PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN i HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND konstantno prodavaju likvidne dionice.
Kad prodaju PTKM-R-A i KOEI-R-A baš me zanima kako će unovčiti tkz nelikvidne dionce i kome.
Kad se samo sjetim s kojom su ohološću gospodarili tržištem kapitala u Hrvata a danas, a danas se vesele ako mogu prodati 1000 kom KOEI ili PTKM po ovim cijenama.
Svakom čudu dođe kraj, ali jedino se nadam da su današnji kupci barem čvrste ruke koji će svoje dionice prodavati onda kad se stanje stabilizira a ne panično i bezglavo jer u protivnom eto nas tamo gdje fundamenti prestaju a strah i nelikvidnost caruje

izgleda da su Slovenci i danas bili na strani prodaje.Idući tjedan petrokemiji stižu friški novci na račun i to je prilika trezoru da mazne barem ovo što slovenci nude. HANFA nije odobrila spuštanje limita ispod 650 milja i to je zapravo prilika svima koji imaju novaca da kupe povoljno dionice.
Da je limit spušten mislim da bi mirovinski fondovi to pobrali u jednoj transakciji. Ovako mali investitori imaju priliku povoljno skupljati do 6 mjeseca.

[/quote]

Molim pojašnjenje što će se to zbiti u šestom mjesecu da mali investitori samo do tada mogu povoljno skupljati?
Hvala

http://www.blic.rs/vojvodina.php?id=76498

http://www.rtv.rs/sr/vesti/privreda/poljoprivreda/2009_01_26/vest_109202.jsp

Nestašica đubriva, rok prihrane pšenice ističe
Izvor: RTV
26.01.2009.
NOVI SAD – Za dobar rod pšenice na oko 560 hiljada hektara i ostalih ozimih žita na još stotinak hiljada hektara u Srbiji, đubrenje azotnim hranivima ne bi smelo da izostane. Rok za prihranu se približava, a neizvesno je da li će tih đubriva biti i po kojim cenama.

Scenarij koji je nedavno razotkriven je kao i dvosjekli mač.
Izvrstan za PTKM kao tvrtku i naravno za državu te poguban za manjinske dioničare.
Mišljenja sam da će zarada koju će PTKM osvarivati biti preusmjerena u proračun. Veće će se pronaći način, budite bez brige.
Radnici su sigurni za svoja radna mjesta, država ne misli postati manjinski vlasnik jer ne želi dijeliti dobit ni sa kim u ova krizna vremena kad svaka kuna znači pa zbog svega nema razloga da cijena dionice u budućnosti, a to je svakako sljedećih 2-3 godine, nešto posebno raste.

bogat čovjek nema briga, samo zadovoljstva

kad ce drugi dio privatizacije ovisit ce o tom kad drzavi stvarno bude gusto a udio u okolim samo moze povecati cijenu ptkm od dividende ne ocekujem nista bar dok ne ode 25% strateskom


Scenarij koji je nedavno razotkriven je kao i dvosjekli mač.
Izvrstan za PTKM kao tvrtku i naravno za državu te poguban za manjinske dioničare.

Za PTKM vidimo svi da je scenarij izvrstan,a za manjinske dioničare ne mora biti loš, jer dionice dobre firme uvjek su tražene. S druge strane ovdje je izglasana dozvola trezoru da kupuje dionice PTKM, pa će manjinski dioničari makar iz toga profitirati jer bi cijena tada trebala porasti




PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN i HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND konstantno prodavaju likvidne dionice.
Kad prodaju PTKM-R-A i KOEI-R-A baš me zanima kako će unovčiti tkz nelikvidne dionce i kome.
Kad se samo sjetim s kojom su ohološću gospodarili tržištem kapitala u Hrvata a danas, a danas se vesele ako mogu prodati 1000 kom KOEI ili PTKM po ovim cijenama.
Svakom čudu dođe kraj, ali jedino se nadam da su današnji kupci barem čvrste ruke koji će svoje dionice prodavati onda kad se stanje stabilizira a ne panično i bezglavo jer u protivnom eto nas tamo gdje fundamenti prestaju a strah i nelikvidnost caruje

izgleda da su Slovenci i danas bili na strani prodaje.Idući tjedan petrokemiji stižu friški novci na račun i to je prilika trezoru da mazne barem ovo što slovenci nude. HANFA nije odobrila spuštanje limita ispod 650 milja i to je zapravo prilika svima koji imaju novaca da kupe povoljno dionice.
Da je limit spušten mislim da bi mirovinski fondovi to pobrali u jednoj transakciji. Ovako mali investitori imaju priliku povoljno skupljati do 6 mjeseca.

[/quote]

Molim pojašnjenje što će se to zbiti u šestom mjesecu da mali investitori samo do tada mogu povoljno skupljati?
Hvala
[/quote]

oni veliki koji sada ne mogu kupovati ptkm u 6 mjesecu će to moći. Onda sumnjam da ćemo mi mali moći ubadati po 90 i kusur kuna kao sada. Ove dane treba iskoristiti.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.





PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN i HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND konstantno prodavaju likvidne dionice.
Kad prodaju PTKM-R-A i KOEI-R-A baš me zanima kako će unovčiti tkz nelikvidne dionce i kome.
Kad se samo sjetim s kojom su ohološću gospodarili tržištem kapitala u Hrvata a danas, a danas se vesele ako mogu prodati 1000 kom KOEI ili PTKM po ovim cijenama.
Svakom čudu dođe kraj, ali jedino se nadam da su današnji kupci barem čvrste ruke koji će svoje dionice prodavati onda kad se stanje stabilizira a ne panično i bezglavo jer u protivnom eto nas tamo gdje fundamenti prestaju a strah i nelikvidnost caruje

izgleda da su Slovenci i danas bili na strani prodaje.Idući tjedan petrokemiji stižu friški novci na račun i to je prilika trezoru da mazne barem ovo što slovenci nude. HANFA nije odobrila spuštanje limita ispod 650 milja i to je zapravo prilika svima koji imaju novaca da kupe povoljno dionice.
Da je limit spušten mislim da bi mirovinski fondovi to pobrali u jednoj transakciji. Ovako mali investitori imaju priliku povoljno skupljati do 6 mjeseca.

[/quote]

Molim pojašnjenje što će se to zbiti u šestom mjesecu da mali investitori samo do tada mogu povoljno skupljati?
Hvala
[/quote]

oni veliki koji sada ne mogu kupovati ptkm u 6 mjesecu će to moći. Onda sumnjam da ćemo mi mali moći ubadati po 90 i kusur kuna kao sada. Ove dane treba iskoristiti.
[/quote]
Opet pojašnjenje bez konkretnih navoda, linkova.. Koji veliki, zašto će moći kupovati u 6-om mjesecu a sada ne mogu?

Ne smijemo zaboraviti da su u svibnju…….lokalni izbori. Očekujem stoga dobrih novosti u vezi PTKM prije 6. mjeseca! Nije baš lako kockati se sa desetak tisuća glasova.

marcello


Ne smijemo zaboraviti da su u svibnju…….lokalni izbori. Očekujem stoga dobrih novosti u vezi PTKM prije 6. mjeseca! Nije baš lako kockati se sa desetak tisuća glasova.

Dobrih vijesti imaš i sada koliko hoćeš, a iako loših baš i nema, to trenutno ne utječe uopće na cijenu PTKM na burzi. Jedino što bi moglo sada pokrenuti cijenu prema gore je početak kupnje trezora ili da se pojavi neki veći igrač koji bi pokupovao veće količine uzrokujući rast cijene.
Znate li vi koji više pratite PTKM nešto o kupnji trezora: koje količine mogu kupiti i imaju li neki predviđeni raspon cijena za kupnju?

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=2ce34dcb-819e-4310-9125-5eb198a046d9&open=sec

Glavnim ugovorom o plinskoj djelatnosti predlaže se i osnivanje kompanije za prodaju plina koja će biti u vlasništvu Vlade ili tvrtaka koje ona kontrolira. Inicijativa Vlade je da ta tvrtka bude u jednakim udjelima u vlasništvu države, HEP-a, Plinacroa, Petrokemije Kutina i Gradske plinare Zagreb. Ta bi tvrtka preuzela trgovanje plinom od Ine.

"Time se kompanijama oko Plinacroa, poput Petrokemije, otvaraju nove poslovne mogućnosti, dok se Ina rješava poslovanja na kojem je bilježila gubitke", ističe Džakula.






PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN i HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND konstantno prodavaju likvidne dionice.
Kad prodaju PTKM-R-A i KOEI-R-A baš me zanima kako će unovčiti tkz nelikvidne dionce i kome.
Kad se samo sjetim s kojom su ohološću gospodarili tržištem kapitala u Hrvata a danas, a danas se vesele ako mogu prodati 1000 kom KOEI ili PTKM po ovim cijenama.
Svakom čudu dođe kraj, ali jedino se nadam da su današnji kupci barem čvrste ruke koji će svoje dionice prodavati onda kad se stanje stabilizira a ne panično i bezglavo jer u protivnom eto nas tamo gdje fundamenti prestaju a strah i nelikvidnost caruje

izgleda da su Slovenci i danas bili na strani prodaje.Idući tjedan petrokemiji stižu friški novci na račun i to je prilika trezoru da mazne barem ovo što slovenci nude. HANFA nije odobrila spuštanje limita ispod 650 milja i to je zapravo prilika svima koji imaju novaca da kupe povoljno dionice.
Da je limit spušten mislim da bi mirovinski fondovi to pobrali u jednoj transakciji. Ovako mali investitori imaju priliku povoljno skupljati do 6 mjeseca.

[/quote]

Molim pojašnjenje što će se to zbiti u šestom mjesecu da mali investitori samo do tada mogu povoljno skupljati?
Hvala
[/quote]

oni veliki koji sada ne mogu kupovati ptkm u 6 mjesecu će to moći. Onda sumnjam da ćemo mi mali moći ubadati po 90 i kusur kuna kao sada. Ove dane treba iskoristiti.
[/quote]
Opet pojašnjenje bez konkretnih navoda, linkova.. Koji veliki, zašto će moći kupovati u 6-om mjesecu a sada ne mogu?
[/quote]
Umjesto da mi se odgovori na pitanje, dobijem jedinicu?!?!?! A oni koji iznose tvrdnje bez linkova ili bilo kakvih dokaza nisu čak ni moderirani?!?!?!?!
Jedinica za moderatora

MOSTE 529,71 +11,37%
NEX 20 10.850,30 +10,35%
NEX PIF 7.337,73 +30,41%

http://www.vipbroker.net/

djeticima prosli tjedan index skocio 20%, razlog je privatizacija EPCG-a
kad krene oporavak, slican scenarij mozemo ocekivat i ovdje…, ali tek kad krene oporavak 🙁

New Report

Close