PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dva smo mjeseca do izbora. mislim da ce je trezor do izbora dignuti na 100kn. trenutna cijena 63. zarada 58% jesam li naivan?? [smiley]

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

Zašto na 100…pa to napravi sa 100k kuna.:)
Nek dignu na 150 da radnici koji su kupovali štogot zarade.;)

Jel zna netko kakva je situacija s tim famoznim PTKM trezorom…nitko ga već neko vrijeme nije spominjao???


dva smo mjeseca do izbora. mislim da ce je trezor do izbora dignuti na 100kn. trenutna cijena 63. zarada 58% jesam li naivan?? [smiley]

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...


Zašto na 100…pa to napravi sa 100k kuna.:)
Nek dignu na 150 da radnici koji su kupovali štogot zarade.;)

Jel zna netko kakva je situacija s tim famoznim PTKM trezorom…nitko ga već neko vrijeme nije spominjao???


dva smo mjeseca do izbora. mislim da ce je trezor do izbora dignuti na 100kn. trenutna cijena 63. zarada 58% jesam li naivan?? [smiley]

[/quote]

Kolege, dajte malo ozbiljnosti na ovoj temi. Kakav trezor, pa niste valjda kupovali dionicu da vam trezor diže cijenu??? Trezor je tu da kupuje ako mirovinci budu prodavali, dakle da gasi vatru a ne da generira vašu zaradu. Jer da je tako onda bi kupovali po 5x i sada po 6x kuna, a ne po 1xx kako ste vi to zamislili. Osobno bih tužio upravu da kupnjom ide dizati cijenu. To je posao tržišta i nikoga drugog, ako je svima vama skupo na ovim razinama onda je preskupo i trezoru.

a ti je tuži…
ovo je rh trziste kapitala i hrvatsko sudstvo. [cry]
dionicu sam kupovao jer vrijedi a tko ce je dignuti bas me nije briga. i dalje mislim da ce trezor za koji dan poceti kupovati a čak i neće pogriješiti jer kupuje samog sebe na 19% book-a.
5 puta ispod cijene [proud]
14 puta ispod godišnje prodaje…
ma daj…dobit ces spor kako da ne…

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

Pa ti si nedavno cvilio da di je taj trezor.:)
Oprosti ako se varam…ostalo mi tako u pamćenju.



Zašto na 100…pa to napravi sa 100k kuna.:)
Nek dignu na 150 da radnici koji su kupovali štogot zarade.;)

Jel zna netko kakva je situacija s tim famoznim PTKM trezorom…nitko ga već neko vrijeme nije spominjao???


dva smo mjeseca do izbora. mislim da ce je trezor do izbora dignuti na 100kn. trenutna cijena 63. zarada 58% jesam li naivan?? [smiley]

[/quote]

Kolege, dajte malo ozbiljnosti na ovoj temi. Kakav trezor, pa niste valjda kupovali dionicu da vam trezor diže cijenu??? Trezor je tu da kupuje ako mirovinci budu prodavali, dakle da gasi vatru a ne da generira vašu zaradu. Jer da je tako onda bi kupovali po 5x i sada po 6x kuna, a ne po 1xx kako ste vi to zamislili. Osobno bih tužio upravu da kupnjom ide dizati cijenu. To je posao tržišta i nikoga drugog, ako je svima vama skupo na ovim razinama onda je preskupo i trezoru.
[/quote]

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...



Zašto na 100…pa to napravi sa 100k kuna.:)
Nek dignu na 150 da radnici koji su kupovali štogot zarade.;)

Jel zna netko kakva je situacija s tim famoznim PTKM trezorom…nitko ga već neko vrijeme nije spominjao???


dva smo mjeseca do izbora. mislim da ce je trezor do izbora dignuti na 100kn. trenutna cijena 63. zarada 58% jesam li naivan?? [smiley]

[/quote]

Kolege, dajte malo ozbiljnosti na ovoj temi. Kakav trezor, pa niste valjda kupovali dionicu da vam trezor diže cijenu??? Trezor je tu da kupuje ako mirovinci budu prodavali, dakle da gasi vatru a ne da generira vašu zaradu. Jer da je tako onda bi kupovali po 5x i sada po 6x kuna, a ne po 1xx kako ste vi to zamislili. Osobno bih tužio upravu da kupnjom ide dizati cijenu. To je posao tržišta i nikoga drugog, ako je svima vama skupo na ovim razinama onda je preskupo i trezoru.
[/quote]

