PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Petrokemija d.d.
Nerevidirani nekonsolidirani rezultat poslovanja financijske godine
za godinu završenu na dan 31. prosinca 2008.

Nerevidirana nekonsolidirana financijska izvješća za godinu završenu na dan 31. prosinca 2008. godine još nisu dostupna. Na temelju nerevidiranih financijskih informacija za isto razdoblje, nekonsolidirani rezultat financijske godine Petrokemije d.d. za godinu završenu na dan 31. prosinca 2008. godine je dobit prije oporezivanja od 56 milijuna HRK .
Nerevidirane financijske informacije bit će uvrštene u revidirano godišnje izvješće Petrokemije d.d. za 2008. godinu.

Znamo svi da su se stvorile velike zalihe gnojiva i od tuda takav rezultat…….
[/quote]
Znaci li ti daleko bolji rezultat u Q1 2009 – molim te, pojasni!

Petrokemija: Prošle godine bruto dobit 56 milijuna kuna

To je bila i prva unazad nekoliko godina u kojoj je Petrokemija poslovala s dobiti, nakon gubitaka koje je ostvarivala prijašnjih godina. Tako je gubitak kutinskog proizvođača mineralnih gnojiva u 2006. iznosio 84,4 milijuna kuna, u 2005. 29,5 milijuna kuna, 2004. 38,9 milijuna kuna, 2003. 97 milijuna kuna, a 2002. čak 112,8 milijuna kuna.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/kemijska-industrija/petrokemija-prosle-godine-bruto-dobit-56-milijuna-kuna,39597.html


Petrokemija: Prošle godine bruto dobit 56 milijuna kuna

To je bila i prva unazad nekoliko godina u kojoj je Petrokemija poslovala s dobiti, nakon gubitaka koje je ostvarivala prijašnjih godina. Tako je gubitak kutinskog proizvođača mineralnih gnojiva u 2006. iznosio 84,4 milijuna kuna, u 2005. 29,5 milijuna kuna, 2004. 38,9 milijuna kuna, 2003. 97 milijuna kuna, a 2002. čak 112,8 milijuna kuna.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/kemijska-industrija/petrokemija-prosle-godine-bruto-dobit-56-milijuna-kuna,39597.html


Kad već citiraš nešto onda bi bilo uredu znati što se citira, znači 2007g je bila prva unazad nekoliko …
a 2008 je također pozitivna, znači druga zaredom.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Davno sam maknuo minu, jer ako dodje do toga vrlo lako bi mogla cijela zse u blokadu, a tad se ne isplati trgovati jer je sudbina tog novca upitna (da ne zavrsi ko u Argentini).

A kaj veliš na ovo danas? Hoće li crobex povući i petricu up ili su jači KD i BNY na prodaji?
Kupiti ili ne kupiti, pitanje je sad?!


Davno sam maknuo minu, jer ako dodje do toga vrlo lako bi mogla cijela zse u blokadu, a tad se ne isplati trgovati jer je sudbina tog novca upitna (da ne zavrsi ko u Argentini).

Postovani kolega Cartmann,

lijepo da ste spomenuli Argentinu jer je to upravo odlican pozitivan argument. Da ne spamam ovaj cijenjeni forum, samo dajem link na post koji sam stavio na drugom forumu http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=7203&pg=5&#post764553.

Da sazmem, cak i scenarij Argentine pokazuje da je ovo kod nas daleko daleko potcijenjeno.

DAnas ste vidjeli da VAsa ‘mina’ na 40 (!?) ne moze biti dohvacena (mina kome? – vidite kako se i iz negativnih rijeci vidi VAs stav).

Kao sto smo zakljucili prije – argumenata niste imail nego samo ‘zijev’, a inace ste se skloni jako raspisati, da biste bili kvalificirani diskutant s obzirom na ono sto pisete, morate otici razinu vise (naime kad ste vec postali tako aktivan diskutant) i reci kako racunate cijenu s obzirom na rizik (sto je fer cijena) i zasto ste se tako okomoli na PTKM u zadnje vrijeme (podsejcam da ste prosli put rekli neistinu i kad sam to ustanovio, komentirali ste za ‘zijev’).



Davno sam maknuo minu, jer ako dodje do toga vrlo lako bi mogla cijela zse u blokadu, a tad se ne isplati trgovati jer je sudbina tog novca upitna (da ne zavrsi ko u Argentini).

