PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prodaje: Količina Cijena
46 139,00
59 140,95
102 142,00
148 144,75
88 144,77
400 144,97
19 144,98
5 144,99
106 145,00
100 145,10

Kupnje: Cijena Količina
135,04 32
135,03 51
135,02 16
135,00 500
134,10 109
133,00 200
132,08 300
132,07 160
132,06 50
132,01 50

marcello

Za one koje to interesira evo informacija o pogonu Beničanci gdje se treba graditi novo podzemno skladište plina. Izvor: ina.hr

Pogon Beničanci

Pogon Beničanci obuhvaća osam naftnih polja – Beničanci, Kućanci – Kapelna, Obod, Števkovica, Crnac, Bokšić – Klokoćevci, Lacići i Bizovac, zatim tri plinska polja – Bokšić, Beničanci i Sječe te jedno geotermalno polje – Bizovac.

Većina ležišta su miocenski i tercijarni slojeviti sedimenti. Prva gravimetrijska snimanja bila su u razdoblju od 1940. do 1942, da bi potom uslijedila izrada nekoliko istražnih bušotina. Ispitivanjem intervala na bušotini Beničanci-2 utvrđeno je prvo zasićenje naftom. To je dovelo do otkrića Beničanaca, najizdašnijeg proizvodnog naftnog polja u Hrvatskoj.

Nafta se na Beničancima počela proizvoditi 1972. i to iz 27 bušotina. U razdoblju od 1975. do 1990. počinje proizvodnja iz ostalih slavonskih naftonosnih polja. Na naftnim poljima Pogona Beničanci izbušeno je 235 bušotina. Dosad su proizvele 2,5 milijuna tona nafte.

Od 1974. počinje proizvodnja prirodnog plina iz tri bušotine novog polja Bokšić, gdje je izgrađena moderna plinska stanica. Do kraja 2005. godine, na poljima Bokšić, Obradovci, Obod, Ladislavci, Sječe i Beničanci proizvedeno je više od 5 milijardi kubičnih metara plina.

U potrazi za naftom i plinom, ’60-ih godina nedaleko od Bizovca otkriveno je bogato ležište geotermalne vode. Prve količine tog vrijednog obnovljivog izvora energije počele su se koristiti u zdravstvene i rekreativne svrhe 1974. godine."

marcello

Ajd da prodaju po 106, ali i da kupuju po 106 komada. [smiley]

Nije bolest sve što boli

Izgleda da ide gore, a jos ni ameri nisu otvorili.

Nije bolest sve što boli


Ajd da prodaju po 106, ali i da kupuju po 106 komada. [smiley]

to sam ja mislio pokupiti jedan paket,ali me netko preduhitiro,a nalog ostao [lol]

Najbolje ponude [ PTKM-R-A ] Kupnja Cijena
406 135,00
43 132,12
100 132,10
50 132,06
350 131,00
236 130,09
199 130,03
110 130,02
160 130,01
727 130,00
Cijena Prodaja
140,00 106
142,90 70
142,97 20
142,98 93
142,99 100
143,00 106
144,70 59
144,98 19
144,99 160
145,00 106

Ima kupnje više nego prodaje, ali nitko ne lupa po asku. Očito vlada psihoza straha…

@EuropaZdaj

Za lupanje po asku ima vremena, svi cekaju da ih poklopi na bidu, zasto dizati cijenu kad "106"-ica ima dovoljno. Ceka se okidac i onda ide prema gore ali izgleda da cemo jos malo pricekati.

Nije bolest sve što boli

@EuropaZdaj

Za lupanje po asku ima vremena, svi cekaju da ih poklopi na bidu, zasto dizati cijenu kad "106"-ica ima dovoljno. Ceka se okidac i onda ide prema gore ali izgleda da cemo jos malo pricekati.

