PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vaš link

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA


Vaš link

Odlične vijesti cijena plina za PTKM bi po tržišnim cijenama trebala plaćati manje nego što sada plaća……….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ja sam danas prodao po 131, očekujem da će me fondovi počastiti idućih dana barem po 120 da si doštiklam još par komada za iste pare [kiss]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Mišljenja sam da bi sindikat petrokemije čim prije trebao dogovoriti sastanak sa svim radnicima u svezi dionica koje imaju i savjetovati ima da se zajedno uknjiže kao "esop" ili udruga malih dioničara i sl.
Tako bi svi investitri imali jasnu i transparentnu sliku o broju dionica koje radnici dugoročno žele zadržati, a s druge strane zajedničkim uknjižavanjem radnici bi dodatno učvrstili svoj kredibilitet i svima onima koji špekuliraju ponovno poručili da žele, vjeruju i imaju dionice svoje tvrtke.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Mislim da neki ne razume smisao firme Prirodni plin. Naime ista će još nekoliko godina prodavati plin po reguliranim cijenama, čitaj snositi gubitak koji je do sada bio na leđima Ine, a koji se sastoji od cca milijardice i nešto sitno stotina milja kuna.

Polančec otkrio Dragičevićevu tajnu: Ina ne gubi na plinu

Potpredsjednik Vlade Damir Polančec više ne želi slušati žalopojke Ine zbog navodnih gubitaka na plinskom biznisu te je ekonomistima u Opatiji priznao da Ina zapravo ne stvara gubitke na plinu.

————————————————————————————————————–
„Nitko ili rijetki znaju koja je proizvođačka cijena plina, koji proizvodi sama Ina i koji zadovoljava 60 posto naših potreba za plinom, ustvrdio je Polančec, koje nadalje objašnjava da Ina zapravo ne ostvaruje gubitak već joj samo izmiče dobit, koju bi mogla ostvariti tržišnom cijenom.
———————————————————————————————————-

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=5bdd243b-d147-4ef8-befd-d99b5b0c9cb8

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

mislim ekipa svaka čast, sve vam ima logike samo vas ja ne razmem, istinabog moj je ulaz ispod 80 kn (pokvario ga dokupom) ali bez obzira na kojoj cijeni kupili ako izdržite jedno dve tri godine sigurno bude iznad 100 eura tako da ja nigdje ne vidim problem a petrica nek sam o šeta gore dole [cool]



Mislim da neki ne razume smisao firme Prirodni plin. Naime ista će još nekoliko godina prodavati plin po reguliranim cijenama, čitaj snositi gubitak koji je do sada bio na leđima Ine, a koji se sastoji od cca milijardice i nešto sitno stotina milja kuna.

Polančec otkrio Dragičevićevu tajnu: Ina ne gubi na plinu

Potpredsjednik Vlade Damir Polančec više ne želi slušati žalopojke Ine zbog navodnih gubitaka na plinskom biznisu te je ekonomistima u Opatiji priznao da Ina zapravo ne stvara gubitke na plinu.

————————————————————————————————————–
„Nitko ili rijetki znaju koja je proizvođačka cijena plina, koji proizvodi sama Ina i koji zadovoljava 60 posto naših potreba za plinom, ustvrdio je Polančec, koje nadalje objašnjava da Ina zapravo ne ostvaruje gubitak već joj samo izmiče dobit, koju bi mogla ostvariti tržišnom cijenom.
———————————————————————————————————-

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=5bdd243b-d147-4ef8-befd-d99b5b0c9cb8

[/quote]

To sam već napisao na temi INA…

Al potrošačima plina svejedno…

"Nadalje, genijalci iz Ine nas uvjeravaju o nekakvom gubitku od više od miljardu kuna ostvarenom u plinskom dijelu poslovanja. U stvarnosti se radi o propuštenoj zaradi.

Naime od cca 3 miljarde kubika plina koje Hrvatska troši, Ina iz svoje proizvodnje namiruje cca 2 miljarde, ostatak se kupuje od Gazproma po cijenama na svjetskom tržištu plina, koje se određuju prema cijeni nafte u zadnjih mislim 9 mjeseci.
Ina je do sada imala obvezu HEP-u industriji i kućanstvima plin prodavati po reguliranim cijenama koje su bile za cca 30% ak posto manje od tržišnih. Dakle ako je realna cijena plina npr. 1,50 kn po metru kubnom a Ina je prodavala po recimo 1.05 znači da je prihod od prodaje vlastitog plina bio cca 2.1 miljarda kuna. Pošto su troškovi proizvodnje plina uglavno kikiriki, ovaj je iznos sasvim dovoljan da pokrije gubitak na uvozu i da se sasvim msolidno zaradi…

Napominjem da su brojke o cijenama plina koje sam iznio samo otprilke točne, ukoliko ima netko upućeniji neka me ispravi, al to je otprilike to.

Lijep pozdrav svima

„Nitko ili rijetki znaju koja je proizvođačka cijena plina, koji proizvodi sama Ina i koji zadovoljava 60 posto naših potreba za plinom, ustvrdio je Polančec, koje nadalje objašnjava da Ina zapravo ne ostvaruje gubitak već joj samo izmiče dobit, koju bi mogla ostvariti tržišnom cijenom.

Ta tvrdnja ne može biti smješnija nego što jest, spada u jednu od najvećih budalaština suvremene hrvatske povjesti, odmah nakon one da nisu prodane dionice nego firma.

Volio bi vidjeti da u nekoj normalnoj državi tj. državi europske unije ili Amerike privatna firma propušta dobit.

Volio bi vidjeti da ti npr. nasljediš stan a već imaš svoj te ga iznajmiš, i da ti najmoprimac ne želi plaćati najamninu koliko bi ga trpio i kako bi reagirao na njegovu tvrdnju da ti neće plaćati najamninu jer si stan ionako dobio pa ne gubiš ništa već samo propuštaš dobit. Vjerojatno bi reagirao bejzbol palicom.



Vaš link

Odlične vijesti cijena plina za PTKM bi po tržišnim cijenama trebala plaćati manje nego što sada plaća……….
[/quote]
Istina,cijena plina za Ptkm će pasti,zato je bio zastoj proizvodnje u 6.mjesecu zbog skupljeg plina i slabe prodaje NPK gnojiva u izvozu zbog skupoće istoga i svjetske krize.Urea i Kan se dobro prodaju.

Poštovani pratioci teme i dionice jeste li primjetili da kad sve raste raste i PTKM, a kad sve pada, pada i PTKM.
Nema tu velike mudrosti, nažalost.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

Generirano u: 25.06.2009 23:28:58 GMT+1 Ispis

Top 10 investitora za vr. papir – "PTKM-R-A"

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 782.346 23,42 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 108.396 3,24 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 95.273 2,85 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 68.199 2,04 Skrb. račun
7. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
8. PBZ D.D. 30.838 0,92 Skrb. račun
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SLAVONSKI ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND D.D. 29.540 0,88 Skrb. račun
10. PBZ D.D. 27.340 0,82 Osnovni račun
Ukupno: 66,93

Bilo bi zanimljivo vidjeti top 15, ima tu još debelih računa.. [thumbsup]

plati CD u SKDD i vidi, ako može Birtić na HDEL, možeš i ti na PTKM

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close