i Polančeca Rusi nisu bili dobrodošli u najmanju ruku. Isto tako očito je da baka Jaca drugačije razmišlja i da se Rusima otvara ovaj prostor. A ako stvarno uđu ptkm postaje kralj nad kraljevima.

Inače izgleda da se INA malo povukla i smiruje tenzije oko ptkm. Ptkm nije dužna niti kune za plin, a nama su svi dužni za gnojivo. Još nam nije isplaćena niti proljetna sjetva, a kamoli neke druge obaveze. A da smo prošle godine prodavali po cijenama po kojima smo trebali sad bi i INU do kraja godine mogli isplatiti bez većih problema.

Sve to postaje suludo i više se ne zna ko koga kara, a stvar je tolko jednostavna da sve boli.
Samo neke igre, natezanja a imamo najjaču tvornicu u ovom dijelu evrope koja životari ko zadnji bogec. Ali neće to još dugo.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

http://www.jutarnji.hr/juzni-tok–hrvatsku-ne-spominju-/353502/

u sječnju 2010 detaljnije o svemu!

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


http://www.jutarnji.hr/juzni-tok–hrvatsku-ne-spominju-/353502/
u sječnju 2010 detaljnije o svemu!

Decki, ruzno je. Nije druk ali bojim se da smo svi mi popushili.
Juzni tok je mogao a i nije proci preko nas. Za odvojak nisam vidio nikakvu zainteresiranost godinama. Dok su se svi okolo tukli da ga dobiju. Mozda je bio neki izlet pojedinih politicara bez politike i pameti – onako malo da zicnu koji mito ako upali. Inace to je sve kod nas veeeelika tajna!! To veeeliki strucnjaci i akademici odlucuju.

A tko nam je to "omogucio" i tko ce dizati ruke za par dana poklanjajuci zlovencima koridor …
Tko je izglasao 2 termocentrale i nuklearku …
Dok se cijeli svijet bori rukama i nogama da dodje do plina… potpuno transparentno i preko medija.

Majstori su to. Toga nema u svakoj drzavi. Rijetki "strucnjaci" koji ce nam se posrati u usta a mi cemo to kusati desetljecima.

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Ma gledajte dečki, i bez tog južnog kraka ćemo imati dovoljno plina nakon izgradnje LNG terminala na Krku, ali s tim južnim krakom bi Hrvatska bila energetski raj na zemlji.

Nije sve tako crno.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Ekipa, nitko sretniji od mene ako bi se PTKM privatizirala jer sam se dobro nakrcao dionicama, samo se bojim da od toga neće biti ništa, a što se tiče Rusa – mislim da je Rusima Petrokemija zadnja rupa na svirali. Njih zanima distribucija nafte i plina.
Danas sam uspio dokupiti PTKM-R-A ispod 152 kn čemu se zaista nisam nadao, a kako stvari stoje može to još i niže.
Brine me to što čim se nešto zakuha oko Petrokemije na noge skoči "Stožer za obranu". U ovom je slučaju njegova uloga pozitivna, ali ne znam kako bi Stožer reagirao da Vlada zaista odluči prodati svoj udio u Pertrokemiji, odnosno da li bi bili suglasni ili bi opet skočili na noge?

Nije istina, ja bi bio sretniji od tebe!!!
A opet neznam kaj tako pizdim stalno.
Prosjek mi je sada na 174..oke minus je ali sve u svemu da se izdržati.

Ma doći će Putin i kupiti pola Hrvatske samo za inat srbima

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Ma gledajte dečki, i bez tog južnog kraka ćemo imati dovoljno plina nakon izgradnje LNG terminala na Krku, ali s tim južnim krakom bi Hrvatska bila energetski raj na zemlji.

Nije sve tako crno.


A na sto ces spojiti terminal? Ma dobit cemo mi odvojak ali to je za k…
Da imamo i jedno i drugo sta smo besplatno ustupili zlovencima to bi bio posao!
Ovako , lagano odumiranje, tlacenje ine, besparica, cijena plina ce gore gore GOREEEE, gnjojivo isto tako … seljaci u bankrotu, hrana goreeee itd

To samo neprijatelji Hrvatske mogu pozeljeti

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


Nije istina, ja bi bio sretniji od tebe!!!
A opet neznam kaj tako pizdim stalno.
Prosjek mi je sada na 174..oke minus je ali sve u svemu da se izdržati.

Istina, ti bi bio nešto sretniji od mene obzirom da mi je prosjek trenutno 160,20, ali ovisi i koliko si love ulupao u PTKM.
Međutim, ako nastavi prema 140, razlika između tvojeg i mojeg prosjeka je sve manje značajna, i u tom se slučaju možemo naći negdje da pijemo i tugu razbijemo. [wink]

halfte trinken, halfte Šarcu geben


A na sto ces spojiti terminal? Ma dobit cemo mi odvojak ali to je za k…
Da imamo i jedno i drugo sta smo besplatno ustupili zlovencima to bi bio posao!
Ovako , lagano odumiranje, tlacenje ine, besparica, cijena plina ce gore gore GOREEEE, gnjojivo isto tako … seljaci u bankrotu, hrana goreeee itd

To samo neprijatelji Hrvatske mogu pozeljeti

Oho, postadoh državni neprijatelj preko noći ! [lol]
Evo, ako netko želi kakvu spomenicu, medalju ili zahvalnicu, jeftino dam samo da prodam sad kad sam državni neprijatelj.

Jozo, frende, svi će energenti s vremenom ići prema gore i to u cijelom svijetu, a ne samo kod nas.
Nema besplatnog upada u LNG terminal, to dobro znaš.
A ako će slovenci uletiti u projekt LNG – super, moći ćemo ih malo prizemljit ako bude potrebno.
Što se naših seljaka tiče, naši seljaci bi pod hitno trebali početi učiti nove tehnologije proizvodnje hrane, naučiti biti konkurentni i proizvoditi kao što proizvode vani, a ne dobivat milijarde poticaja da im traktori stoje u dvorištima, da češu jajca i da prijete prosvjedima.

Laku noć svima!

halfte trinken, halfte Šarcu geben

kak sam ja onda kupio po 151,80? [sad]

pomoću trikova da ni sam ne znaš [lol]
… prosjek je 152,…+

Dobro zakaj nam Petrica tako tone

Di su one dobre stare tisućice na kupnji?
Fale mi polagano.

Ovo kao da nema dna. Dno je na 0…hehehe

šala…ajde Putin reci da želiš i ptkm u paketu

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close