PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lijepo je gledati Terra Nitrogen i Yaru. Ali koja je korist od toga za PTKM.
Je li vama jasno da fondovi koji su ušli, ulazili su dok je cijena i cijelo tržište bilo u padu i to na početku pada. Meni to prije djeluje kao odrađivanje nekih usluga za uslugu koje nemaju vezu s vrijednošću dionice ranije, sada ili u budućnosti.
Istina je. Kod nas kad roka roka sve bez razlike. Ili gore ili dole, bez milosti.
Baš zato mi je i sumnjiv ulazak vukova i lisica u šumu u trenutak kad znaju da kreće hajka u toj istoj šumi.

bogat čovjek nema briga, samo zadovoljstva


… 5.500 dionica mi se ne čini više jako veliko) ne razbijajte glavu čiji je, nije BNY nije KD, to vas ja napuštam i pridružujem se Pofukovom duhu.

To majstore, evo ja se bilježim za 1000 komada na 80 kn, pa samo reci na vrijeme da stavim nalog [thumbsup]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


Lijepo je gledati Terra Nitrogen i Yaru. Ali koja je korist od toga za PTKM.
Je li vama jasno da fondovi koji su ušli, ulazili su dok je cijena i cijelo tržište bilo u padu i to na početku pada. Meni to prije djeluje kao odrađivanje nekih usluga za uslugu koje nemaju vezu s vrijednošću dionice ranije, sada ili u budućnosti.
Istina je. Kod nas kad roka roka sve bez razlike. Ili gore ili dole, bez milosti.
Baš zato mi je i sumnjiv ulazak vukova i lisica u šumu u trenutak kad znaju da kreće hajka u toj istoj šumi.

Terra Nitrogen PE 8.48

A PTKM 1,65

PTKM još je aktivirala svoju ulogu u plinskom biznisu a to nema niti YARA……. toliko o procijeni vrijednosti tvornice, još udio u luci, te udio u PBZ-u, te najpovoljniji položaj u ovome dijelu Europe….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Za one koji vole gledati i pratiti, a lijeni su pomoći onima koji se malo teže snalaze u svom tom đubretarskom svijetu:
YARA
http://www.oslobors.no/markedsaktivitet/stockOverview?newt_graph-stock_menuCtx=1.1.16&newt_graph-stock_tab=12months&newt__ticker=YAR

Terra Nitrogen Co. LP
http://www.nyse.com/about/listed/lcddata.html?ticker=tnh&fq=D&ezd=1Y&index=5

PTKM
http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=PTKM-R-A

Pa ljudi vi vidite ko je kome, ko je koga i kad će ko koga.

bogat čovjek nema briga, samo zadovoljstva

p.s. za kraj cisto da vidite što primjerice Yara nudi svojim dioničarima pa onda i sukladno tome pitanje za PTKMljupce, ko more ovo platit i odgovor na pitanje zašto postoje razlike u cijeni između firmi iz istog sektora.
http://www.yara.com/en/investor_relations/stock/buyback/index.html

bogat čovjek nema briga, samo zadovoljstva

Terra Nitrogen PE 8.48

A PTKM 1,65

PTKM još je aktivirala svoju ulogu u plinskom biznisu a to nema niti YARA……. toliko o procijeni vrijednosti tvornice, još udio u luci, te udio u PBZ-u, te najpovoljniji položaj u ovome dijelu Europe….


Prijatelju zato sam i svoj post počeo s ovom rečenicom:" Mnogi još ovu firmu ne shvaćaju ozbiljno, te njenog presjednika Borisa Mesarića koji govori da je Petrokemija jedna od najzdravijih firmi u RH"

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Terra Nitrogen PE 8.48

A PTKM 1,65

PTKM još je aktivirala svoju ulogu u plinskom biznisu a to nema niti YARA……. toliko o procijeni vrijednosti tvornice, još udio u luci, te udio u PBZ-u, te najpovoljniji položaj u ovome dijelu Europe….


Prijatelju zato sam i svoj post počeo s ovom rečenicom:" Mnogi još ovu firmu ne shvaćaju ozbiljno, te njenog presjednika Borisa Mesarića koji govori da je Petrokemija jedna od najzdravijih firmi u RH"
[/quote]
Dobro, super firma, ima love ko piljevine, pa šta već jednom ne počne kupovat te trezorske dionice, i remont je prošao, roba se prodaje, ne znam šta se čeka!

Kolege vjerojatno se uprava još nije nakrcala dionicama petrice pa zato trezor stoji sa kupnjom ili čuvaju lovu za ulaganje u plinski biznis koji bi se trebao uskoro realizirati
Pozdrav

…i hoće li dijeliti dividendu? kolika je bila zadnja i kada je to bilo…??? hvala na odgovoru…može i na private.


Filija Petrokemija neće, niti može dijeliti dividendu to je već Boris Mesarić objasnio u jednom od zadnjih intervjua. Osobno smatram da je u ovakvoj krizi jako neozbiljno djeliti dividende kad si u situaciji ako imaš keša si kralj.
Npr s 30 mil kn može kupiti 10% vlastitih dionica po ovoj cijeni, ili može se s transadriom dogovoriti o otkupo 50% Luke Šibenik gdje Petrokemija već ima 25% udjela, zatim može uložiti zajedno s Plinacrom u izgradnju još jednog podzemnog skladišta plina o čemu je bilo govora zadnjih dana i time povećati vrijednost same firme. Biti će vremena za dividendu kad stanje bude stabilno a do tada najbolje je povećati vrijednost firme možda i povećanjem kapaciteta za duplo. Jer ovo je jedna od rijetkih firmi u svijetu koja proda do zadnjeg grama gotovog proizvoda, a to nije mala stvar.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

PTKM treba držati na oku, za sad je samo solidna firma, ali potencijal je ogroman. Jednog dana vrijedit će kako se kaže "suhog zlata". Za sad je nemam jer se igram s volatilnima, a PTKM je ukopana na 90-95 kn, ali kad se pokrene, evo i mene unutra, na malo duži rok.

PTKM je likvidna samo kada je na rasprodaji…
Kad treba malo zaviriti u džep onda nema nikog na kupnji…
he he…

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

moje je mišljenje da bez obzira na poslovanje, stanje će i dalje biti mrtvilo. Sve se bojim da će poslovanje biti dobro a cijena dionica ide dolje, suprotno logici. Dobit bi mogla postotno na prihod biti manja nego prije no zbog većeg prihoda to bi moglo biti tu negdje. ako je prihod veći od 3 mlrd a dobit između 1 i 2 posto znači min nekih 30 milje. I što s time, kako dalje, sve stoji i to će valjda stajati ili ???

New Report

Close