PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ti koji sada ulaze budu do 185 skupljali i budu digli ali ne kad mi to ocekujemo zato ocekujem bitku na potezu 165-185 kn

U ovome se slazem. Iako bi svi mi voljeli vidjeti ovu dionicu na 200+, a i 300+ kao u neka dobra vremena, mislim da iz vise razloga ovaj rast nije odrziv. Tj. rasti ce dionica, ali ne vise ovom brzinom.
Jedan od razloga je taj da ce mnogi kapitalizirati dobit, a drugi je da oni koji skupljaju, njima sigurno ne odgovora da cijena vrtoglavo skoci gore dok ne skupe dovoljnu kolicinu.
No, mislim da vise nitko ne sumnja u potencijal ove dionice i cini mi se da trziste polako ali sigurno shvaca sto je Petrokemija i koliko vrijedi.
Zato, strpljen – spasen i koristite priliku da i vi nesto skupite dok se veci igraci prekrcavaju.
[thumbsup]


Da vidimo hoce li uspjeti netko pocistiti tih 1400 kn u zadnjih 5 min … 🙂

Očekivao sam da će biti počišćen sutra ujutro a kad ono…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


Da vidimo hoce li uspjeti netko pocistiti tih 1400 kn u zadnjih 5 min … 🙂

ubilo ga ko zeca. Realno šanse su bile nikakve da opstane.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.



Da vidimo hoce li uspjeti netko pocistiti tih 1400 kn u zadnjih 5 min … 🙂

Završi li danas Amerika u plusu, to će sutra vrlo brzo otići…
[/quote]

Ne moramo cekati Amere – otislo. [lol]
Nema prepreke za rast sutra osim ako se ne desi nesto jako gadno u svijetu pa svi indexi popadaju.

Pozdrav do sutra …

P.S.: Nego, gdje nam je Cartmann nestao zadnjih dana da malo razbije optimizam? [tongue]

Ako sam dobro skužio mirovinci je mogu kupovati kad dođe na 193 kune. Ljudi moje to uopće nije tako daleko, jedna žešća blokada sutra i to je to ili će se pripremiti teren za sportsku srijedu [thumbsup]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Ako sam dobro skužio mirovinci je mogu kupovati kad dođe na 193 kune. Ljudi moje to uopće nije tako daleko, jedna žešća blokada sutra i to je to ili će se pripremiti teren za sportsku srijedu [thumbsup]

Čisto da ne bude zabune – mirovinci mogu kupovati kada cijena dođe na 194 kune i 55 lipa (mirovinci smiju stjecati dionice društva do tržišne kapitalizacije od 650 milijuna kuna – a Petrkokemija je izdala 3341117 dionica, što onda daje cijenu od 194,55 kune po dionici kao granicu za mirovince).



Ako sam dobro skužio mirovinci je mogu kupovati kad dođe na 193 kune. Ljudi moje to uopće nije tako daleko, jedna žešća blokada sutra i to je to ili će se pripremiti teren za sportsku srijedu [thumbsup]

Čisto da ne bude zabune – mirovinci mogu kupovati kada cijena dođe na 194 kune i 55 lipa (mirovinci smiju stjecati dionice društva do tržišne kapitalizacije od 650 milijuna kuna – a Petrkokemija je izdala 3341117 dionica, što onda daje cijenu od 194,55 kune po dionici kao granicu za mirovince).

[/quote]
Kolega, hvala na info.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Petrokemija: Izdani komercijalni zapisi vrijedni 100 milijuna kuna

ZAGREB – Kutinska tvornica gnojiva Petrokemija izdala je šest tranši komercijalnih zapisa ukupnog iznosa oko 100 milijuna kuna, koje će po odobrenju biti uvrštene na Zagrebačku burzu, izvijestili su danas iz Privredne banke Zagreb, koja je agent izdanja i dealer programa.
Komercijalni zapisi su izdani u petak, 29. svibnja, a od šest tranši, tri su bile denominirane u eurima, a tri u kunama. Dvije tranše dospijevaju 25. rujna 2009., dvije 28. listopada 2009., a dvije 20. studenog 2009. godine.

Iz PBZ-a pritom ističu da je potražnja za predmetnim tranšama bila jako dobra. U izdanju je sudjelovalo više od 40 investitora, i to investicijski fondovi s 22,3 posto, mirovinski fondovi s 22 posto, banke sa 43,5 posto, osiguravajuća društva sa 7,4 posto, fizičke osobe s 1,7 posto, a pravne osobe s 3,1 posto.

Neto prihod od izdavanja komercijalnih zapisa koristit će se za financiranje proizvodnje i plasman dovoljnih količina gnojiva na domaće tržište za ovogodišnju proljetnu sjetvu.

U priopćenju se navodi da je Petrokemija (ZSE:PTKM-R-A) u prva tri mjeseca ove godine ostvarila ukupne prihode od 617 milijuna kuna, što je za 21,5 posto više u odnosu na isto razdoblje lani.

Neto dobit je pak iznosila tri milijuna kuna, " što je za 31 milijun kuna bolji rezultat od rezultata u prva tri mjeseca 2008. godine", navode iz PBZ-a.

Međutim, dodaju, produženi rokovi naplate potraživanja od kupaca uzrokovali su i potrebu iznalaženja dodatnih, stabilnih izvora obrtnih sredstava, kako bi se osigurao kontinuitet poslovanja, odnosno dinamička usklađenost proizvodnje, prodaje i zaliha Petrokemije.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/kemijska-industrija/petrokemija-izdani-komercijalni-zapisi-vrijedni-100-milijuna-kuna,46926.html

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Najbolje ponude [ PTKM-R-A ] Kupnja Cijena
14 168,51
90 168,50
106 168,10
158 168,00
50 167,11
32 167,10
108 167,01
387 167,00
15 166,01
200 166,00
Cijena Prodaja
174,70 50
174,72 100
174,74 100
174,80 172
174,99 4
175,00 326
175,99 46
176,99 96
177,00 150
178,00 162

Pitam se, pitam se, kad ću vidjeti 200 kuna, barem na asku???? [thumbsup]

I ja…ja sam je kupovala po 200 kn, tamo negdje u listopadu…šmrc. Ali evo…sad [rolleyes]

Krenulo šišanje ovaca kao nebrojeno puta do sada.
Ne nasjedajte i ne prodajte, nego dokupljujte i ošišajte i vi nekoga. [proud]

Iskrcavanje, ali brijem da do kraja dana smo mi u plusu

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO

New Report

Close