PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



I eto tako uzmeš Mađare pa nas uspoređuješ.:)
Pala forinta pa treba i kuna…ili…ima neka druga logika…
Thx…oprosti meni neznalici na propitkivanju…

Mogao sam uzet i bilo koju drugu zemlju u regiji tj. u sličnom položaju kao i mi, banke u stranom vlasnistvu, velik vanjski dug itd..

Probaj dignuti kredit bez valutne klauzule u nekoj "nasoj" banci pa ces se uvjeriti koliko one vjeruju u stabilnost tečaja.

[/quote]

Dok su neki uredno spavali, odmarali, drugi i dalje bez cilja gube vrijeme inovac? E jesam se naspavo !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

K+S, Europe’s biggest producer of potash used in fertilizers, dropped 8.4 percent to 31.16 euros after it forecast “significantly” lower earnings this year on a slump in demand for potash and magnesium products.

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=a6qy7IwWwR1I&refer=home

Što bi ovo moglo značiti??????
[bye]

smanjivanje proizvodnje zbog manje potražnje umjetnih gnjoiva…

RAZLOG..
nesigurnost oko buduće cijene žitarica..
nespremnost banaka da financiraju poljuprivrednike..

spuštanje cijene hrane kako piše jedan njemački list ide na teret proizvođača koji posluju na granici rentabilnosti…znači prepušteni su riziku koji nose sami…

Prodaja se “obrušila” [cool]
Kupnje: Cijena Količina
62,00 10
60,02 3
60,01 200
60,00 50
59,15 2
59,00 50
58,80 200
58,20 350
58,16 75
58,10 55
57,67 76
55,02 20
55,01 150

Prodaje: Količina Cijena
1 64,00 ??
8 66,50
50 66,93
205 66,94
200 66,95
102 66,98
73 67,75
112 67,89
381 67,95
160 68,97
100 68,98
44 69,97
100 74,00
3 74,90
400 74,99
114 78,00
55 79,00
106 80,00
115 81,95
103 89,50

marcello

Sve to na ovim fundamentima nema veze, cak i da kompanija bude u gubitku (a nece), nego je cijena iskljucivo odredjena prisilnom prodajom u nedostatku likvidnosti.

S obzirom na jucerasnju cijenu, zadnja 4 objavljena kvartala:
– P/EBITDA = 0,76 (ovo je nesto losije jer nije ukljucen 4. kvartal za koji vec znamo da je bio znatno losiji nego 4. prosle godine)
– P/B = 0,194
– P/S = 0,083

E ako ovo nije besmislica, ne znam sto je.


smanjivanje proizvodnje zbog manje potražnje umjetnih gnjoiva…

RAZLOG..
nesigurnost oko buduće cijene žitarica..
nespremnost banaka da financiraju poljuprivrednike..

spuštanje cijene hrane kako piše jedan njemački list ide na teret proizvođača koji posluju na granici rentabilnosti…znači prepušteni su riziku koji nose sami…

Isprika kolegi bjanetu … nisam mislio da je njegov post besmislica, nego ova cijena u odnosu na fundamente.

E ako ovo nije besmislica, ne znam sto je.


smanjivanje proizvodnje zbog manje potražnje umjetnih gnjoiva…

RAZLOG..
nesigurnost oko buduće cijene žitarica..
nespremnost banaka da financiraju poljuprivrednike..

spuštanje cijene hrane kako piše jedan njemački list ide na teret proizvođača koji posluju na granici rentabilnosti…znači prepušteni su riziku koji nose sami…


Spuštanje cijene hrane i smanjenje njene proizvodnje zbog praga rentabilnosti stvorit će svijetu veliki problem, a to je nestašica hrane. Zatvorit će se krug kao i prošle godine cijene žitarica na svetskom tržištu će početi divljati. Dalje znate sami što će se dogotiti, a rezultat svega će biti velika potražnja za umjetnim gnojivom. To će biti jako brzo.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Kako god bilo ptkm je rijetka firma koja će u ova vremena iskazati dobit. Čak mislim da je i najavljenih 56 milja dobiti možda premalo u odnosu na stvarnu dobit i možda budu pojačane rezervacije kako to već uprava zna napraviti. Kako je kriza neke slupala vidimo po INI koju je zadnji kvartal skašio. Auto se ne mora voziti, ali jesti se mora.
Ovih dana gnojivo se dobro prodaje pogotovo urea i KAN. Svi su čekali smanjenje cijena no od toga neće biti ništa i sad svi kupuju kako bi odradili proljetnu prihranu. Također, izvoz za sada ide korektno.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

što se tiče cijene dionice trenutno…moje je mišljenje da je našla svoje dno…zadnja kupnja od gospodina Mesarića upućuje na to.ipak je on prvi čovjek petrokemije,koji nosi isto veliku odgovornost za budućnost firme…mada bi neki željeli da je vide na koljenima…cijena gnojiva nema prostora za trenutni rast što u budućnosti nije isklučeno,mada je i sadašnja dovoljnja za solidan profit

ovo je samo moje mišljenje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica PTKM…


K+S, Europe’s biggest producer of potash used in fertilizers, dropped 8.4 percent to 31.16 euros after it forecast “significantly” lower earnings this year on a slump in demand for potash and magnesium products.

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=a6qy7IwWwR1I&refer=home

Što bi ovo moglo značiti??????
[bye]

March 12 (Bloomberg) — Sales at U.S. retailers in February fell less than forecast and January’s gain was almost double the previous estimate, indicating the biggest part of the economy may be starting to stabilize.

The 0.1 percent decrease reflected a slump in demand for cars and followed a revised 1.8 percent jump in January, the Commerce Department said today in Washington. Purchases excluding automobiles unexpectedly climbed 0.7 percent.

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=ag.B_L49e2hs&refer=home

Još nekoliko ovakvih vijesti za redom i eto nam preokreta trenda. Amerika je najbitnija jer tamo je ovo sraxje i počelo.



K+S, Europe’s biggest producer of potash used in fertilizers, dropped 8.4 percent to 31.16 euros after it forecast “significantly” lower earnings this year on a slump in demand for potash and magnesium products.

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=a6qy7IwWwR1I&refer=home

Što bi ovo moglo značiti??????
[bye]

March 12 (Bloomberg) — Sales at U.S. retailers in February fell less than forecast and January’s gain was almost double the previous estimate, indicating the biggest part of the economy may be starting to stabilize.

The 0.1 percent decrease reflected a slump in demand for cars and followed a revised 1.8 percent jump in January, the Commerce Department said today in Washington. Purchases excluding automobiles unexpectedly climbed 0.7 percent.

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=ag.B_L49e2hs&refer=home

Još nekoliko ovakvih vijesti za redom i eto nam preokreta trenda. Amerika je najbitnija jer tamo je ovo sraxje i počelo.
[/quote]

Kao što sam i napisao, u roku 15 minuta od objave EU dionice i US futuresi iz dubokog minusa prešli na nulu ili lagani plus… [pray] [pray]

Kao što je netko nedavno napisao, mnogo veći problem je promet od 8000 kuna nego pad od 8%.

Prekjucer skocila cijena par kuna i odma skočili nav.. urlati "ide na 100", "ide na 150", "ide na 920, cijena ptkm kao cijena zlata", "ide u nebo",..a danas opet na 60kn. Neda se raja više zahebat, ajd, bar nešto pozitivno u cijeloj priči.

[thumbsup]

New Report

Close