Ima "106"-ica samo pitanje je čije su ? Ja ne vjerujem da su radničke ili umirovljeničke. Zar nije bilo ovdje govora da će se "torbari" usmjeravati i obilaziti radnike, umirovljenike da ih spasi od "državne podvale" sa skupo plaćenom dionicom PTKM. Po ovome što se vidi, naravno između redaka, jedna ili nekoliko 106-ica kruži u krug da se navuče "prodaja". Bome će im zavrtit u glavi od pustih krugova, a izgleda da neće postići baš nekakav impresivan rezultat. U ovoj letargili zarade samo brokeri, taman za gablec i pivu po transakciji. Molim kolegu Cartmana da se oglasi i kaže svoje stručno mišljenje !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


Ima "106"-ica samo pitanje je čije su ? Ja ne vjerujem da su radničke ili umirovljeničke. Zar nije bilo ovdje govora da će se "torbari" usmjeravati i obilaziti radnike, umirovljenike da ih spasi od "državne podvale" sa skupo plaćenom dionicom PTKM. Po ovome što se vidi, naravno između redaka, jedna ili nekoliko 106-ica kruži u krug da se navuče "prodaja". Bome će im zavrtit u glavi od pustih krugova, a izgleda da neće postići baš nekakav impresivan rezultat. U ovoj letargili zarade samo brokeri, taman za gablec i pivu po transakciji. Molim kolegu Cartmana da se oglasi i kaže svoje stručno mišljenje !

Nije ni bitno cije su, cinjenica je da se s paketima od 106 rusi cijena. Postoje institucije koje bi se time trebale pozabaviti.

Mene vise zanima 2Q, ima li tko kakav info?

Nije bolest sve što boli



@EuropaZdaj

Za lupanje po asku ima vremena, svi cekaju da ih poklopi na bidu, zasto dizati cijenu kad "106"-ica ima dovoljno. Ceka se okidac i onda ide prema gore ali izgleda da cemo jos malo pricekati.

torbara nije bilo,jer je sindikat svoj posao odradio besprijekorno
tu i tamo se pojavi koja 106,zasto iskljucujete mogucnost da su to radnicke?
ne zive u ovoj nasoj banana drzavi penzici dobro,zato me ne cudi da se tu i tamo pojavi koji paket na prodaji,ljudima treba lova,tesko se zivi
Kad uspooredimo situaciju od prije dva mjesece,prodaja je neusporedivo slabija,bny je izasazo u vecem dijelu,kd u poptunosti,a kupnje ima.
Zato pologano skupljati na ovim razinama,vidili smo u proslom rastu kako cadara zna potegnuti prema gore

a sto se tice 2 q,ja bi bio zadovljan sa pozitivnom 0,kako znamo vecina djubra sto se proizvede u 2 q ide u domacu potrosnju,prosle godine smo radi toga uvijek generirali gubitke,ali ove godine treba uzeti u obzir,da nam je plin malo skuplji ,ali sve ostale sirovine su osjetno jeftinije,a cijene su ostale iste,pitanje je medutim sta ce mesaric,tj sta zeli prikazati kao rezultat 2 q,kako vidimo ogroman je pritisak poljoprivrednika na otkupne cijene mlijke psenice itd itd.,vlada nema novaca,a sanader ce na predsjednicke izbore,a to znaci puno obecanja svima koja se ne mogu ispuniti,zato mislim da mesaricu nije na pamet da prikaze dobit u 2q,jer bi se time mogao naci pod udarom da smanji cijene gnojiva

torbara nije bilo,jer je sindikat svoj posao odradio besprijekorno
tu i tamo se pojavi koja 106,zasto iskljucujete mogucnost da su to radnicke?
ne zive u ovoj nasoj banana drzavi penzici dobro,zato me ne cudi da se tu i tamo pojavi koji paket na prodaji,ljudima treba lova,tesko se zivi
Kad uspooredimo situaciju od prije dva mjesece,prodaja je neusporedivo slabija,bny je izasazo u vecem dijelu,kd u poptunosti,a kupnje ima.
Zato pologano skupljati na ovim razinama,vidili smo u proslom rastu kako cadara zna potegnuti prema gore

Bas i nije tu i tamo redovno kad se nista ne dogadja jedna 106 lupi po bidu i srusi cijenu. Ne iskljucujem mogucnost da je radnicka ali uvijek postoji ali. Sad su se na asku skupili malo veci nalozi i 99% sam siguran da će sljedeca trgovina biti 106.

Slazem se da treba skupljati jer kad tad cemo u EU, a mozda i burzu prodamo pa se poveca likvidnost, a mozda ce i fundamenti nesto znaciti.
Kad bi uprava ptkm objavila da ce isplatiti bilo kakvu dividendu otisli bi nebu pod oblake.

Nije bolest sve što boli

New Report

Close