PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


dobit je tu za 2008 godinu-.
zakazao 4 kvartal ….smanjena potražnja za umijetnim gnoivio u tom razdoblju leži možda u..
Cijeni..možda se čekalo na niže cijene gnjoiva
Vremenski uvjeti…nisu bili baš idalni..
Niska cijena žitarica…kalkulacija oko sjetve

potražnj postoji…ali se i osjeti nedostatak..nekih gnjoiva…stvarni razlog neznam….

pozdrav svima koji vjeruju u ovu dionicu


O čemu se radi u 4q, Petrokemija je plaćala jako skupo cijene sirovina u zadnjem kvartalu a cijena umjetnog gnojiva na svjetskom tržištu je padala, samim time uprava je odlučila ne prodavati gotove proizvode s minimalnom zaradom ili čak s gubitkom jer je dovoljno što im niža cijena gnojiva na domaćem tržištu ne stvara profit. U normalnim okolnostima bilo je dobro da je tvornica pošla u remont u 12 mj. ali nisu iz razloga jer im je do 1.1.2009 bio jeftiniji plin pa je to iskoristila do maksimuma te cijelu Kutinu pretvorila u jedno veliko skladište umjetnog gnojiva.
Zatim po prvi put u dugi niz godina u Bogom danoj plinskoj krizi, Petrokemija na sreću već bila u remontu, a cijene umjetnih gnojiva su na svjetskom tržištu počele rasti te su se skladišta počela prazniti.
Kako doznajem iz Kutine skoro sve uree sa skladišta je prodano, a počele su se prazniti i zalihe ostalih umjetnih gnojiva što potvrđuje činjenica da je pušten u rad još jedan pogon za proizvodnju kana(Ima link 10-ak stranica prije)

Kako će se sve to odraziti na rezultate 1q vidjet ćemo ubrzo.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=69614

Bit će plina… Moli i Gazprom fifti-fifti..
INA vlada-mol fifti-fifti
INA prodala svoje podzemno skladište Plinacru
Plinacro – G…… fifti fifti beničanci
Konzorcij 5 firmi za plinski biznis Plinacro,država,Petrokemija,Plinara Zagreb, HEP
Petrokemija 25% vlasnik država 75 % …. ?
…? vlasnik 1/5 konzorcija ili više…?

Malo filozofiranja. Time se dolazi do sviježih sredstava, pokreće se proizvodnja…bla,bla, bla čista antirecesijska mjera.

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Generirano u: 11.03.2009 09:48:47 GMT+1 Ispis

Top 10 investitora za vr. papir – "PTKM-R-A"

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 809.038 24,21 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 108.396 3,24 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 41.008 1,23 Skrb. račun
7. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SLAVONSKI ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND D.D. 29.540 0,88 Skrb. račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 28.616 0,86 Skrb. račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 27.914 0,84 Skrb. račun
Ukupno: 66,07

Zanimljivo, BNY prodaje, ZABA skrbnički kupuje…
A ovdje opet liparenje:
Najbolje ponude [ PTKM-R-A ] Kupnja Cijena
53 60,23
200 60,22
3 60,21
100 60,20
50 60,00
2 59,15
50 58,40
350 58,00
76 57,67
200 57,00
Cijena Prodaja
69,93 175
69,94 381
69,95 200
69,97 44
70,00 144
74,00 214
74,90 3
79,00 55
79,99 200
80,00 106

blokada…

ej, zaustavljeno trgovanje na 21000 prometa, meni kaže +7,08, volumen oko 320 komada…
u čemu je kvaka?
6 transakcija.
konobarica napojnicom kupila ptkm i stjerala petrokemiju u blokadu?

Mali rijetko zakucavaju dionicu u blokadu.
Dragi prijatelji meni bi bilo puo draže da je velika likvidnost pa makar i pad od 10%.
Tek kad dođe likivdnost i izađu drhtavi fondovi a fond menadžeri prepuste svoje dionice čvrstim rukama mi možemo stabilno gore.
Do tada je sve neizvjesno.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Upravo kad sam otvorio burzovno izvješće Fima-e pojavio se znak kraj tickera Petrokemije. Blokada trgovanja jer je porast 10,07 % !
S ovakvim rezultatima i prelivanjem dobiti iz IV Q 2008 u prvi kvartal 2009 ova dionica postaje jedna od sigurnih oaza investitorima. Za sat-dva idemo dalje…….

marcello


ej, zaustavljeno trgovanje na 21000 prometa, meni kaže +7,08, volumen oko 320 komada…
u čemu je kvaka?
6 transakcija.
konobarica napojnicom kupila ptkm i stjerala petrokemiju u blokadu?

