PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ima li netko ideju kako bi mogao dolazak MMF-a utjecati na PTKM?

sporazum sa sindikatima iz 98 godine je nalagao da petrokemija ostane u državnom vlasništvu i samim time je država ispoštovala sve što je tada dogovorila.
Država je prodala "skoro" sve dionice koje imala preko 51% (radnicima više od 12% i ova zadnja transakcija Kapitalnom fondu je po meni samo nastavak onoga što je dogovoreno) .
Međutim kako je i sam Mesarić rakao lani u intervuju da liberalizacijm tržišta energenata 2011 više neće biti potrebno i neophodno da država bude većinski vlasnik a ako dođe do takvog slijeda događaja sindikat petrokemije i država će morati popričati, time je po meni rekao puno više nego što je uobičajeno.
Po meni novi slijed događanja i naš neulazak u EU ipak mijenja dinamiku i prioritete, privatizacija brodogradilišta je već u prvoj fazi #politički opasna# jer nosi mogućnost demonstracija i sl, a u ovakoj fazi gdje smo od prije nekoliko dana doživjeli šok ostavkom Premijera demnostracije su opasnost za političku stabilnost.
Po meni Eu je jasna u svezi državnih firmi i nasatavka privatizacije pa mislim da će i Petrokemija u privatizaciju, (po meni to je strateška firma i država bi trebala uvijek ostati u manjem dijelu vlasništva 20-25% ) .
Petrokemija vrijedi jako puno, ali u ovakvim uvjetima ne bi mogli postići niti fer cijenu za dionicu.
Moguće da će se ipak sve to zbiti sutra ili za 10 tak dana ali ja mislim da ova godina definitino nije prava za bilo kakvu privatizaciju.
[/quote]
Mene iskreno zanima da li će se kresat broj radnika u PTKM pri dolasku MMF, a drugo kakvu očekujete cijenu plina za PTKM?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


hebe se meni, nek je frknu i po 200 za 10 dana i meni X2. a ak misliš da će više, ko te tjera da prodaješ. fino držiš i dalje i čekaš svoj target. Ne kužim vas ekipu kaj brijete kao nije sad vrijeme ovo ono. Pa šta vas boli ona stvar? Kao vi ste patrioti pa se kao brinete o državi i narodu. Pa onda se maknite s burze i bavite se socijalnim radom, nije ovo za vas. Umjesto da boga molite da se što prije proda vi tu filozofirate kao ne bi bilo pametno. pa kom prodajete tu priču? [rolleyes]

ok

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



hebe se meni, nek je frknu i po 200 za 10 dana i meni X2. a ak misliš da će više, ko te tjera da prodaješ. fino držiš i dalje i čekaš svoj target. Ne kužim vas ekipu kaj brijete kao nije sad vrijeme ovo ono. Pa šta vas boli ona stvar? Kao vi ste patrioti pa se kao brinete o državi i narodu. Pa onda se maknite s burze i bavite se socijalnim radom, nije ovo za vas. Umjesto da boga molite da se što prije proda vi tu filozofirate kao ne bi bilo pametno. pa kom prodajete tu priču? [rolleyes]

ok
[/quote]

Mislim da governor pomalo skromno postavlja cijelu stvar. No, to je izbor svakog pojedinca. Barem znamo na koliko izlaziš governor! [shocked]

marcello

Petrokemija d.d.

Zastoj postrojenja u PC Proizvodnja gnojiva

U četvrtak 16.7.2009. godine došla je do kvara na turbini zračnog kompresora na postrojenju Amonijak što je rezultiralo zastojem postrojenja za proizvodnju amonijaka i uree. Kvar će sukladno planovima biti saniran do kraja srpnja te se za početak kolovoza planira nastavak proizvodnje. [bye]

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL

Taman da se naplate nenaplaćena potraživanja, a onda opet dalje na predračun svi [lol]




hebe se meni, nek je frknu i po 200 za 10 dana i meni X2. a ak misliš da će više, ko te tjera da prodaješ. fino držiš i dalje i čekaš svoj target. Ne kužim vas ekipu kaj brijete kao nije sad vrijeme ovo ono. Pa šta vas boli ona stvar? Kao vi ste patrioti pa se kao brinete o državi i narodu. Pa onda se maknite s burze i bavite se socijalnim radom, nije ovo za vas. Umjesto da boga molite da se što prije proda vi tu filozofirate kao ne bi bilo pametno. pa kom prodajete tu priču? [rolleyes]

ok
[/quote]

