PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kakav je feeling mirovinskih fondova na ove vijesti?? 🙂


kakav je feeling mirovinskih fondova na ove vijesti?? 🙂

Ovo je samo dodatna potvrda da PTKM jako puno vrijedi……….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

btw, kada krene plinifikacija Dalmacije, Like, Istre… Tržište će se povećati, može se računati i na porast turista u postsezon jer će ih se moći lakše grijati… Ako ovo nije dobra vijest onda….

A čemu oklijevanje onda kad je takav zicer tako jeftin?

Zašto se ne raspali po kupnji, nema se love ili je nešto drugo, treće u pitanju?

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

Trenutno stanje k/p. Prolazi ubrzo sve……
Kupnje: Cijena Količina
98,00 37
97,00 350
96,01 17
95,50 20
95,00 50
94,50 124
94,40 199
94,01 57
94,00 98

Prodaje: Količina Cijena
246 99,97
100 99,99
56 100,00
25 104,99
50 105,00
40 106,39
15 106,45
10 106,46
20 106,47
250 107,88
250 107,89
130 108,00
100 109,50
20 109,74
96 111,00
148 111,45
114 111,68
116 112,49
126 113,01
170 113,50

marcello

Ja sam ful u dionicama…
Većinu čini PTKM.
Što drugo reći…meni ona trenutno izgleda kao best baj…da imam keša na raspolaganju kupovao bih još.

Nije druk nego samo moje mišljenje…


A čemu oklijevanje onda kad je takav zicer tako jeftin?

Zašto se ne raspali po kupnji, nema se love ili je nešto drugo, treće u pitanju?

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

Bez namjere da ovdje pljujem po petrokemiji, smiješna mi je ova euforija oko preuzimanja trgovine plinom. Ova vijest može biti dobra samo za Inu, jer je do sada morala kupovati skuplji plin od Rusa i prodavati ga jeftinije petrokemiji i ostalim potrošačima. A od sada će petrokemija, skupa s ostalim partnerima, kupovati plin i od Rusa i od Ine.
Dugoročno ovo će možda i imati neke koristi za Petrokemiju, jer bi kroz par godina i od Ine morala kupovati po tržišnim uvjetima, a ovako će barem moći izbjeći plaćanje marže, ali sigurno neće dobiti plin ispod tržišnih cijena.
Također me zabrinjava, što je vlada uključila Petrokemiju u ovaj posao skupa s ostalim državnim tvrtkama, a kako bi trgovina plinom bila potpuno u hrvatskim rukama što može upućivati na to da vlada i ne namjerava prodavati ostatak svog udjela u Petrokemiji.


Bez namjere da ovdje pljujem po petrokemiji, smiješna mi je ova euforija oko preuzimanja trgovine plinom. Ova vijest može biti dobra samo za Inu, jer je do sada morala kupovati skuplji plin od Rusa i prodavati ga jeftinije petrokemiji i ostalim potrošačima. A od sada će petrokemija, skupa s ostalim partnerima, kupovati plin i od Rusa i od Ine.
Dugoročno ovo će možda i imati neke koristi za Petrokemiju, jer bi kroz par godina i od Ine morala kupovati po tržišnim uvjetima, a ovako će barem moći izbjeći plaćanje marže, ali sigurno neće dobiti plin ispod tržišnih cijena.
Također me zabrinjava, što je vlada uključila Petrokemiju u ovaj posao skupa s ostalim državnim tvrtkama, a kako bi trgovina plinom bila potpuno u hrvatskim rukama što može upućivati na to da vlada i ne namjerava prodavati ostatak svog udjela u Petrokemiji.

da 50% PTKM predje u ruke stranca, 80% plinskoga businessa je i dalje domaci konzorcij
Po toj teoriji vlada nece nikad krenut ni u privatizaciju Hep?
za pocetak ne vjerujem da ce vlada prepustit vise od 25% PTKM


Bez namjere da ovdje pljujem po petrokemiji, smiješna mi je ova euforija oko preuzimanja trgovine plinom. Ova vijest može biti dobra samo za Inu, jer je do sada morala kupovati skuplji plin od Rusa i prodavati ga jeftinije petrokemiji i ostalim potrošačima. A od sada će petrokemija, skupa s ostalim partnerima, kupovati plin i od Rusa i od Ine.
Dugoročno ovo će možda i imati neke koristi za Petrokemiju, jer bi kroz par godina i od Ine morala kupovati po tržišnim uvjetima, a ovako će barem moći izbjeći plaćanje marže, ali sigurno neće dobiti plin ispod tržišnih cijena.
Također me zabrinjava, što je vlada uključila Petrokemiju u ovaj posao skupa s ostalim državnim tvrtkama, a kako bi trgovina plinom bila potpuno u hrvatskim rukama što može upućivati na to da vlada i ne namjerava prodavati ostatak svog udjela u Petrokemiji.

Još jednom ću ponovit ono što je već netko napisao, što će nam privatizacija ako Petrokemija ostvari 80-100 kuna dobiti po dionici. Ulaskom u EU Petrokemija će morati imati tržišne cijene gnojiva i u Hrvatskoj, a onda je sasvim nebitno tko je vlasnik.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


da 50% PTKM predje u ruke stranca, 80% plinskoga businessa je i dalje domaci konzorcij
Po toj teoriji vlada nece nikad krenut ni u privatizaciju Hep?
za pocetak ne vjerujem da ce vlada prepustit vise od 25% PTKM

Da joj je namjera uključivati privatne tvrtke onda je mogla uključiti i Inu sa 20 %, opet bi imala većinu.
A iskreno se nadam da vlada nikad neće krenuti u privatizaciju HEP-a, te da će biti dovoljno domaće pameti da shvate značaj elektroprivrede u državnom vlasništvu.

Ovo je dobra vijest za PTKM u tome što daje neke naznake kako Vlada nije potpuno digla ruke i pustila da ptkm ode u likvidaciju. Istina, potvrđuje činjenicu da vlada nema namjeru prodati svoj udio, ali to smo znali i prije, dapače, postoji i ugovor koji to potvrđuje.

Amerikanci kažu "talk is cheap", ja ću to prevesti kao "komentiranje je besplatno", svak može komentirati kako želi bez da uloži jednu lipu svoje imovine, pisati da će ovo sutra na 200kn ili čak na 1000kn, bez straha da ce time nesto izgubiti. Ali kad treba uložiti svoju imovinu koju se može izgubiti onda se stvari drastično promjene, razmisli se i 100x prije no što se donese odluka. Zato je cijena ispod 100kn, tržište je najbolji regulator. Da je istina sve što se piše po forumu bila bi 2000kn, bez obzira na krizu jer po navodima nekih forumaša prodaja PTKM nije pada, dapače navodno ce i porasti, znači da kriza ne utjece na poslovanje PTKM.

29 Jan | UREA THAILAND: Significant demand emerges
The domestic market is active despite Lunar New Year celebrations

29 Jan | UREA CHINA: Export tax set to change 1 February

29 Jan | UREA PHILIPPINES: Urea prices increase
With suspension of shipments from China as from February now a definite likelihood, importers have raised bids for fresh parcels

New Report

Close