PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo se moglo bez grede napraviti i proteklih dana…
Danas mi se to čini kao neki brzinski pokušaj da se ponešto kupi jeftino…jer sutra….sutra možda više neće biti jeftino.
I dalje me veseli vidjeti da većina naloga za prodaju stoji puno više nego što je to danas srednja cijena.

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

Zašto vas sve toliko brine što netko prodaje. Ptkm je velika firma sa puno dionica u slobodnoj prodaji.
Nema razloga da se u par dana ne proda 20 tisuća dionica. Ovih dana kažu dobro informirani ptkm rješava poveći kredit za obrtni kapital i možda dio toga bude usmjeren u kupnju za trezor. Također bilo bi mudro dati ponudu KD-u za sve njihove dionice da se više ne muče svaki dan s prodajom.
I na kraju ne treba zaboraviti da smo trenutno svjedoci jedne od najvećih gospodarskih kriza u povijesti čovječanstva. To je istovremeno i velika prilika za smješan ulaz u dobar dio dionica, a pogotovo u ptkm. Kad kriza završi možda za naših života ne bude slične situacije. Tko ima dionice nek se strpi. Dugo čekamo možemo još malo.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

2EuropaZdaj

[sealed]
Mene skupština i njeni sazivi ne zanimaju.Ne zanima me ni ova firma kao firma.Ni gnoj u svijetu ni plus temperature me ne zanimaju.Target svoje kupnje koja je nekoliko puta manja od tvoje sam radio po nekim svojim kriterijima.Osjećam se možda glupo kao i ti ali ništa više nego inače.U ovih 6 dana ispod 104 kupovalo se i prodavalo se za svega milijon i 300 hiljada kuna.Oduzmi nas male koji malo bi malo ne bi i ispada da velike mutikaše i smutljivci isto kokošare po sitno dok mogu.Krobeks je pušiona pa nije teško.Mislim da za sad nema zavjere.Osim ako cijeli Krobeks ne gledaš kao zavjeru.Onda ima zavjere.

Scrapman


Zašto vas sve toliko brine što netko prodaje. Ptkm je velika firma sa puno dionica u slobodnoj prodaji.
Nema razloga da se u par dana ne proda 20 tisuća dionica. Ovih dana kažu dobro informirani ptkm rješava poveći kredit za obrtni kapital i možda dio toga bude usmjeren u kupnju za trezor. Također bilo bi mudro dati ponudu KD-u za sve njihove dionice da se više ne muče svaki dan s prodajom.
I na kraju ne treba zaboraviti da smo trenutno svjedoci jedne od najvećih gospodarskih kriza u povijesti čovječanstva. To je istovremeno i velika prilika za smješan ulaz u dobar dio dionica, a pogotovo u ptkm. Kad kriza završi možda za naših života ne bude slične situacije. Tko ima dionice nek se strpi. Dugo čekamo možemo još malo.

aj aj aj, pa ovo je katastrofa! firma ide kupovat dionice a para za to nema nema već diže kredit??? a istovremeno smo zaglibili u "jednoj od najvećih gospodarskih kriza u povijesti čovječanstva"??? gluplji potez nisu mogli napraviti, ne znam samo kome je to u interesu??? država već kontrolira većinski paket i kupnja dodatnih dionica ništa joj ne znači!!! zašto se onda dođavola ide bacati keš koji se sada masno plaća bankama na kupnju dionica??? da se zaštite od nemogućeg preuzimanja??? umjesto da štede svaku kunu za obrtni kapital, jačanje firme, ulaganja, crne dane koji su pred nama…oni idu kupovat dionice koje im uopće ne trebaju!!! koma!

SVE DRUKERE I NAVLAKAČE TREBA BATINOM !!!!!



Zašto vas sve toliko brine što netko prodaje. Ptkm je velika firma sa puno dionica u slobodnoj prodaji.
Nema razloga da se u par dana ne proda 20 tisuća dionica. Ovih dana kažu dobro informirani ptkm rješava poveći kredit za obrtni kapital i možda dio toga bude usmjeren u kupnju za trezor. Također bilo bi mudro dati ponudu KD-u za sve njihove dionice da se više ne muče svaki dan s prodajom.
I na kraju ne treba zaboraviti da smo trenutno svjedoci jedne od najvećih gospodarskih kriza u povijesti čovječanstva. To je istovremeno i velika prilika za smješan ulaz u dobar dio dionica, a pogotovo u ptkm. Kad kriza završi možda za naših života ne bude slične situacije. Tko ima dionice nek se strpi. Dugo čekamo možemo još malo.

aj aj aj, pa ovo je katastrofa! firma ide kupovat dionice a para za to nema nema već diže kredit??? a istovremeno smo zaglibili u "jednoj od najvećih gospodarskih kriza u povijesti čovječanstva"??? gluplji potez nisu mogli napraviti, ne znam samo kome je to u interesu??? država već kontrolira većinski paket i kupnja dodatnih dionica ništa joj ne znači!!! zašto se onda dođavola ide bacati keš koji se sada masno plaća bankama na kupnju dionica??? da se zaštite od nemogućeg preuzimanja??? umjesto da štede svaku kunu za obrtni kapital, jačanje firme, ulaganja, crne dane koji su pred nama…oni idu kupovat dionice koje im uopće ne trebaju!!! koma!
[/quote]

sad odakle ce slozit financijsku konstrukciju dalo bi se raspravljat, ali se definitivno ne slazem oko trezorskih dionica
drzava ima 51% sto im trenutno daje "sigurnost", ali ce ta ista drzava vrlo brzo krenut u rasprodaju jer ce falit novaca za rupe u proracunu(Pliva, HT, INA, …..)
ova kriza je idealan momenat za PTKM da u slucaju ovoga scenarija ne prodju kao radnici pancevacke Azotare, jer s 10% firme koju su nedavno dobili + ako je trezor zamisljen kao Esop program(pogledaj DLKV) mogu imat poprilican utjecaj na donosenje odluka svoje tvrke u slucaju dolaska strateskoga partnera
trenutna cijena od 90kn je sitnis, jer cijela trzisna kapitalizacija ptkm je samo 10% prihoda te iste firme u 2008
na upravi je da procjeni, dugorocno bi to bio dobar potez, sa 15-20milj kn mogu preuzet dobar udio firme koja ima 400milj eura prihoda

