PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Neki se broker gadno "obogatil" na račun 106-tice radnika. A usput i lupil po dionici, priprema za sutra……. [sad]

marcello

Symbol Price Change % Change
YARN.OL 201.40 +7.80 +4.03% YARA INTERNATIONAL1d5d3m6m1y2y5ymaxNewsProfileKey StatsAdd to PortfoliosSet Alert
POT 94.08 +0.23 +0.25% POTASH CP SASKATCHEW1d5d3m6m1y2y5ymaxNewsProfileKey StatsAdd to PortfoliosSet Alert
TRA 36.03 +1.02 +2.91% TERRA INDS INC1d5d3m6m1y2y5ymaxNewsProfileKey StatsAdd to PortfoliosSet Alert
TNH 107.40 +0.81 +0.76%

svijet se oporavlja iz dana u dan, pogotovo YARA svaki dan šiša prema gore.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.






Jedinu pravu stabilnost ovoj dionici mogu donijeti mirovinski fondovi, odnosno prva kotacija.
A kako stvari stoje Petrokemija bi mogla ponovno na Dnevnik ili večernje rasprave u emisijama otvoreno i sl.


U svezi i glede toga, obratite pažnju na tablicu sa strane teksta
http://www.poslovni.hr/118364.aspx
[/quote]

kolege, nemojte se zamarati nebitnim stvarima.
[/quote]

Kolega Vi ste dobro procijenili dionicu ptkm-r-a i pogotovo ovaj rast.
Čestitam.
Pozdrav
[/quote]

prije bih rekao da sam procjenio tržište. sve raste, pa PTKM nije iznimka. Ono što mene veseli kod PTKM je marža sigurnosti. čestitam i ja vama na nesebičnom dijeljenju znanja o ovoj tvornici i nadam se da ste sa nama unutra.

[/quote]
"marza sigurnosti"
ajde mi objasni sta ti ovo znaci?


Iz bilance ptkm može se jasno zaključiti kako nešto ne štima s vrijednosti dionicom. Aktiva nam kaže da postrojenje vrijedi oko 870 milja kuna, a svi znamo da to nije realno i da bi tu trebalo stajati između 2,5 do 3 mlrd. kuna.Također i prihod u odnosu na tržišnu kapitalizaciju govori da cijena dionice nikad pa čak niti kad je dogurala do 358 kuna ne odražava stvarno stanje.

Jedino što nikako ne štima je neto dobit koju ova firma ostvaruje. Kad je sve s tržištem i ekonomijom super onda neke mračne sile sišu dobit iz naših džepova u svoje, a kad je poremećaj na tržištu onda imamo određeni gubitak u poslovanju. Kako stvari stoje tako će biti sve dok ova firma ne pređe u ruke jednog gazde. Kako to izgleda kad firma nema gazde ili još bolje kad je hrvatska država gazda vidimo na primjeru HEP-a koji je jedinstveni primjer firme koja prodaje struju i istovremeno je u velikim gubicima. Danas smo vidjeli i kako Podravka dijeli svoje pare okolo. Baš me zanima da je Marinac gazda Podravke bili za kredu od 65 milja uzeo osiguranje brand s kojim sad može brisati usranu prdu. Po tome još ispada da je ptkm mila majka sa hrvatskom državom na čelu. Zašto nitko iz ptkm nikad nije osvanuo u Rusiji i probao dogovoriti količine plina za poslovanje direktno bez posredovanja??? 650 mil m3 potrošnje sumnjam da nije interesantno Ruskim plinarima.

Nažalost, svi jedva čekamo dan kad na čelo Kutine sjedne Norvežanin ili Rus.
Nadam se da to više nije daleka budućnost.

mika,kome je u interesu da ptkm ide u privatizaciju osim nama malim dionicarima?
vecinskom vlasniku sigurno nije,svi se jos sjecamo koja je ekipa i kako digla strasnu lovu na gnojivu,izlazi se u susret agrokoru,potkradaju nas na sve strane,radnicima isto nije u interesu jer buduci gazda nece tolerirati petrokemiju kao zavod za zaposljavanje u kutini.
gledam danas ,prijedlog proracuna za 2010 je 120 mlrd,nista ne rezu rashode,a prihodi im nece biti toliki,pa nam se ostane nadati samo da ce ova banda lopovska prodati u bescijenje cadaru,ali eto ko ceka taj doceka.poz

Danas sam rasprodao PTKM sa nulom,mislim da je kupnja za sad suplja,mozda grijesim [embarass]

MRAVAK JE MOJ IDOL..LAZE, VARA ,KRADE I STAN MI DADE.


Danas sam rasprodao PTKM sa nulom,mislim da je kupnja za sad suplja,mozda grijesim [embarass]

pa jebote,jel pratis ti ista trgovanje dionicom?

Najviše grešaka sam napravio kad sam odluke o kupnji i prodaji dionica donosio na temelju izloženih naloga kupnje i prodaje. Kolega sjetite se toga slijedećih dana.

Što se tiče Petrokemije, jedina stavar me brine jest to da više nema negativnih nikova koji maksimalno žele objasniti ostalima da su u zabludi kupujući dionice ptkm-r-a.
U zadnje 3 godine bilo ih je najmanje 30-tak a najaktivniji i najpopularniji od svih njih se više ne javlja.
Da li je i on kupio ove dionice ili ga više nije “briga što smo svi u zabludi”.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



Iz bilance ptkm može se jasno zaključiti kako nešto ne štima s vrijednosti dionicom. Aktiva nam kaže da postrojenje vrijedi oko 870 milja kuna, a svi znamo da to nije realno i da bi tu trebalo stajati između 2,5 do 3 mlrd. kuna.Također i prihod u odnosu na tržišnu kapitalizaciju govori da cijena dionice nikad pa čak niti kad je dogurala do 358 kuna ne odražava stvarno stanje.

