PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

je s tim da kod pruzimanja ide neki bonus

S obzirom koliko zaposlenih ima PTKM nije mala stvar smanjiti plaće za 10%. Ima li tko upućen dati neku aproksimaciju ušteda?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


S obzirom koliko zaposlenih ima PTKM nije mala stvar smanjiti plaće za 10%. Ima li tko upućen dati neku aproksimaciju ušteda?

2600 radnika*cca 500 kn*12 mjeseci= 15,6 mil kn godišnje. brzo i ugrubo… naravno ako će rezanja biti…

Prošle godine prihod iz inozemstva bio je 1,580 mlrd. kuna, a prema planovima ove godine povećanje bi trebalo biti oko 16,5 %. To nam daje cifru od približno 1,830 mlrd. kuna izvoza u ovoj godini.
To su zdravi novci sa našim dugogodišnjim kupcima iz Belgije , Švicarske, Španjolske, Grčke, Austrije. Vrijednost tvornice mogla bi biti minimalno cifra koja se ostvaruje prodajom iz izvoza.
Ali najveći potencijal poljoprivrede zapravo leži u Hrvatskoj i bližoj regiji tako da se niti domaća prodaja ne smije zanemariti.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Čvrsti ste nema kaj.Puno slova a tanak novčanik [thumbsup]
Računate da vrijedi 800kn a ja u ovom oporavku američkih banaka i letu daksija preko 5000 ne samo da nisam u plusu nego uskoro počinjem pušiti.Nabijem samog sebe na petrokemiju i ko me čero ovdje [lol]

Ovaj kaj mi je dal jedinice ima malega penisa!

Zašto nagrađivati fondove s većom cijenom kada namjerno ruše cijenu, bolje postaviti 10 Kn ispod i čekati pa neka ruše………….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Zašto nagrađivati fondove s većom cijenom kada namjerno ruše cijenu, bolje postaviti 10 Kn ispod i čekati pa neka ruše………….

Znači i ti si trejder po sitno [huh]
Čito sam malo ove tvoje super duper izračune i nekak mi se učinilo da ti 10kn ne igra ulogu jer ak neš uskoro vrijedi 800 hebeš cenera gore dole [lol]

Ovaj kaj mi je dal jedinice ima malega penisa!

Fino to oni premeču iza flanjke.120,118,šta je sljedeće,115? [lol]

Ovaj kaj mi je dal jedinice ima malega penisa!

U četvrtak 16.7.2009. godine došla je do kvara na turbini zračnog kompresora na postrojenju Amonijak što je rezultiralo zastojem postrojenja za proizvodnju amonijaka i uree. Kvar će sukladno planovima biti saniran do kraja srpnja te se za početak kolovoza planira nastavak proizvodnje.

Do kraja srpnja? Onda niš od onih 800 [lol]

Ovaj kaj mi je dal jedinice ima malega penisa!

Ima li netko ideju kako bi mogao dolazak MMF-a utjecati na PTKM?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Ima li netko ideju kako bi mogao dolazak MMF-a utjecati na PTKM?

sporazum sa sindikatima iz 98 godine je nalagao da petrokemija ostane u državnom vlasništvu i samim time je država ispoštovala sve što je tada dogovorila.
Država je prodala "skoro" sve dionice koje imala preko 51% (radnicima više od 12% i ova zadnja transakcija Kapitalnom fondu je po meni samo nastavak onoga što je dogovoreno) .
Međutim kako je i sam Mesarić rakao lani u intervuju da liberalizacijm tržišta energenata 2011 više neće biti potrebno i neophodno da država bude većinski vlasnik a ako dođe do takvog slijeda događaja sindikat petrokemije i država će morati popričati, time je po meni rekao puno više nego što je uobičajeno.
Po meni novi slijed događanja i naš neulazak u EU ipak mijenja dinamiku i prioritete, privatizacija brodogradilišta je već u prvoj fazi #politički opasna# jer nosi mogućnost demonstracija i sl, a u ovakoj fazi gdje smo od prije nekoliko dana doživjeli šok ostavkom Premijera demnostracije su opasnost za političku stabilnost.
Po meni Eu je jasna u svezi državnih firmi i nasatavka privatizacije pa mislim da će i Petrokemija u privatizaciju, (po meni to je strateška firma i država bi trebala uvijek ostati u manjem dijelu vlasništva 20-25% ) .
Petrokemija vrijedi jako puno, ali u ovakvim uvjetima ne bi mogli postići niti fer cijenu za dionicu.
Moguće da će se ipak sve to zbiti sutra ili za 10 tak dana ali ja mislim da ova godina definitino nije prava za bilo kakvu privatizaciju.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



Ima li netko ideju kako bi mogao dolazak MMF-a utjecati na PTKM?

sporazum sa sindikatima iz 98 godine je nalagao da petrokemija ostane u državnom vlasništvu i samim time je država ispoštovala sve što je tada dogovorila.
Država je prodala "skoro" sve dionice koje imala preko 51% (radnicima više od 12% i ova zadnja transakcija Kapitalnom fondu je po meni samo nastavak onoga što je dogovoreno) .
Međutim kako je i sam Mesarić rakao lani u intervuju da liberalizacijm tržišta energenata 2011 više neće biti potrebno i neophodno da država bude većinski vlasnik a ako dođe do takvog slijeda događaja sindikat petrokemije i država će morati popričati, time je po meni rekao puno više nego što je uobičajeno.
Po meni novi slijed događanja i naš neulazak u EU ipak mijenja dinamiku i prioritete, privatizacija brodogradilišta je već u prvoj fazi #politički opasna# jer nosi mogućnost demonstracija i sl, a u ovakoj fazi gdje smo od prije nekoliko dana doživjeli šok ostavkom Premijera demnostracije su opasnost za političku stabilnost.
Po meni Eu je jasna u svezi državnih firmi i nasatavka privatizacije pa mislim da će i Petrokemija u privatizaciju, (po meni to je strateška firma i država bi trebala uvijek ostati u manjem dijelu vlasništva 20-25% ) .
Petrokemija vrijedi jako puno, ali u ovakvim uvjetima ne bi mogli postići niti fer cijenu za dionicu.
Moguće da će se ipak sve to zbiti sutra ili za 10 tak dana ali ja mislim da ova godina definitino nije prava za bilo kakvu privatizaciju.
[/quote]

hebe se meni, nek je frknu i po 200 za 10 dana i meni X2. a ak misliš da će više, ko te tjera da prodaješ. fino držiš i dalje i čekaš svoj target. Ne kužim vas ekipu kaj brijete kao nije sad vrijeme ovo ono. Pa šta vas boli ona stvar? Kao vi ste patrioti pa se kao brinete o državi i narodu. Pa onda se maknite s burze i bavite se socijalnim radom, nije ovo za vas. Umjesto da boga molite da se što prije proda vi tu filozofirate kao ne bi bilo pametno. pa kom prodajete tu priču? [rolleyes]

I'LL BE BACK

New Report

Close