PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Europa…kak si izračunao tih 60 kuna…pa ak se kupnja na milimetar izmakne a ovi prosipaju 40 hiljada dionica ode to puno puno puno niže…
Ali mislim da neće to baš tako ići…barem se nadam… [wink]

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...


Europa…kak si izračunao tih 60 kuna…pa ak se kupnja na milimetar izmakne a ovi prosipaju 40 hiljada dionica ode to puno puno puno niže…
Ali mislim da neće to baš tako ići…barem se nadam… [wink]

Nisam računao šublerom ni nekom drugom sofisticiranom metodom, [thumbsup] nego ovako iz palca. Zašto nisam rekao niže, zato što do 60 još vidim nekih naloga na kupnji a ovi ne prodaju bezglavo već malo po malo. Sporo se cijena spušta, ali sigurno.

Najbolje ponude [ PTKM-R-A ] Kupnja Cijena
50 67,01
61 66,07
8 66,00
50 65,01
200 65,00
10 64,37
100 64,01
200 64,00
154 61,00
165 60,01
Cijena Prodaja
70,00 848
74,00 100
75,00 5
75,97 368
81,95 115
82,00 40
84,50 212
87,00 50
89,83 175
89,99 100

No zanimljivo je danas vidjeti kako se prodaja prorijedila, nema više gomila naloga u par lipa razmaka, sada je već raspon prvih 10 naloga 20 kuna. Od toga ih je pola iznad blokade. Možda se čeka da Sanader objavi neku antirecesijsku mjeru za podupiranje izvoza gnojiva…
[shocked] [huh] [pray]

Bio sam u pravu, crobex +2%, ptkm-r-a -4,24%
I prodaja je sve niže i opet nitko ne kupuje, ovih prvih 111 komada zatvorilo se po bidu.

Najbolje ponude [ PTKM-R-A ] Kupnja Cijena
39 67,01
5 66,08
61 66,07
8 66,00
50 65,01
250 65,00
10 64,37
100 64,01
200 64,00
154 61,00
Cijena Prodaja
68,90 122
69,88 1334
69,89 209
70,00 848
73,98 20
74,00 100
75,00 5
75,97 368
81,95 115
82,00 40

[bye] [cry] [embarass] [sad] [angry]

Radničke dionice dolaze za kojih dva tjedna- tri tjedna, neki su već u minusu.
A izbori su blizu.

[yawn]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Sigurno da ekipa čeka što će umovi danas objaviti…
E sad…hoće li objaviti nešto što pogoduje ovoj dionici, odnosno što će potencijalni ulagači ocjeniti kao pozitivno…ostaje nam da vidimo…
Iako…slažem se da trenutno situacija s cijenom dionice ne izgleda dobro…prodaja buja, kupnje nigdje, trezor se sakrio, mirovinci i da požele nesmiju…rikikiki no sikiriki…

Di je bad sada da kaže…stižu rusi ide to UP UP UP?!:)


No zanimljivo je danas vidjeti kako se prodaja prorijedila, nema više gomila naloga u par lipa razmaka, sada je već raspon prvih 10 naloga 20 kuna. Od toga ih je pola iznad blokade. Možda se čeka da Sanader objavi neku antirecesijsku mjeru za podupiranje izvoza gnojiva…
[shocked] [huh] [pray]

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

Kad bi Petrokemija ušla u Službeno tržište (prva kotacija) mogli bi je kupovati mirovinski fondovi bez obzira na one limite. E sad… Mislim da bi ulazak u Službeno tržište bila jako dobra investicija i Uprava bi trebala o tome razmisliti!

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Čuj…ako država bude htjela da se PTKM pumpa i ako dogovori neku igru s mirovincima…onda će se to sigurno i dogoditi…klik klak gotovo…


Kad bi Petrokemija ušla u Službeno tržište (prva kotacija) mogli bi je kupovati mirovinski fondovi bez obzira na one limite. E sad… Mislim da bi ulazak u Službeno tržište bila jako dobra investicija i Uprava bi trebala o tome razmisliti!

