PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dakle prodaju radnici?
Ako sam dobro shvatio tvoju poantu…

E sad vidiš nemam pojma. Ne vidim na prodaji niti jedan paket od 106 dionica, a mislim da su toliko svi mogli kupiti.

ova prva dva se zezaju sa nalozima .mora da su brokeri jer mi to ne mozemo raditi.

mozda nakon ovoga Petrica udje u LNG projekt?!-)


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=9f8cda42-e99a-4768-8b74-8ee00c21e3e1&ref=lastadd

"Do kraja ožujka trebali bi potrajati pregovori oko izdvajanja trading kompanije u kojoj bi suvlasnici bili HEP, Plinacro, Plinara Zagreb, Petrokemija i država."

nije lose tada Rusi spustaju cijenu plina za Evropu na cca 300-350E,
do ljeta plin za PTKM ide dolje min 10-15%
ljeti nam ne treba ruski plin!!mozemo vozit na nasem

Kako stvari stoje ptkm će sama sebi prodavati plin. Biće nekog sconta valjda. Sad smo ko Rusi samo što imamo i efikasnu proizvodnju za razliku od njih. Sad treba vidjeti koliki je stvarni potencijal naših nalazišta plina.
A ovo kako izgleda još ćemo zarađivati i na prodaji plina. Možda se krediti uzimaju za ovu novu firmu.

živjeli

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

A ona hrpa naloga po 55 komada?



Dakle prodaju radnici?
Ako sam dobro shvatio tvoju poantu…

E sad vidiš nemam pojma. Ne vidim na prodaji niti jedan paket od 106 dionica, a mislim da su toliko svi mogli kupiti.
[/quote]

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...



http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=9f8cda42-e99a-4768-8b74-8ee00c21e3e1&ref=lastadd

"Do kraja ožujka trebali bi potrajati pregovori oko izdvajanja trading kompanije u kojoj bi suvlasnici bili HEP, Plinacro, Plinara Zagreb, Petrokemija i država."

nije lose tada Rusi spustaju cijenu plina za Evropu na cca 300-350E,
do ljeta plin za PTKM ide dolje min 10-15%
ljeti nam ne treba ruski plin!!mozemo vozit na nasem

Kako stvari stoje ptkm će sama sebi prodavati plin. Biće nekog sconta valjda. Sad smo ko Rusi samo što imamo i efikasnu proizvodnju za razliku od njih. Sad treba vidjeti koliki je stvarni potencijal naših nalazišta plina.
A ovo kako izgleda još ćemo zarađivati i na prodaji plina. Možda se krediti uzimaju za ovu novu firmu.

živjeli

[/quote]
cuj na jesen Ruski plin ide na 220$ za 1000m3(trenutni ptkm cca 300E)

u klincu je da skladiste koje smo izgradili ponovno placamo 🙁 ali u povijesti su se cinile i gore stvari…

ovaj konzorcij+Ina, realno da budu dio LNG terminala

HEP&PTM >1/3 potrosnje HR-a

sto je sad ovo bilo?

Jedno je sigurno…sve smo likvidnia dionica.:D


sto je sad ovo bilo?

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...


sto je sad ovo bilo?

rusi dolaze 🙂

znaci obaraju da bi kupili u komadu po 98.

Uz 25% Luke Sibenik, dolazi jos 20% udjela u firmi za plinski business…

@ nklecak

po ovome postajemo i vlasnici plinskih platformi. Sav plin koji se crpi preko ljeta trošiti ćemo samo mi i puniti u skladište kojem smo 20% vlasnici. Ovo je put za regionalnog diva u đubru. Više nam nitko nije konkurencija i sad tko kupi ptkm postaje i vlasnik plinskog poslovanja. Ovo je strašna stvar za ptkm. Ovdje će bit para ko kenje.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close