PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U ovoj dionici nema sredine dugoročno smo ili pokojnici ili pukovnici

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Fedya ne brini brigu za Miku i ostale sa ove teme, još stigneš kupiti ptkm……….ako uspiješ dobro prodati građevinare, naravno.

Fedya 21.12.2012
Eh, da sam barem pažljivije čitao šta je Mika pisao 14.11.2009……

Nhf [thumbsup]

marcello


Fedya ne brini brigu za Miku i ostale sa ove teme, još stigneš kupiti ptkm……….ako uspiješ dobro prodati građevinare, naravno.

Fedya 21.12.2012
Eh, da sam barem pažljivije čitao šta je Mika pisao 14.11.2009……

Nhf [thumbsup]

Kolega marcello, ja ne posjedujem građevinske dionice jer nemaju perspektivu zbog toga što ih nema i što ih se riješava AZ fond na čelu sa g. Dinkom Novoselcem.
Pošto AZ fond posjeduje dionice PTKM onda je jasno da ova dionica ima perspektivu.
Isto tako je jasno da ja posjedujem samo dionice s perspektivom.
Što se kolege mike tiče, ja se za njega ne brinem, samo sam želio ukazati njegovim primjerom na ono staro pravilo:
"Ne zaljubljuj se u dionicu jer ona tebe neće nikad voljeti"

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

@ Fedya

Kolega,
Sve je to ok, mirovinci imaju pravo kupovati i prodavati, biti u pravu ili biti u krivu.
ali bilo bi lijepo da nam objasne zašto su kupovali “tada perspektivne ” dionice na vrhu prije samo 2 godine i smatrali da su dugoročno izvrsna investicija .
– od koga su ih kupovali?????????????
– a sada iste te nekad “perspektivne” a sad “ne – perspektivne” sektore i dionice relativno na dnu opet nekome vraćaju ili prodavaju onako bez veze??????????

Prosjećno inteligentan čovjek bi svakako postavio barem ova dva ako ne i 100-tine sličnih pitanja??

A što se tiče Petrokemije i dionice ptkm-r-a , veliki kupuju od malih, do kad vidjet ćemo!

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Kolega Goran 8,

ja stvarno ne znam točno sve podatke o tome koje su dionice kupovane na vrhu od strane mirovinskih fondova ali znam da su sve dionice bile na vrhu kad je i Crobex bio na vrhu, tako da ne stoji baš ta teza o kupovini samo određenih dionica na vrhu.
Ne znam zašto je kad je AZ ili PBZ kupovao DLKV po 1700 na ATH Crobexa to bio kriminal a kad je kupovao npr.VIRO po 1900 na ATH Crobexa to nije bio kriminal.
A gledajte, mirovinski fondovi izlaze iz svih dionica gdje su uvidjeli netransparentnost i nesigurnost, kao npr. IGH,DLKV ili LEDO.
I naravno da se pozicije ne drže vječno, tako da je normalno da se riješe npr.Dalekovoda i za te novce odluče kupiti Petrokemiju ako su procijenili da će to biti bolja investicija u budućnosti.
Naravno i oni griješe, ali po meni je potpuno deplasirano gledati pošto je AZ kupio Dalekovod ili prodao HT.Jedino što je bitno je PGP fonda.
Da li su svi mirovinci mogli bolje, možda jesu ali nemojte ih precjenjivati kao ni podcjenjivati.

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA


Kolega Goran 8,

.
Ne znam zašto je kad je AZ ili PBZ kupovao DLKV po 1700 na ATH Crobexa to bio kriminal a kad je kupovao npr.VIRO po 1900 na ATH Crobexa to nije bio kriminal.
A gledajte, mirovinski fondovi izlaze iz svih dionica gdje su uvidjeli netransparentnost i nesigurnost, kao npr. IGH,DLKV ili LEDO.
I

Zato kaj su kupovali 1000 ingri na 55k i onda za tri mjeseca rekli da je trziste precjenjeno 50 %..
Meni su oni super, ošišaju male a ja na njihovim podlostima odlicno zaradjujem, BRUTALNO, jer se prilagodim..
Mali su ionako ovce za sisanje..
Dinkec je još jednom pokazao da pojma nema, prodao je NAJBOLJU I NAJPODCIJENJENIJU hrvatsku tvrtku LEDO na 5k…sad je 7,5k….

