PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sta kaze Ivo Sander, gdje ce perokemija?

…baci oko na mostich….biće ti jasnije gdje će

Kad vidim crveno pretvaram se u bika


cartmann: ” Sta kaze Ivo Sander, gdje ce perokemija? ” …baci oko na mostich….biće ti jasnije gdje će

malo konkretnih stvari vezano na poslovanje PTKM:

priprema proizvodnje u ptkm počinje cca. 6 mjeseci prije datuma isporuke. Ova proizvodnja je kontinuirana i svaki zastoj je vrlo skup te je zbog toga nužno osigurati zalihe sirovina koje će omogućiti sigurnu proizvodnju. Većina sirovina se nabavlja iz nama dalekih zemalja tako da je jedino oprtunitetno i logično naručivati veće kolićine sirovina. gnojivo se zbog tzv.stabilizacije kvalitete mora držati 20-ak dana na skladištu prije pakiranja u vreće. S obzirom na dugi proizvodni ciklus i na sezonski karakter prodaje PTKM mora osigurati kvalitetne izvore obrtnih sredstava. Kako posjeduje iznimno kvalitetne izvozne ugovore (bonitetni kupci) nikakav problem nije osigurati povoljne bankarske kredite za tu namjenu. PTKM je jedan od rijetkih koja nikad ne kasni u podmirenju svojih bankarskih obveza. (ova rečenica piše u jednom kreditnom prijedlogu iz jedne velike banke). Ponavljam da obveza za plin iz prijašnjih godina više nije uopće bitna u ovoj priči odnosno kad se pretvori u kapital postaje strašna stvar za vrijednost dionice. Ovo su iskustva iz realnog života/banke a ne diskusija maloljetnika. Trenutno na 215 ima prva jača prodaja 947 komada.

Pozdrav petrokemičarima budućim bogatašima.

osim navedenih ptkm izvozi u čile, honduras, peru kolumbiju, tursku itd. ako dečec ne vjeruje neka provjeri direktno u tvornici

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Dosta je ojačala kupnja, nekima je skidati sad s prodaje preskupo a sljedeći tjedan će kupovati više po većim cijenama.

Glavni petrokemijini dobavljaci su Adriaoli iz Milana (Italija) i Chematrans iz Beca (Austrija).

Djeco nemojte sirit dezinformacije, lazima necete nikog navuci na kupnju, samo ce netko popusiti lazi i u razgovoru s kolegama ispasti neuk i naivan ili ce dobiti kritike kolega ako povjeruju u lazne informacije.


Glavni petrokemijini dobavljaci su Adriaoli iz Milana (Italija) i Chematrans iz Beca (Austrija). Djeco nemojte sirit dezinformacije, lazima necete nikog navuci na kupnju, samo ce netko popusiti lazi i u razgovoru s kolegama ispasti neuk i naivan ili ce dobiti kritike kolega ako povjeruju u lazne informacije.

i još Snaci Italija, Common m Belgija,…………

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


odgovor na to pitanje mi je dala cinjenica da si i ti rasprodao petrokemiju kako napreduje potraga za novim dionicama, gdje sad mozemo ocekivati straze i birtijase?

Pa nisam ja blesav kao neki što troše svoje vrijeme na lupanje neistina o dionici koju ne posjeduju , ali je u podsvijesti žele!!!! [smiley1]
Straže će i dalje biti na PTKM dok pojedini ne prestanu sa obmanjivanjem forumaša i gosti,a sve u svrsi svima nam drage zarade!!!
Iskreni savjet : Kupi ju u ponedjeljak ,ako je nisi već danas kupio(što je vrlo moguće ), jer uvijerio sam se kad najviše pišeš protiv tad uzimaš ,a kad kreneš Ti hvalit dionicu onda si naloge već postavio na prodaju!!
Tako si pisao i 11.09 a 12.09. si ih prodao!!!
Tko želi provjeriti može, na ovoj je temi!!!!

