PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo ja javno priznajem da sam vjerovo da vrijedi (doduse ne 2000) ali eto popusil sam i ispo najveca budala
evo ja javno tvrdim da sam cartmanna trebal poslusati
znam da ih jos dosta ima kaj to misle ali ne zele priznati
pofuk

Dionica ptkm-r-a je uštopana na ljeto 2007 godine manjim gubitkom u 2Q (mislim da je to tada bio izgovor)
Veliki fondovi uljuljani bull marketom čekali su rasplet privatizacije ptkm-r-a odnosno čekali su tko će i na koji način pokupiti radničke dionice.
skoro svi oni a i mnogi ostali nisu dočekali rasplet već su morali rasprodati na vrlo niskim razinama.
Sjećam se kada su KD victoria i BKNY imali više od 300.000 komada ptkm, koje su generalno prebacili mirovincima, Nenadu Bakliću, Pbz- osnovnom računu i nama malima.
Budući da je free flot ptkm-r-a izuzetno mali (slično kao i jdpl-r-a) cijena je počela osilirati znatno, ali nažalost u ptkm se sada nabilo puno trejdera i to na razinama od 100 kn – 130 kn.
Da bi se likvidnost znatnije povećala cijena mora ići jako gore ili jako dolje i to je to.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Ne treba slušat mene već vlastite zaključke.

Ali smiješno mi je npr. ako za godinu dana netko bude plakao jer je izgubio novac. Pa i sam vidi da su seljaci na ulici i traže poticaje jer ne mogu prodati proizvode, i sam može zaključiti da ti seljaci nemaju novca i da će štedjeti na gnojivu tj. kupiti najjeftinije, mnogi čak tvrde da im se ne isplati sijati. Netko je nedavno napisao da radnici PTKM idu na godišnji zbog manjka posla, što je prijašnjih godina bilo nezamislivo. Također je jasno da obrana tečaja škodi izvozu, a ptkm je 60% proizvoda izvozila. Takodjer je jasno da cijena plina koja je na najnizim razinama u povijesti ne pogoduje ptkm jer su bas na temelju toga ostvarivali extra profit, naime, ptkm je zahvaljujuci drzavi placala plin znatno jeftinije od stranih konkurentskih firmi. Sad ga placa isto, cak i skuplje.

http://www.wtrg.com/daily/gasprice.html#Gas


Ne treba slušat mene već vlastite zaključke.

Ali smiješno mi je npr. ako za godinu dana netko bude plakao jer je izgubio novac. Pa i sam vidi da su seljaci na ulici i traže poticaje jer ne mogu prodati proizvode, i sam može zaključiti da ti seljaci nemaju novca i da će štedjeti na gnojivu tj. kupiti najjeftinije, mnogi čak tvrde da im se ne isplati sijati. Netko je nedavno napisao da radnici PTKM idu na godišnji zbog manjka posla, što je prijašnjih godina bilo nezamislivo. Također je jasno da obrana tečaja škodi izvozu, a ptkm je 60% proizvoda izvozila. Takodjer je jasno da cijena plina koja je na najnizim razinama u povijesti ne pogoduje ptkm jer su bas na temelju toga ostvarivali extra profit, naime, ptkm je zahvaljujuci drzavi placala plin znatno jeftinije od stranih konkurentskih firmi. Sad ga placa isto, cak i skuplje.

http://www.wtrg.com/daily/gasprice.html#Gas


ah trebal sam tebe slusati
ja kad sam izaso sam na privat obavijestio forumasa ali ti moram reci da sam tebe slusal da nebi tak po piksi dobio
pofuk


Dionica ptkm-r-a je uštopana na ljeto 2007 godine manjim gubitkom u 2Q (mislim da je to tada bio izgovor)
Veliki fondovi uljuljani bull marketom čekali su rasplet privatizacije ptkm-r-a odnosno čekali su tko će i na koji način pokupiti radničke dionice.
skoro svi oni a i mnogi ostali nisu dočekali rasplet već su morali rasprodati na vrlo niskim razinama.
Sjećam se kada su KD victoria i BKNY imali više od 300.000 komada ptkm, koje su generalno prebacili mirovincima, Nenadu Bakliću, Pbz- osnovnom računu i nama malima.
Budući da je free flot ptkm-r-a izuzetno mali (slično kao i jdpl-r-a) cijena je počela osilirati znatno, ali nažalost u ptkm se sada nabilo puno trejdera i to na razinama od 100 kn – 130 kn.
Da bi se likvidnost znatnije povećala cijena mora ići jako gore ili jako dolje i to je to.

