PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znači li to da je došlo vrijeme da se ova dionica malo napumpa?
Famozni, već gotovo opjevani trezor?


Ptkm-r-a definitivno nije u fokusu investitora.Prometi su minorni.

Važno je napomenuti da na ovim razinama radnici imaju zaradu za sendvič i colu.
Do prije samo 4-5 mjeseci kroz medije se pričalo o uzornom nastavku privatizacije gdje su radnici moguli kupiti po povlaštenim uvjetima koji su iznosili 114kn minus razni diskonti.
Za 2-3 tjedna istječe i treći lock up period,a a 2 mjeseca dolaze lokalni izbori.
Cijena dionice danas 80kn.

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

U večerašnjoj emisiji Otvoreno, min. Šuker naveo (kao primjer interesa za ulaganja vezana uz energetiku) da je Plinacro u kojem Petrokemija ima budući udio od 20% za planiranu izgradnju novog skladišta plina dobio desetak ponuda banaka!

HTV txt str. 203 javlja o rezultatima…..:
"Na 5. zasjedanju Međuvladine rusko-hrvatske komisije za trgovinsko-pgospodarsku suradnju u Moskvi zaključeno je da isporuka ruskog plina po isteku ugovora s Gazpromom nije upitna.
Dogovoreno je i razmatranje mogućnosti porolaska dijela trase plinovoda Južni tok kroz Hrvatsku te izrada costg-benefit analize projekta DruđbaAdria. Priopćio je to glasnogovornik MInistarstva gospodarstva Tomislav Mazal.
Vladino izaslanstvo na pregovorima je od Gazproma dobilo odobrenje za povećanje isporuke sa 1,15 na 2,7 mlrd. m3 plina na godinu. Izaslanstvo RH predvodio je pp Vlade ministar gosp. Damir Polančec."

marcello


Za današnju trgovinu je znakovito to da se praktički kompletna kupoprodaja, od samog početka pa do zatvaranja, odvijala točno na 80 kn.

Dakle, radi se vjerojatno o nečijem sustavnom iskrcavanju tj. opetovanom postavljanju ponuda na prodaju na 80 kn što je pak s druge strane bilo prihvaćeno od strane jednog ili više kupaca.

ja sam kupio po 81 i bila je to najveća dnevna cijena [thumbsup]

Na početku dana najveća ponuda bila je 78, pa sam stavio na 80, poslje toga netko je stavio 80,52 ja sam digao na 81 i eto …. ne vjerujem u te tvoje teorije nikako …

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

JOŠ LOŠIH VIJESTI
Polančec: Plin će biti dvostruko skuplji
Autor/izvor: SEEbiz / Večernji list
MOSKVA – S obzirom na najave ruskih vlasti o “kraju ere jeftinog plina”, potpredsjednik hrvatske vlade Damir Polančec očekuje da će se, nakon isteka tekućeg ugovora s Gazpromom, cijena plina u Hrvatskoj otprilike udvostručiti.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/polancec-plin-ce-biti-dvostruko-skuplji,37927.html


Nisu to loše vijesti, već vijesti koje upućuju da će doći do razdvajanja gospodarskih potrošača od malih potrošača i svatko će plaćati po ugovoru…….. Kod PTKM neće biti posrednika pa će plaćati duplo jeftinije nego kućni korisnici tako je u EU.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Generirano u: 19.02.2009 10:02:09 GMT+1 Ispis

Top 10 investitora za vr. papir – "PTKM-R-A"

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 809.038 24,21 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 108.396 3,24 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 44.208 1,32 Skrb. račun
7. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SLAVONSKI ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND D.D. 29.540 0,88 Skrb. račun
9. BAKIĆ NENAD 26.742 0,80 Osnovni račun
10. PBZ D.D. 26.590 0,80 Osnovni račun
Ukupno: 66,07

Ovo je vrlo zanimljivo, očito da pri vrhu ima više od 10 računa sa značajnim količinama dionica. Tu su sad ispala dva skrbnička koji su prodavali zadnjih dana ali imaju još puno dionica, a vjerovatno ni KD još nije sve prodao. Valjda ljudi znaju ono što mi ne znamo.. [bye] [bye] [cry] [cry]

Najbolje ponude [ PTKM-R-A ] Kupnja Cijena
3 80,00
10 77,90
16 77,86
50 76,04
244 76,03
65 76,02
185 76,01
100 75,47
200 75,46
6 75,44
Cijena Prodaja
85,49 147
85,50 46
86,00 81
86,47 368
86,48 194
86,50 100
87,00 50
89,83 175
89,87 112
89,99 100

Ovo nema veze sa panikom niti očajem. Jednostavno nitko ne želi ovu dionicu. I meni je dogorio margin pa sam ga nekako uspio produžiti jer bih inače uz ovakve promete morao prodavati po 40,00 da sve prodam. [tongue] [sad] [angry] [embarass] [bye]

Prodaju fondovi pritisnuti izlaskom ulagača, ali i padom na stranim tržištima. Padom stranih dionica, hrvatske postaju relativno više zastupljene u portfoliu i onda ih moraju prodavati. Ipak, valja naglasiti da su se mirovinci počeli vračati u IF-e (tako barem piše Petrov), da bi im ovi digli cijene te bi se onda i oni uključili samostalno. To je posebno bitno za Petrokemiju. Svi znamo da je sada debelo ispod zakonskog minimuma za uaganje. Pitanje je samo do kada…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Prodaju fondovi pritisnuti izlaskom ulagača, ali i padom na stranim tržištima. Padom stranih dionica, hrvatske postaju relativno više zastupljene u portfoliu i onda ih moraju prodavati. Ipak, valja naglasiti da su se mirovinci počeli vračati u IF-e (tako barem piše Petrov), da bi im ovi digli cijene te bi se onda i oni uključili samostalno. To je posebno bitno za Petrokemiju. Svi znamo da je sada debelo ispod zakonskog minimuma za uaganje. Pitanje je samo do kada…

Dok ne budu prisiljeni prodati. Na svu sreću trezor je spreman preuzeti njihove dionice. To je i najpoštenije, da sama firma pobere vrhnje.

Tečaj dolara je danas 5.94 kn/1 dol. s tendencijom da pređe 6 kuna kao što je bio.
Usporedbe radi, prije točno 7 mjeseci tečaj je bio 4,53 kn za 1 dol.!!
Koliko je ovo dobro za Ptkm. net reba obrazlagati. Znam, javit će se netko tko će reći…..pa i sirovine plaćaju u dolarima. No, ne moramo stalno ponavljati iste stvari, malu potrošnju plina prema ostalim proizvođačima, ekonomičnost proizvodnje znači, i ostale argumente…….

marcello

A di je kupnja?

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...


A di je kupnja?

Imaš na ZSE monitoru.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close