Jedino što nikako ne štima je neto dobit koju ova firma ostvaruje. Kad je sve s tržištem i ekonomijom super onda neke mračne sile sišu dobit iz naših džepova u svoje, a kad je poremećaj na tržištu onda imamo određeni gubitak u poslovanju. Kako stvari stoje tako će biti sve dok ova firma ne pređe u ruke jednog gazde. Kako to izgleda kad firma nema gazde ili još bolje kad je hrvatska država gazda vidimo na primjeru HEP-a koji je jedinstveni primjer firme koja prodaje struju i istovremeno je u velikim gubicima. Danas smo vidjeli i kako Podravka dijeli svoje pare okolo. Baš me zanima da je Marinac gazda Podravke bili za kredu od 65 milja uzeo osiguranje brand s kojim sad može brisati usranu prdu. Po tome još ispada da je ptkm mila majka sa hrvatskom državom na čelu. Zašto nitko iz ptkm nikad nije osvanuo u Rusiji i probao dogovoriti količine plina za poslovanje direktno bez posredovanja??? 650 mil m3 potrošnje sumnjam da nije interesantno Ruskim plinarima.

Nažalost, svi jedva čekamo dan kad na čelo Kutine sjedne Norvežanin ili Rus.
Nadam se da to više nije daleka budućnost.

mika,kome je u interesu da ptkm ide u privatizaciju osim nama malim dionicarima?
vecinskom vlasniku sigurno nije,svi se jos sjecamo koja je ekipa i kako digla strasnu lovu na gnojivu,izlazi se u susret agrokoru,potkradaju nas na sve strane,radnicima isto nije u interesu jer buduci gazda nece tolerirati petrokemiju kao zavod za zaposljavanje u kutini.
gledam danas ,prijedlog proracuna za 2010 je 120 mlrd,nista ne rezu rashode,a prihodi im nece biti toliki,pa nam se ostane nadati samo da ce ova banda lopovska prodati u bescijenje cadaru,ali eto ko ceka taj doceka.poz
[/quote]

privatizacija ptkm apsolutno bi bila i u interesu države, ali ne bi bila u interesu pojedinaca koji vode ovu državu i koji kako vidimo svaki dan sišu gadnu lovu u privatne džepove. Privatizacija ptkm sa države skida svaku obavezu pokrivanja bilo kakvih gubitaka. Novi gazda ulazi unutra, povećava prihode i samim time povećava se prihod države po osnovi PDV-a i drugih poreza. Ptkm zbog jedne od najefikasnijih proizvodnji na svijetu ima predispozicije pokoriti sva tržišta u susjedstvu i tako dići svoje prihode uz naravno povećanje kapaciteta jer postojeći ne može teoretski zadovoljiti sva okolna tržišta ili ostala tržišta na koja se izvozi.

Dalje takva tvornica osigurava hrvatskoj poljoprivredi osnovu za razvoj jer bez gnoja nema ozbiljne poljoprivrede. Dalje, mislim da ne treba niti elaborirati što bi država imala od toga da se uvoz hrane u hrvatsku svede na stvarno ono što ne možemo proizvesti.

Naravno, ako je ptkm u rukama privatnog gazde nema više načina kako bi državni novac i novac nas dioničara završavao kod nekog drugog. Samo podijelite 200 milja kuna na broj dionica i vidite koliko su nam maznuli prošle godine po dionici.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Imam PTKM, ima jako puno dobrih stvari ali da ne zaboravimo negativne a dok se to ne rijesi nema nista od ovoga:

1. socijalna politika i limitiranje cijena gnojiva.
2. prebacivanje plinskog business-a sa Ine na drzavu (racunajte koliki je gubitak to nosilo) i kolike su cijele plina za PTKM u odnosu na druge (bez obzira na pozitivne stvari niveliranja potrosnje koju PTKM daje putem ljeta kada drugi ne trose)

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Yara krenula u šoping.
Yara applies for tender documents in Ukrainian privatisation

Oslo (2009-09-14): Yara International ASA has, through a subsidiary, on Friday, 11 September 2009 applied to the State Property Fund of Ukraine (SPFU) for receiving the documents for the tender announced by SPFU for the privatisation of Odessa Port Plant (OPP) to be held on September 29.

Yara has filed this application as a member of a consortium also comprising Kulczyk Holding S.A., representing a privately owned investment group, and the Libyan Investment Authority (LIA), an investment fund being 100% owned by the Libyan Government. The filing is only to pre-qualify the consortium for a possible participation in the tender and implies no binding obligations on any of the parties to the consortium. Should the consortium decide to participate in the tender, Yara will hold a minority position in the possible buyer of OPP.

OPP owns and operates two ammonia and two urea plants in Yuchny, Ukraine, with combined annual capacities of approx. 1.1 million tonnes of ammonia and 0.9 million tonnes of urea. In addition OPP owns and operates a major terminal for ammonia and urea, exporting products produced by other Ukrainian plants as well as by some Russian plants.

>Nedaj se petrice ,budi jaka [shocked]

New Report

Close