PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@mika

Dugoročno je sve jasno jer petrokemija vrijedi , a kratkoročno ili će ovi što danas kupuju u povjest i zahvaljivat se Bogu što su ovo učinili ili će uplakani zapamtiti ovaj dan.
Rastemo više od 60% u manje od 3 tjedna.
Ovo je moje mišljenje

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Treba barem 2 puta platiti da može usporediti tko kupuje a tko prodaje….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



@mika

Dugoročno je sve jasno jer petrokemija vrijedi , a kratkoročno ili će ovi što danas kupuju u povjest i zahvaljivat se Bogu što su ovo učinili ili će uplakani zapamtiti ovaj dan.
Rastemo više od 60% u manje od 3 tjedna.
Ovo je moje mišljenje

Do sada smo često imali nagle rastove i padove. Sada je specifično što su svaki dan veliki volumeni, i što dionica ujednačeno raste između 4-6% dnevno, bez blokada ili manjih korekcija.
Nemam teoriju što se događa, bitno za budućnost je to što je cijena prešla 175-180 kn (jaki otpor).




@mika

Dugoročno je sve jasno jer petrokemija vrijedi , a kratkoročno ili će ovi što danas kupuju u povjest i zahvaljivat se Bogu što su ovo učinili ili će uplakani zapamtiti ovaj dan.
Rastemo više od 60% u manje od 3 tjedna.
Ovo je moje mišljenje

Do sada smo često imali nagle rastove i padove. Sada je specifično što su svaki dan veliki volumeni, i što dionica ujednačeno raste između 4-6% dnevno, bez blokada ili manjih korekcija.
Nemam teoriju što se događa, bitno za budućnost je to što je cijena prešla 175-180 kn (jaki otpor).
[/quote]

Činjenica je da već dugo nismo imali ovako velike promete uz konstantan rast cijene. Također nema blokada i većih divljanja što govori da netko veliki vodi brigu o načinu kupnje. Da su mali sumnjam da bi tako dobro i usklađeno djelovali. Svako malo sa 106 dionica spušta se prema dolje nakon što je kupljen veći broj dionica. Sliči na rukopis velikog igrača.

Opet pitanje je i tko prodaje s obzirom da top ten ne mrda. Moguće je da će se ovih dana manji dioničari i nestrpljivi izbaciti iz ove dionice bez mogućnosti povratka na ovim cijenama.
Puno će ovisiti i o Bakiću i njegovim razmišljanjima kolika zarada ga zadovoljava.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.



šaljem prijavu Uskoku/HANFI i HFP-u…nekome je dojavljeno i taj kupuje…

najpreije odi u SDA, platis 123 kune i imas knjigu dionicara i onda vidis tko kupuje, da ne trcis pred rudu
[/quote]
zasto ova usluga nije dostupna preko neta?

Cemu ovaj preokret, jel se to drhtavi i buregdzije iskrcavaju cim je vani malo crvenog?

Nije bolest sve što boli

danas otišlo preko 1% firme.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ima li netko realnu teoriju o tome što se dešava? Ovo nije špekulativno dizanje cijene.

Gle kak protumaciti fluktuaciju cijene od 8 % … sigurno nisu "novi materijalni dokazi" ili nešto slično…

teorija mase i krda…

Ne mislim na to.
Volumeni su jako veliki, netko je skupio nekoliko postotaka firme u kratko vrijeme, a ne vidi se. Najjednostavnije objašnjenje su mirovinci, ali oni su se uvijek do sada pokazivali u top 10.


Ima li netko realnu teoriju o tome što se dešava? Ovo nije špekulativno dizanje cijene.

teorije su rijetko kada realne, uzmi ovo kao normalno ponašanje TK …
priča oko PTKM-R-A je poznata, cijena je i dalje povoljna za određene tipove investitora, a od raznih teorija ionako nikad velike koristi…

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Slažem se , možemo mi tu lupetat al ono što se broji je cijena i ona je takva kakva je… A veliki volumeni, pa razmisli koliko se moglo danas uloviti daytrade-anjem… 8% kad bi ulovio vrh i dno dnevnog vala… što naravno nije lako… pa to je raj za daytrade-anje… iz ruke u ruku…

New Report

Close