Mislim da governor pomalo skromno postavlja cijelu stvar. No, to je izbor svakog pojedinca. Barem znamo na koliko izlaziš governor! [shocked]
[/quote]

Ma pričam hipotetski. naime ja ne znam što je tu loše ako se PTKM proda ispod "fer cijene". Ja ne vidim gdje je tu problem. Uzmimo npr. da PTKM fundamentalno (po mojoj procjeni sa kojom se nitko ne treba slagati jer fer vrijednost dionice je na kraju ipak subjektivna kategorija i svatko ima neke svoje vrijednosti od individualnih investitiora,voditelja fondova, raznih analitičara etc..) vrijedi cca 600 kuna. I da se proda po 200 ili 300 primjerice Yari (znači lupetam bez veze, samo navodim neko virtualno okruženje da ne bi neko mislio da "drukam" ili da će tako biti). Ako netko ne želi prodati svoje dionice Yari, nitko ga na to ne prisiljava. Dapače, zadržavanjem dionica investitor može s većim pravom očekivati još veću cijenu dionice na burzi tijekom vremena jer će novi vlasnik restrukturiranjem dovesti profitabilnost na više razine i po bržoj stopi dodavati vrijednost etc etc…

I sada su se pojavile priče kako ne bi to bilo dobro privatizirati tako jeftino itd itd… mislim dajte molim vas. Ne bi bilo dobro za koga? Za državu? Pa kaj vi kupujete dionice zbog države ili zbog sebe? To su gluposti. Najbolje što se može dogoditi za dioničare PTKM je da se privatizacija obavi što je moguće prije i to po cijeni bilo kojoj većoj nego je trenutno na burzi pa makar i po 200 kuna. I to je to, sve ostalo su floskule i podvale onih koji nisu dioničari PTKM ili su u fazi sakupljanja dionica po što je moguće nižoj cijeni, što je sasvim legitimno i OK. Ja da imam jako puno novca (što nemam) ja bih također volio da dionica PTKM ne raste, štoviše da pada, kako bih mogao sakupljati i za poprilično veliku količinu sebi osigurati što povoljniji ulaz. Ja samo želim skrenuti pažnju na to.

I'LL BE BACK


I to je to, sve ostalo su floskule i podvale onih koji nisu dioničari PTKM ili su u fazi sakupljanja dionica po što je moguće nižoj cijeni, što je sasvim legitimno i OK. Ja da imam jako puno novca (što nemam) ja bih također volio da dionica PTKM ne raste, štoviše da pada, kako bih mogao sakupljati i za poprilično veliku količinu sebi osigurati što povoljniji ulaz. Ja samo želim skrenuti pažnju na to.

Ma daj ajde i ti isto bacaš floskule.Ovo kaj se tu događa nema veze s trgovanjem il nekim padom jer se dogodilo il se morti bude dogodilo ovo il ono.Premeču si poznate strane i muljaju po sitno.Ma kakvo sakupljanje zbog tam neke privatizacije il izlaza na 200 i ostale banane.Čisto kokošarenje koje se vidi iz aviona.Kad bi bila neka regulacija ove prčije od burze sadili bi oni lukac beli u padinskoj skeli.
Da tak nije ne bi svi ovdje imali začepljene gubice u petak.Zlo mi je više od tih vaših privatizacija spika i dam si ruke rezat da ste prvi vani kad krene rokat za ozbiljno.Akumulacija maj es.Burazi [lol]

Ovaj kaj mi je dal jedinice ima malega penisa!


Petrokemija d.d.