Kolega zašto bi mirovinski fond prodavao svoje dionice trezoru.
JEdnostavno se prolongira odluka u svezi limita i vremenskog roka usklađivanja prvo 1 godina, 2 godina, 5 godina pa barem mirovinski fond može čekati.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Zato jer mirovinski fond zeli kupovati obveznice republike Hrvatske, a da bi to mogao mora imat para (i tu postoji ogranicenje % za kupnju obv), a da bi imao para mora prodat dionice. Istina, "prednost" je sto nema kome prodat pa zato ni ne prodaje. A mora kupit obveznice zato sto RH ove godine mora vratit dug od 12,2 milijarde eura, da bi to vratila trebaju joj pare koje ne moze posuditi vani, pa posuduje doma, izmedju ostalih i od mirovinskih fondova. S tim da ti ostali tj. banke, mogu reci "ne zelimo vam posuditi", tj. jednostavno ne kupe obveznice kao sto se dogodilo prije mjesec dana, ali mirovinski fondovi to ne mogu jer dobiju zapovjed s vrha da moraju kupiti te obveznice. A kako ce drzava vratiti te dugove, nitko ne zna tj. svi se nadaju da ce o tome razmisljat druga vlada, bitno im se sad spasit po svaku cijenu, a što će sutra bit – koga briga. Najizgledniji, ali nazalost i najcrniji scenarij je 1eur=15kn, pa drzavi nece biti problem vratiti te milijune kuna u mirovinski fond.


Zato jer mirovinski fond zeli kupovati obveznice republike Hrvatske, a da bi to mogao mora imat para (i tu postoji ogranicenje % za kupnju obv), a da bi imao para mora prodat dionice. Istina, "prednost" je sto nema kome prodat pa zato ni ne prodaje. A mora kupit obveznice zato sto RH ove godine mora vratit dug od 12,2 milijarde eura, da bi to vratila trebaju joj pare koje ne moze posuditi vani, pa posuduje doma, izmedju ostalih i od mirovinskih fondova. S tim da ti ostali tj. banke, mogu reci "ne zelimo vam posuditi", tj. jednostavno ne kupe obveznice kao sto se dogodilo prije mjesec dana, ali mirovinski fondovi to ne mogu jer dobiju zapovjed s vrha da moraju kupiti te obveznice. A kako ce drzava vratiti te dugove, nitko ne zna tj. svi se nadaju da ce o tome razmisljat druga vlada, bitno im se sad spasit po svaku cijenu, a što će sutra bit – koga briga. Najizgledniji, ali nazalost i najcrniji scenarij je 1eur=30kn, pa drzavi nece biti problem vratiti te milijune kuna u mirovinski fond.

To je jako dobro za naše mirovine, a i bit ćemo jako sretni jer će nam dionice skočit u pozitivnu blokadu. Koga briga što je dionica na ZSE u stvari izgubila 300% .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Zasad se Rohatinski stažno bori i na čuđenje mnogih – bitku je dobio, ali nazalost ne i rat. Npr. valuta nasih susjeda – Mađarska forinta je 1.1.2009. bila 1eur=265 huf, danas je 1eur=310huf.

I eto tako uzmeš Mađare pa nas uspoređuješ.:)
Pala forinta pa treba i kuna…ili…ima neka druga logika…
Thx…oprosti meni neznalici na propitkivanju…


Zasad se Rohatinski stažno bori i na čuđenje mnogih – bitku je dobio, ali ne i rat. Npr. valuta nasih susjeda – Mađarska forina je 1.1.2009. bila 1eur=265 huf, danas je 1eur=310huf.

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

@cartman

Znate li koliko još mirovinci mogu maksimalno ulupati love u državne obveznice ?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


I eto tako uzmeš Mađare pa nas uspoređuješ.:)
Pala forinta pa treba i kuna…ili…ima neka druga logika…
Thx…oprosti meni neznalici na propitkivanju…

Mogao sam uzet i bilo koju drugu zemlju u regiji tj. u sličnom položaju kao i mi, banke u stranom vlasnistvu, velik vanjski dug itd..

Probaj dignuti kredit bez valutne klauzule u nekoj “nasoj” banci pa ces se uvjeriti koliko one vjeruju u stabilnost tečaja.

New Report

Close