PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





hebe se meni, nek je frknu i po 200 za 10 dana i meni X2. a ak misliš da će više, ko te tjera da prodaješ. fino držiš i dalje i čekaš svoj target. Ne kužim vas ekipu kaj brijete kao nije sad vrijeme ovo ono. Pa šta vas boli ona stvar? Kao vi ste patrioti pa se kao brinete o državi i narodu. Pa onda se maknite s burze i bavite se socijalnim radom, nije ovo za vas. Umjesto da boga molite da se što prije proda vi tu filozofirate kao ne bi bilo pametno. pa kom prodajete tu priču? [rolleyes]

ok
[/quote]

Mislim da governor pomalo skromno postavlja cijelu stvar. No, to je izbor svakog pojedinca. Barem znamo na koliko izlaziš governor! [shocked]
[/quote]

Ma pričam hipotetski. naime ja ne znam što je tu loše ako se PTKM proda ispod "fer cijene". Ja ne vidim gdje je tu problem. Uzmimo npr. da PTKM fundamentalno (po mojoj procjeni sa kojom se nitko ne treba slagati jer fer vrijednost dionice je na kraju ipak subjektivna kategorija i svatko ima neke svoje vrijednosti od individualnih investitiora,voditelja fondova, raznih analitičara etc..) vrijedi cca 600 kuna. I da se proda po 200 ili 300 primjerice Yari (znači lupetam bez veze, samo navodim neko virtualno okruženje da ne bi neko mislio da "drukam" ili da će tako biti). Ako netko ne želi prodati svoje dionice Yari, nitko ga na to ne prisiljava. Dapače, zadržavanjem dionica investitor može s većim pravom očekivati još veću cijenu dionice na burzi tijekom vremena jer će novi vlasnik restrukturiranjem dovesti profitabilnost na više razine i po bržoj stopi dodavati vrijednost etc etc…

I sada su se pojavile priče kako ne bi to bilo dobro privatizirati tako jeftino itd itd… mislim dajte molim vas. Ne bi bilo dobro za koga? Za državu? Pa kaj vi kupujete dionice zbog države ili zbog sebe? To su gluposti. Najbolje što se može dogoditi za dioničare PTKM je da se privatizacija obavi što je moguće prije i to po cijeni bilo kojoj većoj nego je trenutno na burzi pa makar i po 200 kuna. I to je to, sve ostalo su floskule i podvale onih koji nisu dioničari PTKM ili su u fazi sakupljanja dionica po što je moguće nižoj cijeni, što je sasvim legitimno i OK. Ja da imam jako puno novca (što nemam) ja bih također volio da dionica PTKM ne raste, štoviše da pada, kako bih mogao sakupljati i za poprilično veliku količinu sebi osigurati što povoljniji ulaz. Ja samo želim skrenuti pažnju na to.
[/quote]

Bez obzira na trenutnu cijenu, za ptkm se može dobiti fer cijena ukoliko se ponudi na prodaju kontrolni paket dionica. Osobito ukoliko se objavi međunarodni tender. Pitanje je međutim što s viškom radnika, jako dobro znaju vlastosršci što se zbivalo ’98-e.. [thumbsup]

Najbolje ponude [ PTKM-R-A ] Kupnja Cijena
36 118,35
24 118,30
80 117,60
200 117,57
100 117,33
96 116,04
113 116,03
95 116,02
100 115,54
100 115,53
Cijena Prodaja
122,00 301
122,99 100
123,00 753
123,87 185
124,00 120
124,46 39
124,47 60
124,48 15
126,50 173
126,98 10

Čim se ja uključim, eto istovara.. Netko se istresao po 119, 700 komada. Nikako mi se ne sviđa ovaj odnos k/p. [bye] [undecid] [huh] [shocked] [angry]

Jesi u pravu si Guverner nervozan sam.Oprostil si mi i cijenim to.Al pogotovo sam nervozan kad čitam ove koji kometiraju istresanje po 119 a u petak i četvrtak za takva premečanja su im oči bile na godišnjem. Halo EuropaZdaj kupi si naočale [lol]

Ovaj kaj mi je dal jedinice ima malega penisa!

Talijani u tvornicu mineralnih gnojiva u Vukovaru ulažu čak 20 milijuna eura

Prema najavama iz gradske uprave, talijanska tvrtka Adria na početku rujna započet će s gradnjom tvornice mineralnih gnojiva u Poduzetničkoj zoni Đergaj u Vukovaru na izlazu prema Vinkovcima.

– Proteklih tjedana precizirali smo sve stavke ugovora, a na talijanskim je investitorima da ovih dana osiguraju sve potrebne dozvole i započnu s radom – potvrdio nam je i vukovarski gradonačelnik Željko Sabo.

Početak gradnje objekata najavljuje se za 1. rujna, a očekuje se da će prvi kilogrami mineralnih gnojiva iz vukovarske tvornice na tržišta krenuti do kraja godine. Procjenjuje se da je investicija vrijedna 20 milijuna eura, a gradit će se proizvodna hala, upravna zgrada, pristupne ceste, skladišta, kontrolno jezero, parkiralište i niz drugih sadržaja prijeko potrebnih za rad ovakva objekta.

