PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A po koliko su to kupavali radnici???
Varam li se ako kažem da su kupovali na višim razinama od trenutne cijene na burzi???


Prijatelji ne zaboravimo da uskoro dolaze i radničke dionice, a vjerojatno je da će dio završiti i na burzi jer radnici koji su kupovali po ovim razinama vjerojatno je da će i prodavati da ne izgube lovu za koju su ih kupovali. Može se očekivati da ćemo biti na ovim razinama još neko vrijeme ako ne i dolje, iako je ovo naše stanje za znanstvenu fantastiku ali nema veze.
Tko je strpljiv taj će izaći iz ove krize kao pobjednik. Moje mišljenje je to da ćemo se brže oporaviti nego vrijeme pada od 300 kuna pa sve do ovih razina.
Pozdrav

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

Nadam se da ne o ovome ne govoriš na pamet?



Kad bi Petrokemija ušla u Službeno tržište (prva kotacija) mogli bi je kupovati mirovinski fondovi bez obzira na one limite. E sad… Mislim da bi ulazak u Službeno tržište bila jako dobra investicija i Uprava bi trebala o tome razmisliti!

Mislim da Uprava veće debelo razmišlja o ovome. To nećemo još dugo čekati.

živjeli

[/quote]

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

Izračunajte sami, koliko su dionice platili radnici koji će sad imati pravo na prodaju.
Početna cijena je bila 114kn, osnovni popust je bio 20% i još 1% na svaku godinu staža, a sad prodaju radnici koji imaju 20-30 god staža. Po mojoj gruboj računici, sad su nula s nulom ili u minusu, a da ne spominjem one koji su uzeli dionice na kredu.


A po koliko su to kupavali radnici???
Varam li se ako kažem da su kupovali na višim razinama od trenutne cijene na burzi???


Prijatelji ne zaboravimo da uskoro dolaze i radničke dionice, a vjerojatno je da će dio završiti i na burzi jer radnici koji su kupovali po ovim razinama vjerojatno je da će i prodavati da ne izgube lovu za koju su ih kupovali. Može se očekivati da ćemo biti na ovim razinama još neko vrijeme ako ne i dolje, iako je ovo naše stanje za znanstvenu fantastiku ali nema veze.
Tko je strpljiv taj će izaći iz ove krize kao pobjednik. Moje mišljenje je to da ćemo se brže oporaviti nego vrijeme pada od 300 kuna pa sve do ovih razina.
Pozdrav

[/quote]

Prijatelju pogledaj po koliko su radnici kupovali dionice pa prosudi samVaš link

Sori
evo link
Vaš link

Čuj, ovako u grubo, na pamet, instinktivno…
Meni ova tvoja tablica pokazuje upravo ono što kaže Dragon…
U prosjeku sad je većina tih radnika u minusu…moje skromno mišljenje…


Sori
evo link
Vaš link

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

Cijena dionica po meni na zse nema uporište u fundamentima, to je jednostavno tako.
Pogledajte KOEI vrhunska firma, najavili su povećanje dobiti za 2009 a dionica pada u ponor.
A tamo je ista ekipa kao i u PTKM-R-A.
Burza je izgubila svaku logičku natuknicu, ostaje jedino ponuda i potražnja za dionicama.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Definitivno točno…

Danas je sve u znaku 7 i 3…737 prodano po 66,10…najveći nalog na kupnji 773 komada…zgodno…:)


Cijena dionica po meni na zse nema uporište u fundamentima, to je jednostavno tako.
Pogledajte KOEI vrhunska firma, najavili su povećanje dobiti za 2009 a dionica pada u ponor.
A tamo je ista ekipa kao i u PTKM-R-A.
Burza je izgubila svaku logičku natuknicu, ostaje jedino ponuda i potražnja za dionicama.

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

No dobro….što se misli….jel ovo dovoljno nisko…jel vrijeme da krene gore???

Bad…kad će ti rusi??? [lol]

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

Da li smo već prodiskutirali ovu situaciju Top Ten ili mene nije bilo jedno vrijeme…..?!

Važeći podaci za uredovni dan 27.02.2009 .
PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 809.038 24,21 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 108.396 3,24 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 43.708 1,31 Skrb. račun
7. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SLAVONSKI ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND D.D. 29.540 0,88 Skrb. račun
9. BAKIĆ NENAD 27.716 0,83 Osnovni račun
10. PBZ D.D. 27.055 0,81 Skrb. račun
Ukupno: 66,10

marcello

Ako je netko smatrao da je Arvi konkurencija PTKM:

Željko Mandić, direktor Slobodne zone Osijek, kaže kako ne gube samo zbog recesije, nego i najnovijih izmjena zakona o slobodnim zonama, koje su stupile na snagu početkom ove godine, a kojima je ukinuto oslobađanje od plaćanja poreza na dobit. Sve ukazuje na to da se najavljeni veliki strani investicijski projekti u toj zoni sada zamrzavaju. Mjesecima su tako pregovarali s poslovnim partnerima iz Litve i raspisali u dogovoru s njima natječaj krajem prošle godine, ali uzalud. Litvanski Arvi trebao je graditi tvornicu umjetnih gnojiva godišnjeg kapaciteta od 140.000 tona, vrijednu 15 milijuna eura. Je li odustajanje konačno ili ne, još se ne zna.

Ovo više nema nikakve veze niti utjecaja na cijenu ali svi oni koji kupuju i oni koji prodavaju neka znaju;
ptkm-r-a
Cijena / Zarade (za 12 mj.) – P/E 1,25
Cijena / Prodaja (za 12 mj.) – P/S 0,08
Cijena / Knjigovodstvena vrijednost (zadnji kv.) – P/BV 0,20

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close