PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovaj forum vise zbilja nema smisla. Uglavnom drukeri kojima ne pase da se napise nesto sto iam smisla, ako je suprotno njihovom. Evo na moj post koji je ocito imao jako puno smisla, dobijem ocjenu 1 (?). I sta ce sad jadni druker kad je cijena isla gore skoro 10%?


Sudeci po Americi, sutra ce napokon i kod nas biti pakleni dan, a time ce lako moguce i PTKM dobiti moment.



Koja smo mi bijedna država gdje mirovinci spašavaju državu , a mogli bi ekstra zaradit, zamisli da kupe od BNY dionice te pokupe od malih dioničara, pričekaju koju godinu i zarada minimalno 300%, a ovako su prisiljeni kupovati šugave državne obveznice.

Mirovinci ne mogu kupovati PTKM po ovim cijenama. Jedino što mogu u ovim trenutku jest ulošiti svoj novac u otvorene investicijske fondove da oni kupuju za njih.

[/quote]

[/quote]

Postoji još mogućnost ako nije bank of ny da je KD Victoria izašla do posljednjeg komada(ako to već ranije nisu uradili)

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.





Mislim da BNY i KD zajedno nemaju više municije niti toliko koliko casha po računima imaju kolebljivci na ovom forumu. Evo jučer sam počeo ozbiljno razmišljati da prodam ATPL i ulupam novce u PTKM. Ali danas me već netko pretekao. Vidite kako sa 85.000 kuna cijena ode gore 8%. No znam da je 67 kuna još uvijek prejeftino za većinu tako da možda još stignem kupiti.
Pozdrav svima

Dobro te krenulo 8.600kom za sada [thumbsup]

Šalim se, ljepo je vidjeti barem malo likvidnosti na ovoj dionici, ako je ovo bank of ny ostalo je još cca 32.000 kom.
[/quote]

Šteta, nemrem prodat atpl bez gubitka. Nema veze ako se radi o tome da je konačno trezor počeo kupovati i to od BNY i KD. Time bi podigli vrijednost i ostalih dionica, a da ne govorim o cijeni, za života više je ne budemo vidjeli na ovim razinama. Meni to odgovara kao malo većem dioničaru. Vidjet ćemo sutra na ZSE…

[/quote]
Veseli me činjenica da nitko od malih nije kupio niti jedan komad po 67.
[/quote]

????!!!!?????!!!!!?????!!!!!
Pa zar misliš da malima to ne bi bila dobra kupnja????? [huh] [undecid]

????!!!!?????!!!!!?????!!!!!
Pa zar misliš da malima to ne bi bila dobra kupnja????? [huh] [undecid]


Ne dapače mislim da je odlična kupnja po 67, ali da su mali danas kupili cca 5000 kom pri rastu od 10% bi počela rasprodaja kao i svugdje nakon malog rasta

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

napokon malo više likvidnosti danas.

Stanje k/p na kraju trgovanja danas:

Kupnje: Cijena Količina
67,02 290
67,00 200
66,30 100
66,02 100
66,00 300

Prodaje: Količina Cijena
175 72,00
120 72,38
180 73,00
160 73,99
100 74,00
3 74,90
781 74,99
55 79,00

marcello

krenuo trezor u kupovinu? [huh]

ne piše ništa na zse, pa pretpostavljam da nije

Ako ja dobro vidim….hm, Top Ten se nije mijenjao. Tko je onda jučer prodao/kupio 15.762 dionice? [cool]

Važeći podaci za uredovni dan 19.03.2009 .

PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 809.038 24,21 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 108.396 3,24 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 40.008 1,20 Skrb. račun
7. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SLAVONSKI ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND D.D. 29.540 0,88 Skrb. račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 28.616 0,86 Skrb. račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 27.914 0,84 Skrb. račun
Ukupno: 66,04
[rolleyes]

marcello


krenuo trezor u kupovinu? [huh]

Na dionici KORF-R-A se jučer dogodila slična stvar, ogroman promet bez ikakve najave ili objašnjenja. Zanimljivo je da su i tamo u top 10 i KD i BNY tako da pretpostavljam da se radi o dogovoru slovenaca s nekim od naših fondova. Mislim da je ista ekipa kupovala i ptkm i korf, nažalost morat ćemo čekati par dana da na sda vidimo kaj se zapravo zbilo. Na ptkm možda i ne vidimo ništa jer ako je KD izašao do kraja top 10 ostaje bez promjena, ako kupuje netko novi premala je količina da uđe u top 10. No na korf jučer protrgovana količina izacuje i KD i BNY iz top 10 i kupca stavlja u prvih 5 tako da ćemo vidjeti s kime to slovenci tikve sade…


.

Tu je i KOEI

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



krenuo trezor u kupovinu? [huh]

Na dionici KORF-R-A se jučer dogodila slična stvar, ogroman promet bez ikakve najave ili objašnjenja. Zanimljivo je da su i tamo u top 10 i KD i BNY tako da pretpostavljam da se radi o dogovoru slovenaca s nekim od naših fondova. Mislim da je ista ekipa kupovala i ptkm i korf, nažalost morat ćemo čekati par dana da na sda vidimo kaj se zapravo zbilo. Na ptkm možda i ne vidimo ništa jer ako je KD izašao do kraja top 10 ostaje bez promjena, ako kupuje netko novi premala je količina da uđe u top 10. No na korf jučer protrgovana količina izacuje i KD i BNY iz top 10 i kupca stavlja u prvih 5 tako da ćemo vidjeti s kime to slovenci tikve sade…
[/quote]

I na Miv-u je akcija, a i tamo su Slovenci no koliko za sada vidim ne izlaze. Treba pričekati 3 dana.

who dares, wins

New Report

Close