PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Najbolje ponude [ PTKM-R-A ] Kupnja Cijena
150 61,14
400 61,12
200 61,11
200 61,10
50 61,00
20 60,56
165 60,01
100 60,00
104 56,00
10 55,37
Cijena Prodaja
65,99 5
66,00 145
66,40 29
67,00 18
68,00 405
68,20 60
69,97 150
70,00 848
74,00 100
81,95 115

Dokle to može ići? Nadam se dok ne prodaju KD i BNY, valjda nitko drugi ne prodaje, radnici sigurno ne znači free float je svaki dan sve manji. Nadam se da sad kupuju samo čvrste ruke.


Ovo više nema nikakve veze niti utjecaja na cijenu ali svi oni koji kupuju i oni koji prodavaju neka znaju;
ptkm-r-a
Cijena / Zarade (za 12 mj.) – P/E 1,25
Cijena / Prodaja (za 12 mj.) – P/S 0,08
Cijena / Knjigovodstvena vrijednost (zadnji kv.) – P/BV 0,20

Ima utjecaja kad-tad. Ili ce cijeli svijet propasti, ili ce ovo kad-tad (makar i RH bila u bankrotu) vrijediti mnogo vise od toga. Trzista kapitala su anticipativna i kad tad ce uci dovoljno kapitala u ovu dicnicu da se cijena vrati na neku normalnu razinu. Fundamenti na koncu ipak pobjedjuju, osim u nekim slucajevima, primjerice kod banaka, kao sto je bio Lehman, kad stanje firme ovisi o cijeni njene dionice. Ovdje to nije slucaj.

http://www.jutarnji.hr/novac/vijesti/clanak/art-2009,2,27,sjetva_proljetna,153905.jl

Najveći problem gnojivo

Poteškoće se javljaju i s nabavom umjetnoga gnojiva budući da kutinska "Petrokemija" od proizvođača traži avansnu uplatu pa se, uz dileme koje kod proizvođača postoje glede ugovaranje sjetve te kašnjenje poticaja i u odnosu na uobičajene agrotehničke normative, može očekivati reducirana sjetva, skromnija proizvodnja i slabiji rezultat nego prošle godine, smatra Nad.

stanovi ,auti, namještaj…se ne prodaju, daju se popusti, nitko neće, a ovdje moraš platiti unaprijed ako hoćeš robu. Baš čudno !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

EuropaZdaj

ista ekipa je bila u Top 10 Končara.
I on je danas na 181 kn a ne tako davno bio je preko 1200kn.
BOŽE SAČUVAJ!

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


EuropaZdaj

ista ekipa je bila u Top 10 Končara.
I on je danas na 181 kn a ne tako davno bio je preko 1200kn.
BOŽE SAČUVAJ!


Ali je umjesto Floricica Bakic


Ovo više nema nikakve veze niti utjecaja na cijenu ali svi oni koji kupuju i oni koji prodavaju neka znaju;
ptkm-r-a
Cijena / Zarade (za 12 mj.) – P/E 1,25
Cijena / Prodaja (za 12 mj.) – P/S 0,08
Cijena / Knjigovodstvena vrijednost (zadnji kv.) – P/BV 0,20

A evo zasto se ne morate bojati, tj. zbilja mozete svijetlo gledati u buducnost (bez sale i osim ako vam ne puca margin ili slicno).

Stanje na burzi, ovo je jedan od najboljih slucajeva, moze biti uzrokovan fundamentima (koji su jedino dugoerocno bitni ako se ne radi o slucaju kao sto je neka banka kao Lehman) ili nekim drugim stvarima. U nasem slucaju to je negativna spirala izlazaka iz OIFova, njihova brza rasprodaja, pa pucanje margina, pa psihoza i tako u krug.

Ali fundamenti nisu. Jer to vidimo na primjeru HT. On je zbog svih ovih razloga pao i nize nego je trebao, ali se svejedno jako dobro drzi. Da ima jakih fundamentalnih razloga, i on bi bio daleko nize. Ali on je i u poslovnom modelu izlozenosti riziku zemlje (kreditni rizik) isto, ako ne i vise, izlozen od PTLM. To pokazuje da je jedino bitna kakva takva likvidnost da se cijena koliko toliko odrzi.

Znaci cim se koliko toliko vrati likvidnost, ovo ce doci na svoje.

Nemojte se bojati.

Al danas likvidnost i nije loša…u odnosu na protekli period.



Ovo više nema nikakve veze niti utjecaja na cijenu ali svi oni koji kupuju i oni koji prodavaju neka znaju;
ptkm-r-a
Cijena / Zarade (za 12 mj.) – P/E 1,25
Cijena / Prodaja (za 12 mj.) – P/S 0,08
Cijena / Knjigovodstvena vrijednost (zadnji kv.) – P/BV 0,20

A evo zasto se ne morate bojati, tj. zbilja mozete svijetlo gledati u buducnost (bez sale i osim ako vam ne puca margin ili slicno).

Stanje na burzi, ovo je jedan od najboljih slucajeva, moze biti uzrokovan fundamentima (koji su jedino dugoerocno bitni ako se ne radi o slucaju kao sto je neka banka kao Lehman) ili nekim drugim stvarima. U nasem slucaju to je negativna spirala izlazaka iz OIFova, njihova brza rasprodaja, pa pucanje margina, pa psihoza i tako u krug.

