PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

topalov5, ukoliko zelis da ova dionica raste nemoj pisati na ovoj temi jer kad napišeš da je p/b=0,1 a on iznosi 0,25, možeš samo rastjerat ono malo naivnih što još imaju kune na racunu. istina je da je ptkm od velikih dionica jedna od najpodcijenjenijih ali je P/BV jedan od najlakših parametara za provjeriti.
evo ja malo razmišljao ovih dana pa vam se opet pridružio u imanju iste s par 100 kom.

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3279503/index.do

Udjele u vlasništvu Prirodnog plina trebali bi imati HEP, Plinacro, Petrokemija, Gradska plinara Zagreb (najveći distributer plina u RH) i Vlada.
LNG terminal bit će na Krku, a navodno bi Prirodni plin Inu mogao istisnuti iz LNG Hrvatske…

izvori, bliski Plinacru, kažu da izjava o osnivanju LNG Hrvatska ne znači ništa i ne obvezuje ni na što nego se čeka otkup tvrtke Prirodni plin koja bi navodno mogla zamijeniti, odnosno istisnuti Inu iz te tvrtke. U Ini pak tvrde posve suprotno.

evo ja malo razmišljao ovih dana pa vam se opet pridružio u imanju iste s par 100 kom.

Kolega skeptično ste pisali prema petrokemiji prije 10-tak dana, a sad je ipak imate u portfelju .
Da li imate neke nove informacije u svezi poslovanja petrokemije ili nešto što bi moglo koristiti nama dioničarima pa ste promijenili stav i ipak uložili u ovu dionicu.
Također pitanje : "da li ste odustali od adrisa"?

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


evo ja malo razmišljao ovih dana pa vam se opet pridružio u imanju iste s par 100 kom.

Kolega skeptično ste pisali prema petrokemiji prije 10-tak dana, a sad je ipak imate u portfelju .
Da li imate neke nove informacije u svezi poslovanja petrokemije ili nešto što bi moglo koristiti nama dioničarima pa ste promijenili stav i ipak uložili u ovu dionicu.
Također pitanje : "da li ste odustali od adrisa"?
[/quote]
Nova informacija je da se ništa nije promijenilo, a na svim drugim dionicama se je promijenilo, i to na bolje, pa bi po nekoj analogiji i petrica trebala malo nabubriti slijedećih dana, naravno uz uvjet da ne bude nekih loših vijesti iz vana jer inače se bude prva strmopiXdila na 60 kuna.
Tak vam je to kod petrice barem do 1Q. Možda se nekaj promijeni nakon prvog pozitivnog 1Q ne znam ni ja od kad [pray] [pray] [pray] [pray] [thumbsup] [thumbsup] [kiss] [kiss]

imam ja u portfoliu svasta. zasto ne bih imao?
petrokemiju prodao po oko 80 kupio adris po oko 150 pa prodao adris po 170 i kupio ptkm po 74,5. nisam mogao odolit. a niti nisam odustao od adrisa. to je firma ko banka. trenutno pred izbore ocekujem porast ptkm na barem 90 u par dana.
problemi koje ptkm ima ostaju ali ipak je to firma koja se trži na P/S=0,09 i P/B=0,25. a odluce li veliki sve ispod 200 bi mogle brzo nestati. ja to necu docekati. prodajem na 99 i selim u adris koji ce tada biti oko 170-190.

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"


imam ja u portfoliu svasta. zasto ne bih imao?
petrokemiju prodao po oko 80 kupio adris po oko 150 pa prodao adris po 170 i kupio ptkm po 74,5. nisam mogao odolit. a niti nisam odustao od adrisa. to je firma ko banka. trenutno pred izbore ocekujem porast ptkm na barem 90 u par dana.
problemi koje ptkm ima ostaju ali ipak je to firma koja se trži na P/S=0,09 i P/B=0,25. a odluce li veliki sve ispod 200 bi mogle brzo nestati. ja to necu docekati. prodajem na 99 i selim u adris koji ce tada biti oko 170-190.

Svaka čast kolega, učinili ste iznimno dobar posao.
Sigurno koristite sofisticirani alat, jer nepogrešivo rolate svoj novac.
Izvrsno.
Samo još jedno pitanje:
– koliko se dugo bavite investiranjem?