Zastoj postrojenja u PC Proizvodnja gnojiva

U četvrtak 16.7.2009. godine došla je do kvara na turbini zračnog kompresora na postrojenju Amonijak što je rezultiralo zastojem postrojenja za proizvodnju amonijaka i uree. Kvar će sukladno planovima biti saniran do kraja srpnja te se za početak kolovoza planira nastavak proizvodnje. [bye]

Kako to da nitko ne komentira jednu ovako bitnu vijest, a svi samo laprdaju o privatizaciji koja će se dogoditi tko zna kada?? Firma će biti najmanje 14 dana van pogona a svi šute i prave se ludi [angry]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica, samo izraženo mišljenje koje se može mijenjati

Petrokemija prekinula proizvodnju uree

Kutinska Petrokemija izvijestila je da je zbog kvara na turbini zračnoga kompresora na postrojenju amonijaka došlo do zastoja postrojenja za proizvodnju amonijaka i uree.

Nastavak proizvodnje planiran je za početak kolovoza. U Petrokemiji procjenjuju kako će zbog kvara i zastoja biti proizvedeno oko 15.000 tona uree manje.

http://www.poslovni.hr/121932.aspx

Dok proizvodnja ostalih gnojiva ide po planu…………

i prošle godine je bio zastoj i trajao je oko tjedan dana zbog kvara koji se događaju tijekom ljetnih mjeseci…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

CENTRALNI DAN POLJA – UREĐENJA TLA I KALCIZACIJE
Monday, July 20, 2009

U Ribarima kod Karlovca održan je šesti Centralni dan polja – uređenja tla i kalcizacije. I ove su ga godine organizirali Hrvatski zavod za poljoprivrednu savjetodavnu službu i Agronomski fakultet iz Zagreba, kao i Karlovačka županija i grad Karlovac. Suorganizator je ponovno bila naša tvrtka, koja je predstavila Fertdolomit, proizvod za kalcizaciju tla. «Kalcizacija nije jednostavna mjera i treba joj posvetiti puno više pažnje nego do sada», istaknuo je dipl. ing. Ivan Gašpar, savjetnik za primjenu u Petrokemiji. Naša tvrtka u suradnji s Agronomskim fakultetom već desetak godina provodi istraživanja kiselih tala u Hrvatskoj, kojih u našoj zemlji ima oko 70 posto, najviše u panonskom i gorskom području. Takva tla smanjuju produktivnost i profit, kao i broj kultura koje se na njima mogu uzgajati. Međutim, problem je rješiv uz primjenu mjera kalcizacije, ali samo na temelju preporuku stručnjaka.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Vaš link

‘Svi trebamo dati potporu i dat ćemo je ali trebamo razumjeti koje će posljedice izazvati’, ponovio je Mudrinić te istaknuo da je stanje kritično i da je sve otvoreno.

Recite mi da sam lud ali moje razmišljanje je ovakvo, do kraja godine Petrica ide u privatizaciju 99%, milijarda kuna od nje bi itekako pomogla stabilizaciji proračuna situacije općenito … šta mislite o tome? [smiley]

Nekako polako izlazim iz svih ostalih dionica i prekrcavam se u Petricu, pa kud puklo da puklo [pray]

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

Ma daj ajde i ti isto bacaš floskule.Ovo kaj se tu događa nema veze s trgovanjem il nekim padom jer se dogodilo il se morti bude dogodilo ovo il ono.Premeču si poznate strane i muljaju po sitno.Ma kakvo sakupljanje zbog tam neke privatizacije il izlaza na 200 i ostale banane.Čisto kokošarenje koje se vidi iz aviona.Kad bi bila neka regulacija ove prčije od burze sadili bi oni lukac beli u padinskoj skeli.
Da tak nije ne bi svi ovdje imali začepljene gubice u petak.Zlo mi je više od tih vaših privatizacija spika i dam si ruke rezat da ste prvi vani kad krene rokat za ozbiljno.Akumulacija maj es.Burazi [lol]

ajde ti majstore pričitaj ponovo kaj sam napiso. ja nigdje ne spominjem trenutno trgovanje. samo komentiram "ne bi bilo dobro da se sada proda" i slične spike… zakaj ne bi bilo dobro da se sada proda i po 200 kuna ak treba? Ne kažem da hoće, samo ne znam zašto bi to bilo loše za dioničara. što se tiče začepljenih gubica ja sam u petak kupovo imaš na što smo tržili. polako kolega, nema potrebe za nervozom.

I'LL BE BACK

New Report

Close