Igre velikih, isti princip se moze vidjet na US burzi jos od 1920.

Veliki se povuku s prodaje i potaknu kupnju kako bi se probudila pohlepa malih tj. navukli ih da postave svoje naloge na kupnju. Ali koliko vidim zasad nista od toga jer je prvi nalog za kupnju na 61,10, a za prodaju se vec spustio s 69kn na 68kn.

Volio bih da si u pravu…
idjet ćemo…
No dok se ne uključi ozbiljna lova na ovoj dionici…hm…sve je to klimavo…


Upravo kad sam otvorio burzovno izvješće Fima-e pojavio se znak kraj tickera Petrokemije. Blokada trgovanja jer je porast 10,07 % !
S ovakvim rezultatima i prelivanjem dobiti iz IV Q 2008 u prvi kvartal 2009 ova dionica postaje jedna od sigurnih oaza investitorima. Za sat-dva idemo dalje…….

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...



ej, zaustavljeno trgovanje na 21000 prometa, meni kaže +7,08, volumen oko 320 komada…
u čemu je kvaka?
6 transakcija.
konobarica napojnicom kupila ptkm i stjerala petrokemiju u blokadu?

Igre velikih, isti princip se moze vidjet na US burzi jos od 1920.

Veliki se povuku s prodaje i potaknu kupnju kako bi se probudila pohlepa malih tj. navukli ih da postave svoje naloge na kupnju. Ali koliko vidim zasad nista od toga jer je prvi nalog za kupnju na 61,10, a za prodaju se vec spustio s 69kn na 68kn.
[/quote]

Kolega stvarno ste previše ažurni glede ove dionice. Ona Vas ne interesira, a pratite je ko udba. Svi kukaju da su im gledalice u banani, a vi tako ažurni ? Čudno? Meni ne !
Usput zašto se uprava očitovala tako rano o godišnjem izvješću. Da li je to pravilo ili izuzetak, molim komentar ?

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

odblokirana u 11:13…
od tada niti jedna jedina dionica nije kupljena.
zgodno.




ej, zaustavljeno trgovanje na 21000 prometa, meni kaže +7,08, volumen oko 320 komada…
u čemu je kvaka?
6 transakcija.
konobarica napojnicom kupila ptkm i stjerala petrokemiju u blokadu?

Igre velikih, isti princip se moze vidjet na US burzi jos od 1920.

Veliki se povuku s prodaje i potaknu kupnju kako bi se probudila pohlepa malih tj. navukli ih da postave svoje naloge na kupnju. Ali koliko vidim zasad nista od toga jer je prvi nalog za kupnju na 61,10, a za prodaju se vec spustio s 69kn na 68kn.
[/quote]

Kolega stvarno ste previše ažurni glede ove dionice. Ona Vas ne interesira, a pratite je ko udba. Svi kukaju da su im gledalice u banani, a vi tako ažurni ? Čudno? Meni ne !
Usput zašto se uprava očitovala tako rano o godišnjem izvješću. Da li je to pravilo ili izuzetak, molim komentar ?
[/quote]

Da trud koji trošite na analizu postupaka moje malenkosti utrosite za analizu kretanja cijene dionica vjerujem da bi vam gubitak bio mnogo manji, ako vec nema profita. Vjerujem i da bi vam drugi bili zahvalni jer ova tema ne nosi naziv "Cartmann" vec "Petrokemija". Vasa paznja pa cak i opsjednutost mi ne smeta, ali ako ste zaljubljeni u mene morat cu vas razocarati jer sam vec dugo vremena u sretnoj vezi.

P.S. tresla se brda – rodio se mis. Trenutna cijena 63,06kn, -2,34% od jucerasnje zakljucne, ako se ameri otvore zeleno mozda neki veseljak pokuša podignuti, ali svejedno nema odaziva, ukupno trgovanje na zse 18.6 mil. kuna, kupci su jos u bunkerima, a pare u sefu.

New Report

Close