PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Okidači aktivirani, ako poletimo – vežite se [smiley2]

A još nije RSI ni došao u prekupljeno područje, mislim da nam pravi rast tek slijedi [smiley2]

Predstavljen projekt sjeverni jadran.

“U vezi s opskrbom plina, Hrvatska može biti mirna još 100 godina.”

Privredni vjesnik – Andrea Dusper – tiskano izdanje

Pohvalan članak o rezervama plina koji će Hrvatsku držati neovisnom o isporuci iz Rusije.
Ali se može očekivati porast cijene.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Da nebi ispalo da sam opet protiv Petrokemije i njezinih dioničara prenosim razmišljanje identično mojem
sa jednog drugog foruma gdje sam svojevremeno i probao pisati ali je prvi post netragom nestao / pa sam odustao :

Ma mislim da se raspravljate oko stvari koje nisu toliko bitne, evo mojeg mišljenja , kopi sa teme Komentari trgovanja:

Nije Samodol blesav, ipak je on ( samo ) Sanaderov igrač, uputio je javnu poruku prije svega ulagačima Petrokemije da prestanu pumpati cijenu.
Zašto?
Pa vrlo jednostavno, Petrokemija je za razliku od Plive , Končara , Podravke ili sl. rak rana ove vlasti , te joj je u interesu što prije taj rak odstraniti.
Kako?
Pa sigurno neće ” uvaliti ” nekome ovaj propalitet od firme ako dionica dogura do 300 kuna.
Tko će kupiti po toj cijeni?
Poruka je jasna i nedvosmislena.

Mislim da bi se mali dioničari trebali malo zamisliti / dobronamjeran savjet .[smiley2]

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

Nisam znao da se predsjednik Vlade bavi odredjivanjem cijene neke dionice. Do sada sam mislio da je to stvar tržišta. Uvijek čovjek nauči nešto novo od kolega.

Ljubo Jurčić, bivši ministar gospodarstva: " S ekonomskog gledišta, dionice Ine ne isplati se dati ni bivšim zaposlenicima ni umirovljenicima i braniteljima jer je riječ o nacionalnim resursima kojima trebaju upravljati profesionalci koji će Ini povećati vrijednost i razviti je." Zagreb, 29.04.2006.g


Da nebi ispalo da sam opet protiv Petrokemije i njezinih dioničara prenosim razmišljanje identično mojem sa jednog drugog foruma gdje sam svojevremeno i probao pisati ali je prvi post netragom nestao / pa sam odustao : Ma mislim da se raspravljate oko stvari koje nisu toliko bitne, evo mojeg mišljenja , kopi sa teme Komentari trgovanja: Nije Samodol blesav, ipak je on ( samo ) Sanaderov igrač, uputio je javnu poruku prije svega ulagačima Petrokemije da prestanu pumpati cijenu. Zašto? Pa vrlo jednostavno, Petrokemija je za razliku od Plive , Končara , Podravke ili sl. rak rana ove vlasti , te joj je u interesu što prije taj rak odstraniti. Kako? Pa sigurno neće ” uvaliti ” nekome ovaj propalitet od firme ako dionica dogura do 300 kuna. Tko će kupiti po toj cijeni? Poruka je jasna i nedvosmislena.[/b] Mislim da bi se mali dioničari trebali malo zamisliti / dobronamjeran savjet .[smiley2]

Koliko znam Podravku je spomenuo njen diša i to u negativnom svjetlu, a PTKM nebih rekao da je Samodol komentirao na takav način (iz prve ruke)
Na kraju vrhunskio licemjerstvo” dobronamjeran savjet”
Nemam riječi!!!


Da nebi ispalo da sam opet protiv Petrokemije i njezinih dioničara prenosim razmišljanje identično mojem sa jednog drugog foruma gdje sam svojevremeno i probao pisati ali je prvi post netragom nestao / pa sam odustao : Ma mislim da se raspravljate oko stvari koje nisu toliko bitne, evo mojeg mišljenja , kopi sa teme Komentari trgovanja: Nije Samodol blesav, ipak je on ( samo ) Sanaderov igrač, uputio je javnu poruku prije svega ulagačima Petrokemije da prestanu pumpati cijenu. Zašto? Pa vrlo jednostavno, Petrokemija je za razliku od Plive , Končara , Podravke ili sl. rak rana ove vlasti , te joj je u interesu što prije taj rak odstraniti. Kako? Pa sigurno neće ” uvaliti ” nekome ovaj propalitet od firme ako dionica dogura do 300 kuna. Tko će kupiti po toj cijeni? Poruka je jasna i nedvosmislena. Mislim da bi se mali dioničari trebali malo zamisliti / dobronamjeran savjet .[smiley2]

nije ni čudo da ti je post nestao kad pišeš ovakve tekstove. Za vladu je bolje da je cijena što viša, a kad stignu javne ponude vidjeti će se koliko vrijedi PTKM. Zato mislim da je državi svejedno da li je trenutno 233 ili 260 kuna. Samo da te podsjetim da je trenutna tržišna vrijednost firme oko 80 mil EUR., a radi promet od cca 246 mil EUR. I onda država misli da ima propalitet u svojem vlasništvu…..ha,ha,ha…neznam šta te motivira da pišeš i prenosiš gluposti ali nije ti lako.

A što se tiče Samodola ne vjerujem da će i taj još dugo. Nije lako zaratiti se protiv svih brokera i fond menađera jer je to i udar na najveće banke (čitaj najmočniji akpital)

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Evo nam stigla korekšn,da vidimo dokle će trajati!!!
Prenaglo da bi potrajalo 220 kn

Eh, sad se vidi da na našoj burzi ne vrijede nikakvi Bollingeri i slični determinatori… Da mi je samo ‘logički’ objasniti ovu korekciju…[smiley1]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

Opet kratka igra s dogovorenim transakcijama. Pokušajte kupiti po 223, za neke ima a ostale………neeeema!

marcello


Eh, sad se vidi da na našoj burzi ne vrijede nikakvi Bollingeri i slični determinatori… Da mi je samo ‘logički’ objasniti ovu korekciju…[smiley1]

Pa ovo Vam je kolega dokaz da je sve na psihologiji, ekipa u Rovinju napravila boom i sada sve tres, i to je to.Pamet u glavu i bit će para još više od očekivanog..[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Pamet u glavu i bit će para još više od očekivanog..[smiley2]
Jedino što ovo za različite ljude znači različite stvari…
[smiley11]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

Slažem se s bljedolikim mmstanicom, ovo je dokaz panike koja je namjerno izazvana od strane navlakača sa najviše razine. Bas gledam kako su svi koji su spominjali milijarde kuna odjednom zašutili. Nevjerovatno kako bljedolike kauboje ( ulagače ) možeš uplašiti praznom puškom, hi,hi,hi
A milijarde stižu u roku samo 8 dana, hi,hi,hi[smiley2][smiley2][smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

New Report

Close