PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ima li netko realnu teoriju o tome što se dešava? Ovo nije špekulativno dizanje cijene.

-otkad sam u ptkm,ovakvo ponasanje dionice jos nisam vidio i dosta stvari mi nije najjasnije bas
ovakva agresivna kupnja,na ovakvim prometima,koja traje duze vremena(jos od 120-130 pocinje,ako me pamcenje sluzi) ne moze biti slucajna,nema govora o malim,i sve sam sigurniji da ce privatizacija brzo
-tko kupuje?iskreno me cudi ne pojavljivanje novog igraca u top 10,osim bakica ne znamo za ni jednog kupca,al eto nek se skrijvaju iza skrbnickih,medutim jos veca dilema mi je tko prodaje,i da pretpsostavimo da su se svi radnici rjesili dionica,sto zasigurno nisu,tko prodaje ovolike kolicine?



Ima li netko realnu teoriju o tome što se dešava? Ovo nije špekulativno dizanje cijene.

-otkad sam u ptkm,ovakvo ponasanje dionice jos nisam vidio i dosta stvari mi nije najjasnije bas
ovakva agresivna kupnja,na ovakvim prometima,koja traje duze vremena(jos od 120-130 pocinje,ako me pamcenje sluzi) ne moze biti slucajna,nema govora o malim,i sve sam sigurniji da ce privatizacija brzo
-tko kupuje?iskreno me cudi ne pojavljivanje novog igraca u top 10,osim bakica ne znamo za ni jednog kupca,al eto nek se skrijvaju iza skrbnickih,medutim jos veca dilema mi je tko prodaje,i da pretpsostavimo da su se svi radnici rjesili dionica,sto zasigurno nisu,tko prodaje ovolike kolicine?

[/quote]

Po svemu sudeći netko je skupljao velike količine skrivene ispod skrbničih računa i iste pretače nekome na skrbničke račune jer taj ne izlazi u top 10.
Ali činjnica je da se svima žuri za skupiti ovoliku količinu.
ZAŠTO?
Da li je privatizacija, pa se žuri ili je jednostavno pozicioniranje nekog stranog fonda koji dogovorene količine želi kupiti od prodavatelje prije izvješća koje je za 10-15 dana, a poslije skupljati od malih investitora.
Sve u svemu ptkm-r-a izgleda stabilno, prije dan dva mislio sam da će je iskorigirati ali sada stvarno sumnjam da će više biti značajnije korekcije, jer na svaki mali pad od kunu, dvije netko veliki poklapa jako.
Sve u svemu svi koji imaju ptkm-r-a neka uživaju.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Ja mislim da je sama činjenica uvrštavanja u prvu kotaciju rezultirala povećanom likvidnošću i vjerovatno se uključio neki naš fond. Ako je privatizacija još bolje.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 782.346 23,42 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 108.396 3,24 Skrb. račun
5. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 95.273 2,85 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 60.200 1,80 Skrb. račun
7. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
8. PBZ D.D. 32.101 0,96 Skrb. račun
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 29.540 0,88 Skrb. račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 27.990 0,84 Skrb. račun
Ukupno: 66,75

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/jurcic-ne-vidim-tko-bi-preuzeo-podravku-ako-mirovinci-ne-prodaju,58687

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Gorane izgleda da su skrbnički računi preko PBZ-a….. Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Išla i Petrokemija
Osim Podravke te uobičajeno T-HT-a, na meti ulagača našla se i Petrokemija, čijom su dionicom ostvarena 6,4 milijuna kuna prometa. Interes za tu dionicu također su pobudila nagađanja da je američki fond Blackstone (koji je obilazio Todorića u RH i Miškovića u Srbiji) krenuo u kupnju državnih gubitaša s potencijalom te da im je oko zapelo i za petrokemijski biznis na Balkanu. Iako je pod utjecajem povoljnih vijesti iz svijeta dan počeo rastom cijena, Crobex je poslovanje završio s neznatnim padom.
a mozda u ovom ima istine

inače oni su pokazali interes za Petrohemiju (Srbijansku kompaniju) koja je nešto slično kao i Dioki,

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

ja sam prenio ono sto pise ali gdje ima dima ima i vatre


inače oni su pokazali interes za Petrohemiju (Srbijansku kompaniju) koja je nešto slično kao i Dioki,

Ako mislis na Blackstone – teško da će oni ulaziti bez dozvole politike i s politikom unutar kompanije.
Sve je moguće, no mišljenja sam kako se njima jedino isplati ulazak u slučaju preuzimanja kompanije, a onda bi moglo doći do čistke…

Skupiti 34178 komada bez dizanja cijene. Hmm, kome se poklanja srebro???

Neće Petrokemiju iz Kutine kupiti nitko izvana. Njeno vlasništvo čvrsto je zacementirano u rukama države RH i to se neće promijeniti u sljedećih barem dvije, tri godine.
Moje je mišljenje da cijena ide gore zbog skorog izdvjanja plinskog biznisa iz INE, dakle tvrtke Prirodni plin d.o.o. http://www.ina.hr/default.aspx?id=1936.
Petrokemija će uz RH, HEP, Plinacro i moguće Zagrebačku plinaru postati suvlasnikom te tvrtke koja će imati monopol na kupnju i prodaju plina u dragoj i lijepoj nam Republici.
http://www.seebiz.eu/hr/analize/vlasnici-plinskog-biznisa-drzava%2c-plinacro%2c-hep%2c-petrokemija-i-zagrebacka-plinara,36180.html

"Polančec je kazao da se intenzivno razgovora s Inom o otkupu trading kompanije koja se bavi uvozom i opskrbom hrvatskog tržišta prirodnim plinom. U sljedećih 10-ak dana objavit ćemo imena svih kompanija koje će u tome sudjelovati, kazao je Polančec odgovarajući na pitanje novinara da li su točne špekulacije da je Gradska plinara Zagreb odustala od sudjelovanja u toj kompaniji. Prema ranijim najavama, u kompaniji koja bi od Ine preuzela uvoz i opskrbu plinom trebali bi biti država, HEP, Plinacro, Petrokemija Kutina i Gradska plinara Zagreb." http://www.poslovni.hr/116049.aspx

Ako konačno još kapne i LNG u Hrvata značaj ravnopravnog sudjelovanja PTKM u kompaniji koja će vedriti i oblačiti trgovinom plina u hrvatskoj državi opravdava dosadašnji i budući rast cijene ove dionice osjetno iznad razine 200 hrka bez spominjanja privatizacije.
To znači da Petrokemija kao tvornica umjetnih gnojiva nadrasta svoj okvir čađare i đubretare te otvara sasvim novo poglavlje u svojoj povijesti i budućnosti. Blistavo i nadam se dugotrajno.

p.s. Moram priznati da se ovom momentu u budućem razvoju Petrokemije kao samo tvornice gnoja nisam nadao.

bogat čovjek nema briga, samo zadovoljstva

New Report

Close