PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ma do izbora smo na 100 kn!

kupit ce trezor od BNY i radnika. ne volim tvrtke koje kupuju vlastite dionice osim u nekim izuzetnim slucajevima a izbori to po meni nisu. ali hrvatska politika nije pametna. samo na objavu da je trezor poceo kupovati smo na 80. ja sam se nakrcao i cekam. prodajem na 120. [cool]

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

E, jel može neki link na te obavijesti o kupnji trezora?
Thx


ma do izbora smo na 100 kn!

kupit ce trezor od BNY i radnika. ne volim tvrtke koje kupuju vlastite dionice osim u nekim izuzetnim slucajevima a izbori to po meni nisu. ali hrvatska politika nije pametna. samo na objavu da je trezor poceo kupovati smo na 80. ja sam se nakrcao i cekam. prodajem na 120. [cool]

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

Trezor ne može kupovati dok ne donese program otkupa trezorskih dionica.

Meni izgleda da je taj program otkupa bio samo patka da se neko iskrca. Sve manje vjerujem da će trezor u ovoj krizi i besparici uopće kupovati PTKM [cry]

moji poruke nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica

Pa donio je odlukom skupštine.
http://www.zse.hr/default.aspx?id=23742

Međutim nikako da se uključe, možda čekaju toplije dane.
BTW ja kao mnogi na ovom forumu imam osjećaj da u koju god dionicu uđem ova odmah ili padne ili postane manje likvidna.

Imam fantomske dionice


Pa donio je odlukom skupštine.
http://www.zse.hr/default.aspx?id=23742

Međutim nikako da se uključe, možda čekaju toplije dane.
BTW ja kao mnogi na ovom forumu imam osjećaj da u koju god dionicu uđem ova odmah ili padne ili postane manje likvidna.


Kolega skupa sa mnom ne možete pogrješiti [thumbsup]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Meni izgleda da je taj program otkupa bio samo patka da se neko iskrca. Sve manje vjerujem da će trezor u ovoj krizi i besparici uopće kupovati PTKM [cry]

Kad netko iskrcava svoje novce onda se to ne radi na ovakav način, ali kad neuki fond menadžeri raspolažu s tuđim novcem onda je scenarij kakav sada gledate.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

A zašto bi trezor činio uslugu ovim se.onjama iz BNY-ja?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



Meni izgleda da je taj program otkupa bio samo patka da se neko iskrca. Sve manje vjerujem da će trezor u ovoj krizi i besparici uopće kupovati PTKM [cry]

Kad netko iskrcava svoje novce onda se to ne radi na ovakav način, ali kad neuki fond menadžeri raspolažu s tuđim novcem onda je scenarij kakav sada gledate.
[/quote]

http://www.poslovni.hr/111238.aspx

Plinacro se morao obvezati da će ulagati u poboljšanje efikasnosti skladišta i povećanje njegovih kapaciteta

Europska banka za obnovu i razvoj na svojim je web stranicama objavila da će Odbor Banke na sjednici zakazanoj za 6. svibnja razmatrati odluku o odobrenju kredita Plinacru za kupnju plinskog skladišta Okoli u iznosu od 70 milijuna eura. Kako je projekt na temelju kojeg se odobrava kredit u završnoj fazi, a garanciju za njega daje država, za očekivati je da će kredit na Odboru dobiti zeleno svjetlo. Njime bi Plinacro potpuno pokrio potrebe za financiranjem kupnje skladišta Okoli za koju je Ini potrebno platiti 514 milijuna kuna.

Uvjeti zaduženja Iako je ranije bilo govora da bi Plinacro u ovom projektu mogle pratiti i domaće banke, koje su navodno za to iskazivale veliki interes, odnosno da bi se projekt mogao zatvoriti kombinacijom nekoliko kreditora, očito je procijenjeno da su uvjeti zaduženja kod EBRD-a ipak nešto povoljniji. EBRD, pak, ovim kreditom ispunjavaju jednu od svojih glavnih funkcija – pomoć jačanju infrastrukture u zemljama u kojima operira, a u ovom slučaju Okoli spadaju u stratešku imovinu Hrvatske. Plinacro se morao EBRD-u obvezati da će ulagati u poboljšanje efikasnosti plinskog skladišta i povećanje skladišnih kapaciteta kao i opskrbnih servisa kroz koje će jamčiti fer uvjete u pristupu opskrbi svim sudionicima na tržištu. Razumljivo, u Plinacru ne žele komentirati detalje aranžmana dok se on ne i formalno ne odobri, pravdajući se procedurom koju moraju …

Vidimo da je naglasak na povećanju kapaciteta i njegovoj efikasnosti. Beničanci čekaju, samo fali para… O mogućem rješenju sam već malo naklapao. Kada će biti i na koji način vidjet ćemo, možda i uskoro. Vrijeme curi, konzorcij je osnovan valjda ne samo na papiru, jer zima i zime će opet brzo doći, a plina se sve više troši i traži. Zato "IDEMO DALJE" – nadam se u pavom smijeru ?

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Nakon ovakvog rasta svih svjetskih burzi zadnjih 10 dana vidjeti ovo na PTKM je upravo žalosno:

Najbolje ponude [ PTKM-R-A ] Kupnja Cijena
81 61,00
63 60,52
50 60,50
175 60,02
100 60,00
2 59,15
50 58,10
300 58,00
76 57,67
200 57,00
Cijena Prodaja
64,00 106
64,80 181
65,30 62
65,50 70
66,00 112
66,50 90
66,99 78
67,50 130
67,90 100
67,97 148

Još je žalosnije to što oni koji su najviše izgubili u ovoj krizi, mali ulagači, preplašeno čuvaju ono malo casha što im je ostalo po čarapama, madracima i drugim priručnim sredstvima štednje, umjesto da sad polako uđu u dionice i za koji mjesec-godinu vrate što su izgubili. Nažalost znam ih dosta koji su čak dizali lovu iz banaka i nosili tko zna kud.. Dosta ljudi drži sredstva na brokerskom računu ali se ne usudi ništa kupiti. Koliko god je ova nelikvidnost izazvana pasivnošću velikih, toliko su krivi i mali i njihov strah. Šteta, jer veliki su pasivni ne zato što se boje daljnjeg pada, već zato što im je šuki pobrao sva sredstva. Čim se država zaduži vani (5 mjesec) oslobodit će se likvidnost velikima. A onda će u par dana sve naglo otići gore i tko je jamio – jamio je. Stoga je sada vrijeme za povratak u dionice. Ja sam već 10 dana 100 u dionicama, casha ostavio samo za ćevape.
Pozdrav svima.

Zna li tko po koliko su prosječno mirovinci ulazili u PTKM?
Hvala

Imam fantomske dionice


Zna li tko po koliko su prosječno mirovinci ulazili u PTKM?
Hvala

cca 230kn

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close