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...


Kad bi Petrokemija ušla u Službeno tržište (prva kotacija) mogli bi je kupovati mirovinski fondovi bez obzira na one limite. E sad… Mislim da bi ulazak u Službeno tržište bila jako dobra investicija i Uprava bi trebala o tome razmisliti!

Mislim da Uprava veće debelo razmišlja o ovome. To nećemo još dugo čekati.

živjeli

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ulazak u (prvu kotaciju) neznači veći profit.A Profit je taj koji diže ili oblikuje cijenu ove dionice.Pošto je sada faktor Novac veliko pitanje a znamo da ga nema preostaje nam samo čekati.


Ulazak u (prvu kotaciju) neznači veći profit.A Profit je taj koji diže ili oblikuje cijenu ove dionice.Pošto je sada faktor Novac veliko pitanje a znamo da ga nema preostaje nam samo čekati.

Potpuno promašeno! Cijenu dionice regulira tržište, tj. odnos ponude i potražnje. Tu su mirovinski fondovi samo jedan dio priče, a po meni puno je važnije biti u prvoj kotaciji zbog stranaca. Trenutno im nismo zanimljivi i nema ih, ali kad dođu prvo što gledaju je dostupnost informacije tj. visina kotacije. Kotacija je izuzetno bitna, pogotovo strancima i jako ponavljam jako utječe na odluku nekog stranog investitora da li investirati u neku dionicu ili ne. A to onda utječe na potražnju za tom dionicom, a to na cijenu…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Evo tekst iz večernjeg lista, regija Sisak:

KUTINA – Jedina hrvatska tvornica mineralnih gnojiva Petrokemija danas je demantirala pisanje pojedinih medija o snižavanju cijena svojih mineralnih gnojiva.

“Petrokemija nema nikakvih pretpostavki za smanjenje cijena mineralnih gnojiva u Hrvatskoj. Točno je da su ona u prošloj godini poskupjela, ali je isto tako točno da su ta poskupljenja bila znatno manja u odnosu na kretanja cijena na svjetskom tržištu, tako da su u određenim razdobljima cijene naših gnojiva u Hrvatskoj bile i do 70 posto niže u odnosu na cijene u okruženju.

Na hrvatskom tržištu povećanjem cijena ni približno nisu bili pokriveni naši troškovi proizišli iz poskupljenja osnovnih sirovina za proizvodnju mineralnih gnojiva. Moramo također naglasiti da je od početka ove godine Petrokemiji plin poskupio 60 posto u odnosu na prosječnu cijenu plina tijekom 2008. godine, te da tvrtka i dalje ulaže velike napore da se cijene mineralnih gnojiva u Hrvatskoj ne povećavaju, već da ostanu na istoj razini, iako su i dalje niže od cijena u okruženju”, ističe se u priopćenju poslanom iz kutinske Petrokemije.

Petrokemija je, inače, ovaj tjedan potpisala s HEP-om 7,2 milijuna kuna vrijedan ugovor kojim Hrvatska elektroprivreda od Petrokemije otkupljuje rasklopno postrojenje 110 kV s pripadajućim zemljištem u kutinskoj Aleji Vukovar. (dp)

Prijatelji ne zaboravimo da uskoro dolaze i radničke dionice, a vjerojatno je da će dio završiti i na burzi jer radnici koji su kupovali po ovim razinama vjerojatno je da će i prodavati da ne izgube lovu za koju su ih kupovali. Može se očekivati da ćemo biti na ovim razinama još neko vrijeme ako ne i dolje, iako je ovo naše stanje za znanstvenu fantastiku ali nema veze.
Tko je strpljiv taj će izaći iz ove krize kao pobjednik. Moje mišljenje je to da ćemo se brže oporaviti nego vrijeme pada od 300 kuna pa sve do ovih razina.
Pozdrav

New Report

Close