PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zadnja dva tjeddna nas je lijepo (i danas) poklapalo na bidu da li se možda tome bliži kraj… [proud]


sa 270 kn, povisujem target na minimum 500 kn

Dopusti li Kosor Putinu kupnju MOL-ovih dionica INA-e, Moskva će nam dati svoj plin i naftu
http://www.jutarnji.hr/dopusti-li-kosor-putinu-kupnju-mol-ovih-dionica-ina-e–moskva-ce-nam-dati-svoj-plin-i-naftu/349638/

ovo je povjesna prilika za ptkm. Valjda kod Hrvata ima još toliko pameti pa da se to odradi do kraja.
S ruskim plinom i našom kvalitetom gnojiva nastala bi ubitačna kombinacija od koje bi se treslo pola evrope. MOL očito gubi kompas i povlači poteze očajnika sa ucjenom petrokemije. Teško će to proći, a očito je da nije slučajno što su Rusi svojevremeno obilazili Kutinu. Po ovome ispada da je dr.Ivo bio veliki uteg i za ptkm iako je najavljivao privatizaciju. Možda je riktao ptkm za nekog drugog i nije stigao odraditi stvar do kraja. Budemo videli jako brzo.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

NAJAVE
Stožer Petrokemije: 1. prosinca prosvjed u Kutini
Autor/izvor: SEEbiz
KUTINA – Predsjednici hrvatskih sindikalnih središnjica iz SSSH, NHS-a, MHS-a, HUS-a i URSH-a zatražili su od predsjednice Vlade Jadranke Kosor da najkasnije do srijede, 18. studenoga 2009. godine, organizira razgovor s predstavnicima kutinske Petrokemije kako bi se pronašlo rješenje o nastavku nesmetane proizvodnje i otklonili razlozi organiziranja prosvjeda što ga najavljuje Stožer za obranu Petrokemije.

Stožer za obranu Petrokemije još od kraja listopada bez uspjeha pokušava dogovoriti sastanak s premijerkom i nadležnim ministrima, a vezano uz problem jednostrana i neopravdana raskida ugovora o opskrbi plinom Petrokemije (ZSE:PTKM-R-A).

Stožer za obranu Petrokemije najavio je održavanje javnog prosvjeda 1. prosinca u središtu Kutine zbog nezadovoljstva stanjem u toj tvornici i neisvjesnosti oko isporuke plina. Stožer je zatražio potrebna odobrenja za provedbu prosvjeda. S obzirom na to da je Republika Hrvatska drugi najveći dioničar u Ini (ZSE:INA-R-A), kao i većinski vlasnik Petrokemije (ZSE:PTKM-R-A), Vlada treba preuzeti odgovornost za situaciju nastalu jednostranim raskidom ugovora, upozorili su sindikati.

Prekine li se isporuka plina Petrokemiji, u pitanju je 2500 radnih mjesta. U subotu 14. studenoga 2009. godine predstavnici stožera upoznali su predstavnike hrvatskih sindikalnih središnjica s nastalom situacijom te poduzetim mjerama kako bi se situacija riješila, a predstavnici središnjica obećali su pomoći u rješavanju problema, kako bi se proizvodnja u Petrokemiji nastavila bez ucjena i opstrukcija.

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!

Bilo bi dobro, u slucaju prodaje INA-e Rusima, da se u paketu rijesi i problem plina i PTKM-e. Al’, nazalost, nismo danas pratili INA-u.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

http://www.jutarnji.hr/do…svoj-plin-i-naftu/349638/

Pa putin zove Jadranku u goste.
Kako novinari znaju zakaj?

Možda želi i ptkm?
Zakaj ne. Inu i ptkm u kolpletu, jer bi im se to jako isplatilo, a onda bi ovdje nastao kaos.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Ekipa, nitko sretniji od mene ako bi se PTKM privatizirala jer sam se dobro nakrcao dionicama, samo se bojim da od toga neće biti ništa, a što se tiče Rusa – mislim da je Rusima Petrokemija zadnja rupa na svirali. Njih zanima distribucija nafte i plina.
Danas sam uspio dokupiti PTKM-R-A ispod 152 kn čemu se zaista nisam nadao, a kako stvari stoje može to još i niže.
Brine me to što čim se nešto zakuha oko Petrokemije na noge skoči "Stožer za obranu". U ovom je slučaju njegova uloga pozitivna, ali ne znam kako bi Stožer reagirao da Vlada zaista odluči prodati svoj udio u Pertrokemiji, odnosno da li bi bili suglasni ili bi opet skočili na noge?

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Suspendira se trgovanje zapisima PetrokemijeIzdano: 16:37 16. studenog 2009
Redakcija Business.hr
Uprava Zagrebačke burze odlučila je suspendirati trgovanje komercijalnim zapisima Petrokemije.
pokaži ostale vijesti: Burza
članak
Snimio Hrvoje Dominić
Vezane vijestiRadnici Petrokemije siti Ininih ucjena Analitičari: Brodari bi mogli pokrenuti burzu Crobex tone već četvrti tjedan Stožer Petrokemije poriče pregovore s Inom i najavljuje prosvjede Analitičari: Uskoro moguć preokret trenda ZSE: Oba Crobexa završila u plusu HUP Zagreb zbog dioničara s kreditima i investitora ostaje na burzi Euforija zaobišla HT Trgovanje komercijalnim zapisima Petrokemije, koji su uvršteni u služebno tržište Zagrebačke burze pod oznakom PTKM-M-947A, bit će suspendirano sutra, 17. studenog.

Njihovo uvrštenje bit će ukinuto samo tri dana kasnije, odnosno 20. studenog, i to zato što zapisi tada dospijevaju.

ja se nebrinem jer privatizacije ce biti samo pitanje kada ja vjerujem u proljece

@snupy

Ovom trenutku nemiri nikako ne idu u prilog vladajućima,zato će se sve oko petrokemije događati poslije izbora
Kad?? – vidjet ćemo,ali uskoro neće i nesmije.
Vjerujem da će se sve oko stožera uskoro smiriti i nastaviti po starome.
Ina će dati plin, a radnici će se vratiti u tvornicu.

To je moje mišljenje

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Bilo bi dobro, u slucaju prodaje INA-e Rusima, da se u paketu rijesi i problem plina i PTKM-e. Al’, nazalost, nismo danas pratili INA-u.

Ne kužim zašto bi cijena PTKM trebala pratiti cijenu INA-e ? Radi se o ponudi za kupnju INA-e, a ne Petrokemije. Osim toga su te dvije tvrtke trenutno u ne baš prijateljskim poslovnim odnosima.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Ovom trenutku nemiri nikako ne idu u prilog vladajućima,zato će se sve oko petrokemije događati poslije izbora
Kad?? – vidjet ćemo,ali uskoro neće i nesmije.
Vjerujem da će se sve oko stožera uskoro smiriti i nastaviti po starome.
Ina će dati plin, a radnici će se vratiti u tvornicu.
To je moje mišljenje

To je i moje mišljenje štovani kolega.
Ne smije se talasati sa Petrokemijom da ne bi bilo prosvjeda u Moslavini u sred predizborne kampanje Andrije Hebranga.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

da gogi zato kazema proljece

New Report

Close