A kaj veliš na ovo danas? Hoće li crobex povući i petricu up ili su jači KD i BNY na prodaji?
Kupiti ili ne kupiti, pitanje je sad?!
[/quote]

Prijatelju dok neselektivno sve pada i raste sve dionice osim HT su osuđene na Crobex tako i PTKM

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Tržište je volatilno, može 10 dana strelovito rasti pa ako ti kažem "radi sto mislis da je najbolje, tvoji su novci i sam ces snosit odgovornost, ali ja osobno necu kupovat sto ne znaci da nece rast.." ispast ce "cartmann mi rekao da ne kupim pa sam popusio pare zbog njega", ali isto tako moze i nakon 10 dana rasta strelovito padat. Znas i sam, dovoljno je pogledati crobex ili dow, rastu dok ne daju nadu kako je kriza prošla i kako sad treba kupovati dok je jefitno i dok ne poraste. Taj feeling traje par tjedana, dok se kupci ne izvuku iz bunkera i krenu kupovati, a onda smart money udari po prodaji i tako gore-dole..igraju se crvenih rukavica. 🙂

btw., ako sam dobro izracunao na prvi pogled – ptkm nece platit porez na dobit jer ima porezni gubitak iz proslih razdoblja (5 godina), ali to znaci i da ne moze isplatiti divdendu, niti lipu.




Davno sam maknuo minu, jer ako dodje do toga vrlo lako bi mogla cijela zse u blokadu, a tad se ne isplati trgovati jer je sudbina tog novca upitna (da ne zavrsi ko u Argentini).

A kaj veliš na ovo danas? Hoće li crobex povući i petricu up ili su jači KD i BNY na prodaji?
Kupiti ili ne kupiti, pitanje je sad?!
[/quote]

Prijatelju dok neselektivno sve pada i raste sve dionice osim HT su osuđene na Crobex tako i PTKM
[/quote]
Postovani kolega Goran,

trebate zaboraviti budalastine tipa ‘postavio sam minu’ i ‘moze to up / down’ od ljudi koji ne razumiju elemente, a imaju neku bolesnu opsjednutost nekom dionicom.

Sto se tice vecine hrv. dionica, a mislim posebnom PTKM (s njenim izrazitim fundamentima), vidjeli ste danas pomalo sto se dogadja kad krene gore: proadja se potpuno povuce. Sto znaci kad ove umjetno niske cijene prodju, moze se stvari jako brzo oporaviti i 50-100%.

Molim nastavite s konstruktivnim doprinosom koji je nama sudionicima koristan za procjenu.

drazenni, 10.03.2009. u 17:24
btw., ako sam dobro izracunao na prvi pogled – ptkm nece platit porez na dobit jer ima porezni gubitak iz proslih razdoblja (5 godina), ali to znaci i da ne moze isplatiti divdendu, niti lipu.

Da, ima porezni gubitak ali nema gubitak budući da je u 2006 nešto rađeno po kapitalu..(država je nešto dokapitalizirala).. neda mi se sad tražiti šta i kako, ali mislim da su otpisana neka potraživanja države i tim je izvšena dokapitalizacija. Nakon toga gubici su pokriveni, pa čak i onaj iz 2006. Sada je u rezervama sa dobiti iz 2007 oko 102mil kuna. Znaći nakon dobiti u 2008 zadržana dobit/rezerve su negdje oko 47kn po dionici a book oko 317kn, napominjem da su po zadnjem izvješću (9/08) imali oko 67kn keša po dionici, i zaliha oko 180kn

Piše da ima porezni gubitak, ali nigdje ne piše da ima gubitak. Radi se o izračunu osnovice za porez na dobit. Pogledaj fin. izvjesce za 2007., ptkm je imala dobit 77,77 milijuna kuna, a porez nije platila.


malimacak, 10.03.2009. u 18:16
btw., ako sam dobro izracunao na prvi pogled – ptkm nece platit porez na dobit jer ima porezni gubitak iz proslih razdoblja (5 godina), ali to znaci i da ne moze isplatiti divdendu, niti lipu.

Da, ima porezni gubitak ali nema gubitak budući da je u 2006 nešto rađeno po kapitalu..(država je nešto dokapitalizirala).. neda mi se sad tražiti šta i kako, ali mislim da su otpisana neka potraživanja države i tim je izvšena dokapitalizacija. Nakon toga gubici su pokriveni, pa čak i onaj iz 2006. Sada je u rezervama sa dobiti iz 2007 oko 102mil kuna. Znaći nakon dobiti u 2008 zadržana dobit/rezerve su negdje oko 47kn po dionici a book oko 317kn, napominjem da su po zadnjem izvješću (9/08) imali oko 67kn keša po dionici, i zaliha oko 180kn
[/quote]
Postovani kolega Drazen,

skoro sigurno ima porezni gubitak jer nije placen porez na dobit u 2007. Ali to je jos jedan plus za ovu dionicu. Firma je u odlicnom turnaroundu, a k tome jos neko vrjieme i ne mora placati porez!

dobit je tu za 2008 godinu-.
zakazao 4 kvartal ….smanjena potražnja za umijetnim gnoivio u tom razdoblju leži možda u..
Cijeni..možda se čekalo na niže cijene gnjoiva
Vremenski uvjeti…nisu bili baš idalni..
Niska cijena žitarica…kalkulacija oko sjetve

potražnj postoji…ali se i osjeti nedostatak..nekih gnjoiva…stvarni razlog neznam….

pozdrav svima koji vjeruju u ovu dionicu

New Report

Close