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



imam ja u portfoliu svasta. zasto ne bih imao?
petrokemiju prodao po oko 80 kupio adris po oko 150 pa prodao adris po 170 i kupio ptkm po 74,5. nisam mogao odolit. a niti nisam odustao od adrisa. to je firma ko banka. trenutno pred izbore ocekujem porast ptkm na barem 90 u par dana.
problemi koje ptkm ima ostaju ali ipak je to firma koja se trži na P/S=0,09 i P/B=0,25. a odluce li veliki sve ispod 200 bi mogle brzo nestati. ja to necu docekati. prodajem na 99 i selim u adris koji ce tada biti oko 170-190.

Svaka čast kolega, učinili ste iznimno dobar posao.
Sigurno koristite sofisticirani alat, jer nepogrešivo rolate svoj novac.
Izvrsno.
Samo još jedno pitanje:
– koliko se dugo bavite investiranjem?

[/quote]

zasto mislis da je kolega napravio "iznimno dobar posao" ?
[cool]

Pa zaradio je.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Na ovoj temi sve se vrti oko plina pa nije loše pročitati i ovaj članak u VL:
19. 04. 2009. | 18:40

Katarski emir želi LNG terminal
Autor Jasmina Popović

Emir 22. travnja dolazi u RH

– Prije svega želimo da katarski kapital uđe u Hrvatsku, jer je to zemlja nabijena kapitalom. Želimo ih motivirati da naša poduzeća rade u Kataru, što je uspio splitski Konstruktor, koji gradi obilaznicu oko Dohe, ali i, ako je ikako moguće, da ulože u gradnju LNG terminala.

Hoće li to biti ulaganja kroz konzorcij koji već postoji, pri čemu bi Katar bio jedan od članova konzorcija ili je njima draže da na jugu Hrvatske pokušamo dobiti još jedan LNG terminal, kako bismo dobili još jedan izvor energije, ne znam. Važno je da oni budu motivirani za razgovore i realizaciju projekta koji bi u Hrvatskoj značio i poboljšanje energetske situacije i nova radna mjesta…………
http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3279490/index.do

marcello

Cijena dionice je sjebana i to graniči s ludilom. S druge strane sama firma je jedna od najjačih u RH trenutno. Zadnjih mjeseci svaki dan se fakturira od 15 do 20 milja kuna. Promet lani 3 mlrd. kuna, veći dio u izvoz. Vidjeti ćemo još što će konkretno plinski konzorcij donijeti ptkm, a nakon toga mogli bi postati definitivno firma na svjetskom nivou.

živjeli.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Cijena dionice je sjebana i to graniči s ludilom. S druge strane sama firma je jedna od najjačih u RH trenutno. Zadnjih mjeseci svaki dan se fakturira od 15 do 20 milja kuna. Promet lani 3 mlrd. kuna, veći dio u izvoz. Vidjeti ćemo još što će konkretno plinski konzorcij donijeti ptkm, a nakon toga mogli bi postati definitivno firma na svjetskom nivou.

živjeli.

Kolega TKO PREŽIVI, PRIČAT ĆE



imam ja u portfoliu svasta. zasto ne bih imao?
petrokemiju prodao po oko 80 kupio adris po oko 150 pa prodao adris po 170 i kupio ptkm po 74,5. nisam mogao odolit. a niti nisam odustao od adrisa. to je firma ko banka. trenutno pred izbore ocekujem porast ptkm na barem 90 u par dana.
problemi koje ptkm ima ostaju ali ipak je to firma koja se trži na P/S=0,09 i P/B=0,25. a odluce li veliki sve ispod 200 bi mogle brzo nestati. ja to necu docekati. prodajem na 99 i selim u adris koji ce tada biti oko 170-190.

Svaka čast kolega, učinili ste iznimno dobar posao.
Sigurno koristite sofisticirani alat, jer nepogrešivo rolate svoj novac.
Izvrsno.
Samo još jedno pitanje:
– koliko se dugo bavite investiranjem?

[/quote]
Pa nije bitno koliko se bavi, zar ne vidite da kolega ima sofisticiranu metodu ulaganja i samo zaraduje. Sigurno je kupovao i IGH po 15XX i prodavao na 32XX. Naravno KOEI da ne zaboravim. Uglavnom ovdje na forumu svi kupuju na dnu, prodaju na vrhu, lijepo je to cuti…
Mozda vam se pridruzim danas…ne vjerujem,ali…
Sretno!

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

New Report

Close