Ali fundamenti nisu. Jer to vidimo na primjeru HT. On je zbog svih ovih razloga pao i nize nego je trebao, ali se svejedno jako dobro drzi. Da ima jakih fundamentalnih razloga, i on bi bio daleko nize. Ali on je i u poslovnom modelu izlozenosti riziku zemlje (kreditni rizik) isto, ako ne i vise, izlozen od PTLM. To pokazuje da je jedino bitna kakva takva likvidnost da se cijena koliko toliko odrzi.

Znaci cim se koliko toliko vrati likvidnost, ovo ce doci na svoje.

Nemojte se bojati.

[/quote]

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...


EuropaZdaj

ista ekipa je bila u Top 10 Končara.
I on je danas na 181 kn a ne tako davno bio je preko 1200kn.
BOŽE SAČUVAJ!

BNY je i sad u top 10 Končara. Očito je da samo KD bezglavo prodaje. Prema prometima otkako je KD ispao iz top 10 ptkm-r-a, računajući da oni najviše prodaju, svaki čas bi trebali ostati bez municije. Ukoliko pritisak na prodaji ne prestane vrlo brzo (pitanje dana), znači da prodaju i drugi u što baš ne vjerujem. Ali, nažalost, sve u što sam dosad vjerovao bilo je krivo…

Fundamenti. Da, i ja na svim dionicama gledam fundamente, ali problem je u tome što se fundamenti o kojima mi ovih dana razgovaramo, koje analiziramo i na koje se pozivamo odnose na prva tri kvartala prošle godine, ne znamo ništa niti o 4Q 2008, a kamo li o 1Q 2009.
Ovo se ne tiče samo PTKM-a nego i svih ostalih dionica.

Čitao sam jedan zanimljiv intervju s vodećim čovjekom (i suvlasnikom) neke njemačke tvrtke (manja konkurencija Siemensu, ne sjećam se više imena) gdje je pričao kako su u prvoj polovici, čak nešto i u 3Q 2008. godine imali rekordan broj naloga, a onda su se stvari, kao čarobnim štapićem, okrenule i mnogi nalozi su stornirani ili stavljeni na led itd., ostali su samo oni najkvalitetniji i oni dugoročni. Čovjek kaže da će vjerojatno prebroditi krizu jer su zadnjih godina vodili vrlo konzervativnu politiku minimalnog isplaćivanja dividende i rezerviranja (štednje za crne dane). Dakle, nevezano za PTKM, mislim da treba ipak pričekati izvješća za 4Q što će nam dati bolji uvid, iako ne i potpuni…tek 1Q 2009…

Nažalost, priznajem, nisam toliko u tijeku i nisam toliko duboko u problematici PTKM, ali sam pronašao (ispričavam se ako je već bilo) na njihovoj stranici zabrinute izjave čelnika pa se pitam što to znači. Zvuči pesimistično i plaši.

Citat:

«Niti jedne godine nismo radili plan u tako teškim okolnostima kao ove», istaknuo je predsjednik Uprave Boris Mesarić. Dodao je kako Petrokemiju čeka jedna vrlo neizvjesna godina i kako situaciju treba shvatiti krajnje ozbiljno. Plan poslovanja za 2009. predviđa visoku proizvodnju i prodaju mineralnih gnojiva, a na domaćem tržištu predviđena je prodaja 560.000 tona gnojiva. Planirana dobit u poslovanju iznosi 9, 7 milijuna kuna, ili 0, 3 posto od ukupnih prihoda. Najveći problem tvrtki će predstavljati likvidnost, stoga će glavni zadatak biti održavanje kontinuiteta u poslovanju i zadovoljavajuće likvidnosti. «Plan poslovanja je jedno, a život bi mogao biti nešto sasvim drugo. Kad bi ga ostvarili bili bi vrlo sretni, no možda ćemo vrlo brzo imati potrebu za njegovim rebalansom», zaključio je predsjednik Uprave.

Krajem mjeseca Petrokemija ide u planirani zastoj, a tijekom siječnja bit će obavljen redovan remont postrojenja. (citat završen)


Dakle, nevezano za PTKM, mislim da treba ipak pričekati izvješća za 4Q što će nam dati bolji uvid, iako ne i potpuni…tek 1Q 2009…

Za cijelu 2008 su najavili dobitak od cca 80 mil kn što znači da će gubitak u 4q iznositi cca 30mil kn. Taj podatak je već najavljen jer su zbog niske cijene umjetnog gnojiva cijelu Kutinu pretvorili u njegovo skladište.
Meni je puno zanimljivi 1q koji je za sada nepoznanica. Kako mi je nedavno javio prijatelj koji živi blizu Kutine, da su skladišta dosta ispražnjena, a znamo da je cijena umjetnog gnojiva pošla gore, zanima me dali će to biti dovoljno za iznenađujuće pozitivni 1q s obzirom da tvornica nije radila cijeli siječanj

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

trenutna cijena je 30% veća nego lani.znam to jer ga kupujem.smanjena je potražnja baš zbog velike cijene…


trenutna cijena je 30% veća nego lani.znam to jer ga kupujem.smanjena je potražnja baš zbog velike cijene…

Ako reduciraš potrošnju umjetnog gnojiva što će se dogoditi s žitnim prinosima, dali će urod biti jednak kao da koristiš preporučenu količinu umjetnog gnojiva.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close