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=7d311b9c-2c24-4698-baf3-082990ba562a

Najbolje ponude [ PTKM-R-A ] Kupnja Cijena
88 93,50
35 93,00
55 92,07
39 92,04
120 91,10
100 90,90
12 90,10
86 88,30
369 87,01
100 87,00
Cijena Prodaja
98,70 98
98,72 326
98,73 20
99,95 100
101,50 50
105,99 40
106,00 3
106,40 1000
106,45 15
106,46 10

Zanimljiv je ovaj somuljak na prodaji.:)
Jel se maknuo?

Al krobi je odlučio padati…ako se pojave veći nalozi na niskoj kupnji sljedi nam novo rušenje cijene.
Moje skromno mišljenje…

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...



Zašto vas sve toliko brine što netko prodaje. Ptkm je velika firma sa puno dionica u slobodnoj prodaji.
Nema razloga da se u par dana ne proda 20 tisuća dionica. Ovih dana kažu dobro informirani ptkm rješava poveći kredit za obrtni kapital i možda dio toga bude usmjeren u kupnju za trezor. Također bilo bi mudro dati ponudu KD-u za sve njihove dionice da se više ne muče svaki dan s prodajom.
I na kraju ne treba zaboraviti da smo trenutno svjedoci jedne od najvećih gospodarskih kriza u povijesti čovječanstva. To je istovremeno i velika prilika za smješan ulaz u dobar dio dionica, a pogotovo u ptkm. Kad kriza završi možda za naših života ne bude slične situacije. Tko ima dionice nek se strpi. Dugo čekamo možemo još malo.

aj aj aj, pa ovo je katastrofa! firma ide kupovat dionice a para za to nema nema već diže kredit??? a istovremeno smo zaglibili u "jednoj od najvećih gospodarskih kriza u povijesti čovječanstva"??? gluplji potez nisu mogli napraviti, ne znam samo kome je to u interesu??? država već kontrolira većinski paket i kupnja dodatnih dionica ništa joj ne znači!!! zašto se onda dođavola ide bacati keš koji se sada masno plaća bankama na kupnju dionica??? da se zaštite od nemogućeg preuzimanja??? umjesto da štede svaku kunu za obrtni kapital, jačanje firme, ulaganja, crne dane koji su pred nama…oni idu kupovat dionice koje im uopće ne trebaju!!! koma!
[/quote]

pišeš gluposti, a o ptkm i njenom poslovanju nemaš pojma. Osim toga pojma nemaš niti o poslovanju bilo koje firme čim je za tebe kupnja dionca za trezor glupost. Svaki dan brdo firmi u ova vremena kupuje dionice u trezor. 49% dionica ptkm je u slobodnoj prodaji. Možda samo dio dionica u vlasništvu Kapitalnog fonda nije trenutno na prodaju. Danas 25% ptkm vrijedi 11 milja eura, a pitam ja tebe što sve može raditi netko tko ima 25% dionica. Ako pretpostavimo da bi se mirovinski fondovi morali rješavati svojih dionica po ovim cjenama (nije nemoguće u ovoj pametnoj državi) to je skoro 10% dionica koje bi netko dobio za smješne novce. Mirovinci nisu dobili dozvolu za kupnju ispod 650 milja i uprava ptkm mora imati rješenje i za takav rasplet događaja. Zato je normalno da uprava kupnjom u trezor štiti sebe od neželjenog su/vlasnika i po meni su već trebali spremit najmanje 100 000 dionica u trezor. Inače za tvoju informaciju ptkm je nisko zadužena firma i poslovanje joj dozvoljava uzimanje novih kredita bez problema.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Nisam vise u Ptkm, dugo sam bio, a ne mogu da ne pokomentiram-preko 2000 stranica postova na ovu temu, 95% od toga "optimistickih", enormna persperktiva, tone i tone pozitivnih informacija (u smislu kupi, kupi, kupi…dok je jos jeftino) tako vec prijeko 3 godine, a kdje smo sada. Kod 92 kuna, sa vrlo vjerovatnim trendom pada bar u narednim danima…

nema kupnje od trezora dok se ne vidi da ce biti plina za veljacu-ozujak, jer svaki prekid proizvodnje
kosta (dan 3-4 milj kn)……


Nisam vise u Ptkm, dugo sam bio, a ne mogu da ne pokomentiram-preko 2000 stranica postova na ovu temu, 95% od toga "optimistickih", enormna persperktiva, tone i tone pozitivnih informacija (u smislu kupi, kupi, kupi…dok je jos jeftino) tako vec prijeko 3 godine, a kdje smo sada. Kod 92 kuna, sa vrlo vjerovatnim trendom pada bar u narednim danima…

kad vidim dlkv, atpl odmah mi je lakse

New Report

Close