pola milijuna kuna je danas protrgovano sa PTKM …. što je u biti i prosjek za PTK u doba korekcija, no ako se taj prmet usporedi sa ostalim dionicama onda je on značajno veći od većine …. dok je dva mjeseca prije korekcije, prosječno protrgovano cca. 1,7 mlijuna kuna dnevno, ako uzmemo da se u vrijeme korekcije dionicama trguje u prosjeku 70 % manje nego inače …. ova dionica i nije tako loše, jer se i za vrijeme korekcije njome trgovalo iznad prosjeka… po volumenu, a činjenica je nepobitna da korekcija nije značajno snizila cijenu ove dionice… kada se uzme ponderirana vrijednost rasta u prošlih dva mjeseca

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]


Cartman, izgleda da si predugo čekao na pad Petrokemije, kasniš! Ne pomažu tu nikakve formule niti fundamenti. Praksa i hrabrost…………A usput, mora da ti je gadno stalo do ovih dionica kad trošiš toliko energije i vremena na ovoj temi.[smiley8]

Marcello ti si dobio sto si htio (tema ptkm je neprestano aktualna) i ne znam sto bi jos zelio. A ujedno si i napravio korisnu stvar, novi investitori i forumasi zahvaljujuci tebi mogu vidjeti skolski primjer pumpanja teme (Nathan ima za to neki drugi izraz, ali sam zaboravio), jasno se moze vidjeti da si nakon otvaranja teme i “gurao” istu, cim bi zamrla rasprava (ne bi se nista pisalo dan-dva i tema otisla na 2-3 stranicu) ti bi dosao i copy/pasteanjem nekih starih i nebitnih clanaka je vracao medju top teme.

Malo sam proucavao princip “rada” i poprilicno je jednostavan, najvaznije je da se o temi neprestano prica, tako kad novi investitor dodje na forum izabrati potencijalne dionice za ulaganje medju njima stavi i ptkm, pa ako prodje – prodje. Inace tko bi se sjetio petrokemije da se toliko ne prica o njoj, po novinama se vise pise o Adriachemu nego o Petrokemiji.

ps. na mojnovac forumu ti je pala na drugu stranicu, pozuri copy/paste-at neki stari clanak.

Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira PTKM-R-A
Stanje na dan: 06.10.2006

Naziv vlasnika računa Mjesto
HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU ZAGREB, HRVATSKA
SZIF D.D. ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
HPB D.D. ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
PBZ D.D./KAPITALNI FOND D.D. ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND ZAGREB, HRVATSKA
RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
ZAGREBAČKA BANKA D.D. ZAGREB, HRVATSKA
ŠKOJO FRANJO OSIJEK, HRVATSKA
Skrbnički račun:
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB ZAGREB, HRVATSKA

Nije mi drago kad čovjek piše da je zgubil novce.
– ako ste ušli na 230kn naš najveći dioničar na ovoj temi ih je kupovao i skuplje, s druge strane najveći kritičar mali đak cartman ih je porodavao po 180, pa se sad sami odlučite ali tu su i ostali koji će Vam sigurno pomoći.
– molila bih stručne snage na ovoj temi da primjenu struku kupovati / prodavati, jesu li krivulje dale signale.
– po meni je sada možda i prilika, ja sam jućer nadokupljivala četiri dionice, uključujući PTKM.

A kaj si pisala, lijepo je tema pala na drugu stranu. Sad ćemo se načekati da to ponovi.
Pozdrav

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

HTV, teletext
Bruxelles, 06.10.2006.
“Koordinacijska grupa EK za plin sastala se kako bi utvrdila hoce li EU ove zime moci podmiriti potraznju sa plinom s obzirom na lanjske prijetnje sigurnosti opskrbe.
U radu grupe sudjelovali su Rusija i Ukrajina. Zakljucili su da se veci problemi mogu izbjeci iako se ne moze iskljuciti mogucnost teskoca u odnosu ponude i potraznje, primjerice u slucaju iznimno hladne zime.”

[color=blue][i]NA STRANI ISTINE !!![/i][/color]

New Report

Close