Hvala mu jedan dio mali sam i ja kupio od njega po 5 k…vecinui pak od 2800-3500

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.


Evo jednog komentara iz Večernjaka:

11.11.2009. u 20:16h tihimir je napisao/la:
Najveći problem kod plina je Petrokemija iz kutina. INA-i nije interes njima prodavati plin po cijeni nižoj od nabavne zimi, ali ljeti im se isplati pošto je prodajna cijena tada veća od nabavne. Da je uprava Pertokemije imala svoj strateški plan mogli su napraviti na kredit podzemno skladište i puniti ga ljeti za čitavu godinu. Tad bi bili konkurentniji, nebi bili gubitaši, nebi imali probleme sa nabavom i ne bi morali razmišljati o opstanku. Al puno je lakše sve čekati od države, pa sad država mora birat održati proizvodnju gnojiva, ili opskrbljivati stanovništvo."

——–
Jedino rješenje je: PRIVATIZACIJA!

s ovim se slažem 100%. Što prije to bolje. Ova socijalistička uprava očito misli dočekati penziju na račun dioničara.



Kolega Goran 8,

.
Ne znam zašto je kad je AZ ili PBZ kupovao DLKV po 1700 na ATH Crobexa to bio kriminal a kad je kupovao npr.VIRO po 1900 na ATH Crobexa to nije bio kriminal.
A gledajte, mirovinski fondovi izlaze iz svih dionica gdje su uvidjeli netransparentnost i nesigurnost, kao npr. IGH,DLKV ili LEDO.
I

Zato kaj su kupovali 1000 ingri na 55k i onda za tri mjeseca rekli da je trziste precjenjeno 50 %..
Meni su oni super, ošišaju male a ja na njihovim podlostima odlicno zaradjujem, BRUTALNO, jer se prilagodim..
Mali su ionako ovce za sisanje..
Dinkec je još jednom pokazao da pojma nema, prodao je NAJBOLJU I NAJPODCIJENJENIJU hrvatsku tvrtku LEDO na 5k…sad je 7,5k….

Hvala mu jedan dio mali sam i ja kupio od njega po 5 k…vecinui pak od 2800-3500

[/quote]

Bojim se da vi ne razumijete poslovanje niti strukturu ulaganja mirovinskih fondova.
Jednom AZ fondu je kupovina 1000 Ingri na 55000 isto kao vama kupovina jedne Petrokemije na 250.
Potpuno nebitno.Nešto kao muha slonu.
To što je vama to velika stvar pokazuje samo vaše BRUTALNO nepoznavanje materije.
I ono najbitnije-vi ne znate kome oni prodaju.

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA


Kolega Goran 8,

ja stvarno ne znam točno sve podatke o tome koje su dionice kupovane na vrhu od strane mirovinskih fondova ali znam da su sve dionice bile na vrhu kad je i Crobex bio na vrhu, tako da ne stoji baš ta teza o kupovini samo određenih dionica na vrhu.
Ne znam zašto je kad je AZ ili PBZ kupovao DLKV po 1700 na ATH Crobexa to bio kriminal a kad je kupovao npr.VIRO po 1900 na ATH Crobexa to nije bio kriminal.
A gledajte, mirovinski fondovi izlaze iz svih dionica gdje su uvidjeli netransparentnost i nesigurnost, kao npr. IGH,DLKV ili LEDO.
I naravno da se pozicije ne drže vječno, tako da je normalno da se riješe npr.Dalekovoda i za te novce odluče kupiti Petrokemiju ako su procijenili da će to biti bolja investicija u budućnosti.
Naravno i oni griješe, ali po meni je potpuno deplasirano gledati pošto je AZ kupio Dalekovod ili prodao HT.Jedino što je bitno je PGP fonda.
Da li su svi mirovinci mogli bolje, možda jesu ali nemojte ih precjenjivati kao ni podcjenjivati.

