PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Priopćenje iz Petrokemije 4.3.2009 – Gospodarstvo

——————————————————————————–

Iz Petrokemije su poslali priopćenje za javnost kako će danas i sutra u pokretanje proizvodnje krenuti postrojenja Dušična kiselina – 1 i NPK – 1 u PC Proizvodnja gnojiva.
„U vrijeme odvijanja ovih aktivnosti može se očekivati uobičajena neizbježna pojava kratkotrajnog povećanja emisija otpadnih plinova u zrak. Iako se ne očekuju prekoračenja dozvoljenih vrijednosti kakvoća zraka će se intenzivno nadzirati mjerenjima na postajama lokalne i državne monitorinške mreže. „ – stoji u priopćenju.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

05. ožujak 2009.

"Mesarić stekao 765 dionica Petrokemije
Boris Mesarić, predsjednik Uprave Petrokemije, stekao je 765 dionica navedene tvrtke, objavljeno je danas na Zagrebačkoj burzi.

S obzirom na ranije stečenih 564 dionice, Mesarić sada ukupno posjeduje 1.329 dionica Petrokemije, što predstavlja 0,03977 posto temeljnog kapitala kutinske tvrtke."

marcello


05. ožujak 2009.

"Mesarić stekao 765 dionica Petrokemije
Boris Mesarić, predsjednik Uprave Petrokemije, stekao je 765 dionica navedene tvrtke, objavljeno je danas na Zagrebačkoj burzi.

S obzirom na ranije stečenih 564 dionice, Mesarić sada ukupno posjeduje 1.329 dionica Petrokemije, što predstavlja 0,03977 posto temeljnog kapitala kutinske tvrtke."

Jooooooooooj, zadnji put kad je Mesarić kupovao dionice, ptkm je roknula sa preko 200 na 85, pa na koliko sad tonemo?!?!?!!?


Lijepo i pristojno sam neki dan pital, kolko se za jednu vreču umjetnog gnojiva može kupiti PTKM dionica, pa me Vjeko moderiral. (Valjda nebuder još jedanput). Kak sad vidim cijenu vaše dionice, u odnosu kad sam ih iskrcal, sad za jednu prodanu dobim pet friških. Kaj mislite zakaj ih ipak nebum kupil?

btw: poljoprivreda mi ide super, prva berba krastavaca 5 tona, a slijedi paradajz….

Kume pošto krastavci?

who dares, wins

Točnosti radi, informacija na ZSE glasi ovako:
"Petrokemija d.d. – stjecanje dionica

Društvo Petrokemija d.d. dostavilo je vijest da je osoba koja raspolaže povlaštenim informacijama o Izdavatelju, Boris Mesarić, predsjednik Uprave, obavijestio Petrokemiju d.d. dana 5.3.2009.godine da je stekao 765 dionica društva što sa 564 prije stečenih dionica iznosi ukupno 1.329 dionica i predstavlja 0,03977% vlasništva Petrokemije."

marcello

Top 10 investitora za vr. papir – "PTKM-R-A"

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 809.038 24,21 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 108.396 3,24 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 42.508 1,27 Skrb. račun
7. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SLAVONSKI ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND D.D. 29.540 0,88 Skrb. račun
9. BAKIĆ NENAD 27.716 0,83 Osnovni račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. 27.543 0,82 Skrb. račun
Ukupno: 66,07

Evo, BNY je krenuo prodavati, znači KD se ispucao. Ovo znači da nas čeka još koji tjedan agonije. Za probu sam skinuo 452 komada sa aska danas, da vidim ima li skrivenih naloga na prodaji i za divno čudo ništa se nije otvorilo, prva prodaja je na 73,00

Najbolje ponude [ PTKM-R-A ] Kupnja Cijena
155 64,06
17 64,05
5 64,00
5 63,68
73 63,67
50 63,02
200 62,22
50 62,02
205 62,01
45 61,21
Cijena Prodaja
73,00 215
74,00 100
80,00 106
81,95 115
82,00 40
89,50 103
89,83 175
89,97 114
90,00 462
92,50 10

Još ima prostora za jeftini dokup, kod BNY četrdesetak tisuća komada. Nije da drukam ali mislim da ćemo se uskoro sa tugom u oku sjećati Slovenaca i njihovoh jeftinih dionica.

Za neke članove foruma koji još nisu "uspjeli" pročitati (ili ne razumiju šta su pročitali), treba ponoviti…._

"Petrokemija d.d. – stjecanje dionica

Društvo Petrokemija d.d. dostavilo je vijest da je osoba koja raspolaže povlaštenim informacijama o Izdavatelju, Boris Mesarić, predsjednik Uprave, obavijestio Petrokemiju d.d. dana 5.3.2009.godine da je stekao 765 dionica društva što sa 564 prije stečenih dionica iznosi ukupno 1.329 dionica i predstavlja 0,03977% vlasništva Petrokemije."

marcello


Za neke članove foruma koji još nisu "uspjeli" pročitati (ili ne razumiju šta su pročitali), treba ponoviti…._

Kako si podebljao raspolaže s povlaštenim informacijama,
npr. kada će trezor kupovati, koliko dionica, i do koje razine
drugo rezultati poslovanja u 2008. te trenutni rezultati za 1q 2009. sve te informacije ima Mesarić…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Opet me jedna persona sa virtualnim portfoliom časti jedinicama. Čista zavist, što reći. Žulja ga što sam danas kupio još 452 kom po cca 68 kuna, no to je samo početak, upravo se spremam počistiti ovih 9stotinjak po 70 kuna, a ti stari grizi nokte i nacrtaj si kulju na njima [lol] [lol]

Kad NY izađe bit će zanimljivo. Iako to vjerojatno neće biti tako skoro. Ima nas puno koji planiramo u budućnosti kupovati: od Bakića, Mesarića i trezora do malih investitora, a onda naravno i mirovinskih fondova. A kako mi se čini ovi što kupuju dobro znaju što rade i do dionica Petrokemije će biti jako teško doći kad NY proda a onda se još promjeni sentiment na tržištu i market krene uzlazno. Uglavnom, bit će zanimljivo…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Kad NY izađe bit će zanimljivo. Iako to vjerojatno neće biti tako skoro. Ima nas puno koji planiramo u budućnosti kupovati: od Bakića, Mesarića i trezora do malih investitora, a onda naravno i mirovinskih fondova. A kako mi se čini ovi što kupuju dobro znaju što rade i do dionica Petrokemije će biti jako teško doći kad NY proda a onda se još promjeni sentiment na tržištu i market krene uzlazno. Uglavnom, bit će zanimljivo…

Samo da malo ne okasne. Kaže se ko žuri, slomi vrat, a ko ide sporo možda ne stigne. Vidjet će se tko je u pravu !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


Kad NY izađe bit će zanimljivo. Iako to vjerojatno neće biti tako skoro. Ima nas puno koji planiramo u budućnosti kupovati: od Bakića, Mesarića i trezora do malih investitora, a onda naravno i mirovinskih fondova. A kako mi se čini ovi što kupuju dobro znaju što rade i do dionica Petrokemije će biti jako teško doći kad NY proda a onda se još promjeni sentiment na tržištu i market krene uzlazno. Uglavnom, bit će zanimljivo…

Može jedno pitanjce: a vi što mislite u budućnosti [lol] kupovati zašto sada ne kupujete? I što mislite o nama koji sada kupujemo, te zašto mirovince i Bakića trpate u isti koš sa vama. Zar oni nisu već dosta kupili?

New Report

Close