Površina će tvornice biti oko 21.000 četvornih metara, godišnji joj je kapacitet 250.000 tona mineralnih gnojiva, a imat će stotinjak djelatnika

Vaš link

da brankice toliko su kvalitetni da talijani uvoze gnoj od nas a i cisto sumnjam da se za 20mil eura moze napraviti tvornica i sav prateci sadrzaj


Jesi u pravu si Guverner nervozan sam.Oprostil si mi i cijenim to.Al pogotovo sam nervozan kad čitam ove koji kometiraju istresanje po 119 a u petak i četvrtak za takva premečanja su im oči bile na godišnjem. Halo EuropaZdaj kupi si naočale [lol]

Čuj rista, nisu mi samo očale na godišnjem već sam celi na istom.. I nije mi lepe za videti kak neki znalac lupa po bidu 700 komada, a evropa i amerika sve u zelenom, evergreen rekli bi naši veleučeni analitičari. A ti ak si tak vidovit da moreš videti tko kupuje a tko prodaje, prosil bi te da mi izgataš brojeve za super sedmicu u srijedu pa vam ne bum ovdje više smetal. [thumbsup] [lol]

europa ja obožavam vidjeti kad se lupa po bidu. to je ono pravo, sve, ali baš sve ostalo je druga liga.

I'LL BE BACK


da brankice toliko su kvalitetni da talijani uvoze gnoj od nas a i cisto sumnjam da se za 20mil eura moze napraviti tvornica i sav prateci sadrzaj

Na površini veličine otprilike 150 X 140 metara (21.000 m2) ako odbiješ u članku navedeno: "upravna zgrada, pristupne ceste, skladišta, kontrolno jezero, parkiralište i niz drugih sadržaja prijeko potrebnih za rad ovakva objekta" za tvornicu ne ostaje baš NIŠTA!.

[proud] [lol]

marcello

moj jedan frend iz Prepuštovca isto radi gnojaru. u vrtu. kaže opskrba za cijelo Pionirsko naselje. [bye]

I'LL BE BACK


Čuj rista, nisu mi samo očale na godišnjem već sam celi na istom.. I nije mi lepe za videti kak neki znalac lupa po bidu 700 komada, a evropa i amerika sve u zelenom, evergreen rekli bi naši veleučeni analitičari. A ti ak si tak vidovit da moreš videti tko kupuje a tko prodaje, prosil bi te da mi izgataš brojeve za super sedmicu u srijedu pa vam ne bum ovdje više smetal. [thumbsup] [lol]

Ja ti samo velim da je to dogovorena premečaljka koja nije tek od danas i ovih 700 kojim se čudiš ko pura dreku je kikiriki kolko je tog bilo.A kaj ja opće pričam ponovo ionak sam tu piso u ril tajmu.Zato ja to ne zovem lupanjem po bidu tam nekog znalca.Ionak me briga,stoplos mi još nisu pogodili pa nek gaze ovak do daxija 5200 ak im je veselje.Više nisam nervozan a supersedmica ti bude 2 7 9 12 13 30 35 i stavi slovo B [wink]

Ovaj kaj mi je dal jedinice ima malega penisa!


Talijani u tvornicu mineralnih gnojiva u Vukovaru ulažu čak 20 milijuna eura

Prema najavama iz gradske uprave, talijanska tvrtka Adria na početku rujna započet će s gradnjom tvornice mineralnih gnojiva u Poduzetničkoj zoni Đergaj u Vukovaru na izlazu prema Vinkovcima.

– Proteklih tjedana precizirali smo sve stavke ugovora, a na talijanskim je investitorima da ovih dana osiguraju sve potrebne dozvole i započnu s radom – potvrdio nam je i vukovarski gradonačelnik Željko Sabo.

Početak gradnje objekata najavljuje se za 1. rujna, a očekuje se da će prvi kilogrami mineralnih gnojiva iz vukovarske tvornice na tržišta krenuti do kraja godine. Procjenjuje se da je investicija vrijedna 20 milijuna eura, a gradit će se proizvodna hala, upravna zgrada, pristupne ceste, skladišta, kontrolno jezero, parkiralište i niz drugih sadržaja prijeko potrebnih za rad ovakva objekta.

Površina će tvornice biti oko 21.000 četvornih metara, godišnji joj je kapacitet 250.000 tona mineralnih gnojiva, a imat će stotinjak djelatnika

Vaš link

O ovoj investiciji slušamo već godinama. Zanima me tko će to financirati u ova vremena. Trebala je u to ući Banco Popolare ali oni nemaju tih sredstava. To nije proizvodnja gnojiva jer je jedina prava proizvodnja gnoja u Kutini i tisuće kilometara ukrug nema takve tvornice. Ti papci mogu jedino ručno mješati neki đubar za 20 milja eura. Kažu neki da im Investicijska studija ima 35 stranica kao da otvaraju autopraonicu. Treba shvatiti da proizvodnja gnoja nije zajebancija već malo ozbiljnija stvar. Bolje im je na tih dvadest milja dodat još 30 pa kupit cijelu Kutinu. Kad bi im netko dao.

živjeli.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

bez veze su vam ovi negativni komentari na moguću "konkurenciju"…PTKM može imat i koristi od toga (prodat im pamet, iskustvo, višak radne snage, autsorsat nešto neisplativo)….a prijetnja stvarno nisu nikakva….ko nosorog i ona ptica što ga kljuca cijeli dan. [smiley]

New Report

Close