Kolega ,

hvala Vam na odgovoru,
Ja sam osobno vjerovao da su mirovinci dugoročni investitori, ali očigledno nisu te i oni trejdaju.
Nekad sam bio siguran da su dionice u rukama mirovinaca = čvrstim rukama.
Međutim oni po prirodi svog zadatka – dugoročnog ulaganja- i stabilizatora tržišta, svojim akcijama i reakcijama na ovako nelikvidnom tržištu ulijvaju dodatnu nesigurnost i plaše strane a i domaće investitore.
Tako da sa sigurnošću nemogu reći niti za jednu dionicu pa tako ni za Petrokemiju da su dionice u rukama mirovinaca = čvrste ruke.
Jednostavno zato što već sutra mogu iste staviti na prodaju i rušiti cijenu dionice.
To je ono što stvara neizvjestnost i strah kako domaćih, tako i stranih ulagača.
Nema tu perspektivnih ili ne prespektivnih sektora.
Stvari se svakako brzo mijenjaju, a petrokemija je dugoročno perspektivan sketor i zato smo tu.
Međutim i građevinari su dugoročno perspektivan sektor i procjene su da će građevina rasti i do 70% u narednih 10 -15 -25 godina. Tako stvari stoje i sa automobilskom industrijom, prehrambenom industrijom, kemijskom industrijom i sl. To su činjenice.
Kolega ako mirovinski fonodovi nisu dugoročni investitri – TKO JE ONDA.?

Po meni jedan od razloga panike i pada crobeksa jeste i prodaja mirovinaca na pojedinim dionicama.
I dok se to ne stabilizira crobeks nemože kvalitetno gore.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Ovo sto Az omf radi je cisti bezobrazluk… Prodaju Dlkv kao da ce se ugasit vec sutra.. Iako svak pametan zna da NECE i da je prodaja od njih na ovim razinama (ledo, igh) pokazivanje misica s nasim novcima!!!! BEZOBRAZLUK!!!!
.
Ne znam zašto je kad je AZ ili PBZ kupovao DLKV po 1700 na ATH Crobexa to bio kriminal a kad je kupovao npr.VIRO po 1900 na ATH Crobexa to nije bio kriminal.
A gledajte, mirovinski fondovi izlaze iz svih dionica gdje su uvidjeli netransparentnost i nesigurnost, kao npr. IGH,DLKV ili LEDO.
I
[/quote]

Zato kaj su kupovali 1000 ingri na 55k i onda za tri mjeseca rekli da je trziste precjenjeno 50 %..
Meni su oni super, ošišaju male a ja na njihovim podlostima odlicno zaradjujem, BRUTALNO, jer se prilagodim..
Mali su ionako ovce za sisanje..
Dinkec je još jednom pokazao da pojma nema, prodao je NAJBOLJU I NAJPODCIJENJENIJU hrvatsku tvrtku LEDO na 5k…sad je 7,5k….

Hvala mu jedan dio mali sam i ja kupio od njega po 5 k…vecinui pak od 2800-3500

[/quote]

Bojim se da vi ne razumijete poslovanje niti strukturu ulaganja mirovinskih fondova.
Jednom AZ fondu je kupovina 1000 Ingri na 55000 isto kao vama kupovina jedne Petrokemije na 250.
Potpuno nebitno.Nešto kao muha slonu.
To što je vama to velika stvar pokazuje samo vaše BRUTALNO nepoznavanje materije.
I ono najbitnije-vi ne znate kome oni prodaju.
[/quote]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

& Goran8

Ti si jedan jako pametan decko… Sine sto radis u ovoj cadjari?!

Bez ljutnje, samo pitam! [undecid]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

TP 270kn i više

New Report

Close