PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prijatelju kad p/s bude 0,94 mnogi od nas će biti jako bogati ljudi ili će Petrokemija biti pred stečajem

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Prijatelju kad p/s bude 0,94 mnogi od nas će biti jako bogati ljudi ili će Petrokemija biti pred stečajem

ISPRIKA: trebati biti P/S = 0,094 – hvala na upozorenju!!

p.s. evo ima pametnih diskutanata koji ciataju i razmisljaju

Ima li netko sposoban napraviti nekakav stabilni forward za PTKM jer sa ovim "jedna godina s gubitkom druga s dobitkom, pa treća opet s gubitkom" bit će vječno diskontirana. Ima li netko da sa sigurnošću može preptostaviti pozitivno poslovanje čađare u narednih nekoliko godina uzastopce (nije bitno kako pozitivno, samo da nije gubitak) jer to je najbitnije za PTKM-R-A. Sve ostalo su naklapanja. Imali smo dvije izvanredne godine, OK, na nesreću u bear marketu, ali što sutra? Mislim na micro situaciju u PTKM, ne na kretanje tržišta. Svi ovi fundamenti koje navodite (osim BV) morate staviti na prosjek zadnjih 5+ godina jer vam za samo jednu godinu ne vrijede pišljiva boba. Šta vam vrijedi PE 2 za ttm ak će sljedeće godine (možda, to ja ne znam, ali sudeći prema izvješćima iz prošlosti) taj PE biti negativan ili bolesno visok? Ova firma nije stabilna po pitanju profitabilnosti. Ili se varam?

I'LL BE BACK

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 809.038 24,21 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 108.396 3,24 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 40.008 1,20 Skrb. račun
7. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
8. PBZ D.D. 31.840 0,95 Osnovni račun
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SLAVONSKI ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND D.D. 29.540 0,88 Skrb. račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 29.396 0,88 Skrb. račun
Ukupno: 66,18

novi u top10

Uzevši u obzir glavne dioničare PTKM pod 1 i 2, može li mi netko reći kakve su šanse da PTKM bankrotira? Napominjem da mi nije u interesu da dionica padne jer na njoj trenutno gubim oko 50% uloženog. Isključivo me zanimaju razmišljanja o budućnosti.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Ili se varam?

Varaš se

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



Ili se varam?

Varaš se
[/quote]
Postovani kolega Goran,

molim mozete li pojasniti?



Ili se varam?

Varaš se
[/quote]

pa hajde mi argumentiraj to. U zadnjih 6 godina samo su zadnje dvije profitabilne. Čime pretpostavljaš da će se trend nastaviti i da će PTKM prerasti iz gubitaša u stabilnu profitabilnu firmu? samo ukratko.

I'LL BE BACK

Evo kako su napravili forward stručni ljudi. Ovaj datum, dokument i odluku smatram prekretnicom u poslovanju petrokemije.
Svakako treba naglasiti da je plinovod Pula – Karlovac završen te godine.
Ali da ne duljim evo link forwarda 13.06.2006.
http://www.aztn.hr/slike/PETROKEMIJA.pdf

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.




Ili se varam?

Varaš se
[/quote]

pa hajde mi argumentiraj to. U zadnjih 6 godina samo su zadnje dvije profitabilne. Čime pretpostavljaš da će se trend nastaviti i da će PTKM prerasti iz gubitaša u stabilnu profitabilnu firmu? samo ukratko.
[/quote]
evo da probam ja u kratkim crtama
tradicija,visoko kvalitetan proizvod,ulaze se u u efikasnost i produktivnost zadnjih par godina
gnojivo je produkt kojeg ce trebati sve vise ,kako globalno tako lokalno,a uzmemo li u obizir,da su nekad jake tvornice gnojiva u srbiji dovedene skoro u propast,i da je petrokemija postala regionalni lider u proizvodnji gnojiva,od koje vec sad ovise slovenija i bih u poptunosti
-treba imati na umu da trosak transporta je velik,i da ptkm ne moze izvoziti,a da zadrzi istu marzu u npr,francusku i bosnu
drzve bivse juge povecavaju poljoprivrednu proizvodnju(dovoljno je usporediti podatke danas iz 1990 da se vidi koliki je jaz)
trenutno najveci problem petrokemije je sto sluzi kao zavod za zaposljavanje,i velika razlika u cijeni za doma i van
brzo ce doci vrijeme jednakih cijena,kao i racionalizacije broja zaposlenih
treba imati na umu da ce i nekoliko jakih tvornica gnojiva u ukrajni postati brzo nekonkuretne,kao rezultat skupljeg plina(trose po 1000m3),dovoljno je i pogledati sta se dogadalo sa tnh,i pot,dok je trajala plinska kriza
na kraju balade,ako petrokemija uz ove sad uvjete ostvaruje dobit,mozemo samo zamisljati kolika bi ona bila kad se dogode sve ove pretpostavke,a do tad treba cekati i polagano skupljati

Kolega Goran,

vidim da ste jako dobro informirani. Meni je ovo sve prilicno zapleteno. Ja sam inace kupovao samo na temelju financijskih pokazatelja u zadnje vrijeme, te opcih informacija, na osnovu kojih sam zakljucio da se ovi koliko toliko trzisno ponasaju.

Ako pojednostavljeno dobro razumijem, razlozi gubitka su bili
(a) ponajvise neisporuka plina tokom zimskih mjeseci
(b) zatim zabrana povecanja cijena, a na jako niskoj razini nakon sto je ukinut regres
(c) ratne stete.

(c) se vise nece ponoviti.
(a) izgleda nakon sve ove frke s plinom, planom oko Okolija itd. se vise nece dogadjati (jer je plinu sad pristupljeno strateski na razini drzave, a nije zrtva samo PTKM).

(b) ne razumijem najbolje.
Ak odobro razumijem, velik dio se izvozi, po odlicnim cijenama, i to je dovoljno za profitabilnost.
No, mozete li pojasniti domace cijene, te da li je Agrokor i drugi takvi, velik kupac, i koji je odnos s njima?


Evo kako su napravili forward stručni ljudi. Ovaj dokument smatram prekretnicom u poslovanju petrokemije.
Svakako treba naglasiti da je plinovod Pula – Karlovac završen te godine.
Ali da ne duljim evo link forwarda 13.06.2006.
http://www.aztn.hr/slike/PETROKEMIJA.pdf


Evo kako su napravili forward stručni ljudi. Ovaj datum, dokument i odluku smatram prekretnicom u poslovanju petrokemije.
Svakako treba naglasiti da je plinovod Pula – Karlovac završen te godine.
Ali da ne duljim evo link forwarda 13.06.2006.
http://www.aztn.hr/slike/PETROKEMIJA.pdf

Gorane hvala na dokumentu. Zanimljiv je. Pitanje: Šta ako Pero iza ćoška napravi istu takvu tvornicu?(ne mislim u RH, ali negdje okolo) I šta ako možda već i postoje takve inicijative? To je jako veliki rizik za PTKM.

I'LL BE BACK

Gorane hvala na dokumentu. Zanimljiv je. Pitanje: Šta ako Pero iza ćoška napravi istu takvu tvornicu?(ne mislim u RH, ali negdje okolo) I šta ako možda već i postoje takve inicijative? To je jako veliki rizik za PTKM.

Vjerujem da je ovo pitanje neka zajebancija i da nema potrebe odgovarati

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close