PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ja sem odlucil da ne bum nikog slusal, onaj ono, ovaj ovo a ja sem zgubil novce jer sam kupil po 230

Izgubio si samo ako si prodao po nižoj cijeni ,a ako nisi ,strpljenja!!
Ja sam nadokupljivao na 235 pa ne plačem ,čekam skori razvoj situacije( pozitivni) !!!
POZDRAV !!!

PTKM, samo za drustvo u cosku, uz pjesmu – case lomim ruke mi krvave: Howgh

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

jutarnji;

ZAGREB – Na hrvatskim benzinskim crpkama više gotovo i nema autoplina, propan-butana, a očekuje se da će tijekom listopada biti problema s opskrbom.

Razlozi za to su redovni remont Rafinerije Sisak i loše odrađena koordinacija unutar Ine koja nije pripremila sustav za probleme u opskrbi, iako se datum remonta odavno zna.

Problem je utoliko veći što počinje sezona grijanja pa propan-butan, kojim spremnike puni golem broj ljudi koji nisu priključeni na mrežu zemnog plina, postaje iznimno tražen. Istodobno Ina na osnovi dugoročnih ugovora, kao i zbog nedostataka spremnika za propan-butan koji nastaje u rafiniranju nafte, na dnevnoj bazi izvozi gotovo dvije trećine proizvedenog autoplina, što je nelogično zbog problema u opskrbi domaćeg tržišta koje preko Proplina u potpunosti opskrbljuje. Najgori bi scenarij bio da Inine crpke ipak budu opskrbljene autoplinom, a one od konkurencije ne, jer bi tada posla imala Agencija za zaštitu tržišnog natjecanja.

Odlucila sam prodati petkokemiju, ako ne budu imali plina porasti ce im gubitci i pasti cijena, a dosta sam se igrala.

Neka ne čekaju. Moja preporuka toplo kaže u mom potpisu. Zašto bi netko uopće davao preporuke za kupovinu ili prodaju drugome s foruma, osim, ako je netko dobronamjeran pa zna neku dobru ili lošu vijest pa je spreman je podijeliti ovdje.
Petrokemija čeka odgovor Vlade, eventulano spektakularni rezultati, dotle će biti kao i zadnjih para tjedana, pomalce gore, pomalce dolje.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica


Croblack mislim da je upravo i cilj zbuniti večinu čitatelja da bi se u ponedjeljak moglo na miru kupovati. – tokom tjedna već će Vam lijepo objašnjavati zašto je ta i ta dobra dionica za kupnju. Pozdrav !

Kolegice, mislim da sutra i sljedećih dana neće biti bas, kako ste se izrazili, kupovanja na miru.
Korekcija je završena, priča s Plivom se privodi kraju i očekujem jačanje kupnje i rast većine likvidnijih dionica tako i Petrokemije.

Samo primjećujem da je sada Đuro izašao iz šablone po kojoj je gotovo u stopu pratio Petru:


Hvala na lijepim željama bljedoliki, baš znaš pretjerivati.[smiley2] Mislim na ovaj PBZ.

PBZ napreduje iz dana u dan, sto se za ptkm ne bi moglo reci. Evo sad i plina nestaje, a plinovod ni blizu gotov.


KuciloOro: ” Hvala na lijepim željama bljedoliki, baš znaš pretjerivati.[smiley2] Mislim na ovaj PBZ. ” PBZ napreduje iz dana u dan, sto se za ptkm ne bi moglo reci. Evo sad i plina nestaje, a plinovod ni blizu gotov.

još jedna od tvojih obmana.za naivne111
Svatko normalan zna da auto-pin znači nus-proizvod rafiniranja nafte,i nema veze sa zemnim plinom koji koristi PTKM !!![smiley1][smiley1][smiley1]


još jedna od tvojih obmana.za naivne111
Svatko normalan zna da auto-pin znači nus-proizvod rafiniranja nafte,i nema veze sa zemnim plinom koji koristi PTKM !!![smiley1][smiley1][smiley1]

I zemni plin spada u fosilna goriva i crpi se iz busotina kao i nafta i ide na preradu, a plina ne nedostaje zato sto ga ne mogu uvesti (dapace, imaju ga viska), vec ga ne mogu preraditi zbog remonta rafinerije.

A i plinovod ce biti pusten u probni rad tek u sijecnju, znaci prosinac i najvjerojatnije sijecanj bez proizvodnje.


hakela9: ” još jedna od tvojih obmana.za naivne111 Svatko normalan zna da auto-pin znači nus-proizvod rafiniranja nafte,i nema veze sa zemnim plinom koji koristi PTKM !!![smiley1][smiley1][smiley1] ” I zemni plin spada u fosilna goriva i crpi se iz busotina kao i nafta i ide na preradu, a plina ne nedostaje zato sto ga ne mogu uvesti (dapace, imaju ga viska), vec ga ne mogu preraditi zbog remonta rafinerije. A i plinovod ce biti pusten u probni rad tek u sijecnju, znaci prosinac i najvjerojatnije sijecanj bez proizvodnje.

s obzirom na tremperature još će INA molit PTKM da poveća proizvodnju jer nemaju kome prodat plin

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


A i plinovod ce biti pusten u probni rad tek u sijecnju, znaci prosinac i najvjerojatnije sijecanj bez proizvodnje.

Otkud ti ta dezinformacija?


I zemni plin spada u fosilna goriva i crpi se iz busotina kao i nafta i ide na preradu, a plina ne nedostaje zato sto ga ne mogu uvesti (dapace, imaju ga viska), vec ga ne mogu preraditi zbog remonta rafinerije.

KAKVE TO IMA VEZE SA PTKM ,OPET TE PITAM ???

New Report

Close