Treba još dodati da su slovenci zajedno s KD-om blokirali rast dionica PTKM 2007. i do 3 kvartala 2008. da bi skupili preko 300 000 dionica, i onda pred kraj 2008. rušili cijenu dionice rasprodajom po čak i do 60 Kn po dionici……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

da i sad da jos nesto napomenem
ja sam htel napisati tu naptkm da sam izaso ali mi Vjeko nije dao
eto to sam samo htel reci
pofuk


Cijena je rasla zato što su Ameri jučer bili u zelenom i futuresi su ukazivali da će danas bit u još žešćem zelenom, iako je i usprkos tome promet mali (2500 kom), veliki ne riskiraju.

Ali očekivanja nisu ispunjena i Ameri su u crvenom zato i slavis danas, jer ti je jasno da sutra neces moci. Samo to nitko je pije.

Američki indeksi su svi ponovno u zelenom danas. Najviše NYSE. Pa tko hoče sutra trgovati PTKM prema tim pokazateljima…….good luck! [proud]

marcello

Kad tad će bit privatizacija i svi koji je imaju će profitirati bez obzira na cijenu po kojoj su ušli, treba ju lagano skupljati viškom love i čekati, mislim da je ova dionica među najboljima na ZSE za dugoročne ulagače, ali je isto tako istina da se na njoj da i trejdati, što je recimo teže napraviti na Ht-u, pa je to otežavajuća okolnost.Trenutno sam na njoj u minusu, ali se ne brinem, štovani kolega Pofuk nitko vas nije tjerao da izađete i tada ne bi izgubili.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Ti koji imaš veze si kupovao po 358kn i prodavao po 54kn, zato molim te šuti. I tad ste urlali "samo budala prodaje po 358kn kad se zna da će do kraja godine biti 2000kn minimum".

Na cijenu ove dionice ne utjece njen pe ni bv, ako to ne vidiš usporedi kretanje p/e i pb na kraju zadnjih 7-8 kvartala s kretanjem cijene dionice. Cijena ovisi o kretanju stranih burzi, a zatim fin. stanju u državi. Smiješno je vidjet da isti ljudi predviđaju bankrot države (zbog loše tur. sezone, rata kredita koje dolaze na naplatu itd..) i rast cijene dionica.

hm…kolega Cartman mislim da si me sa nekim zamijenio. ja sam kupio PTKM po 105 i kupit ću još ako padne ispod 100. a ti si me razočarao jer sam mislio da neke stvari znaš, a zapravo ne znaš, čak se nit ne foliraš nego zaista ne znaš tako da te više niti neću shvačati za ozbiljno. sretno.

I'LL BE BACK

Sretno i tebi s prodajom, zaslužio si prodati po visokoj cijeni s obzirom koliko se trudiš.


Kad tad će bit privatizacija i svi koji je imaju će profitirati bez obzira na cijenu po kojoj su ušli, treba ju lagano skupljati viškom love i čekati, mislim da je ova dionica među najboljima na ZSE za dugoročne ulagače, ali je isto tako istina da se na njoj da i trejdati, što je recimo teže napraviti na Ht-u, pa je to otežavajuća okolnost.Trenutno sam na njoj u minusu, ali se ne brinem, štovani kolega Pofuk nitko vas nije tjerao da izađete i tada ne bi izgubili.

ja sam pofuk a ne Pofuk
gledajte da nisam izaso bolje da Vam ne velim u kakvom bi jos vecem minusu bio
pa nisam ja kupio ptkm za iznos kaj se islo u trst kupit traperica i polini cipela
ja sam Vam bio malo vise zagnojio sa ptkm
pofuk

Hoćemo li malo biti babe vange ? Ako Marijana Petir dolazi iz sisačko-moslavačke županije, a njezina HSS baza stoji čvrsto uz nju, može li razlog njezinog skidanja i pritisaka biti nešto drugo ili je točan razlog "umjetna oplodnja" ? Inače u mojim očima cijena joj je porasla. HSS vode prave, ama baš prave seljačine. Nitko to još nije komentirao. Neka se oglase oni koji se druže i ruže sa političarima.

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

New Report

Close