PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tako ti je to kod nas, mi smo jednostavno nacija od euforije i ljudi se drže ne logike već samo glasina, tako sam sreo nekoliko ljudi koji kao zombiji ponavljaju ATPL a za druge dionice nisu ni čuli. PTKM je dobra fora jer ako uprava odluči na kupovinu na burzi mogla bi značajnije dići cijenu, nešto slično kao i kod DLKV. Očekuje se privatizacija i to je dobar vijest jer ipak će bilo koji privatnik bit bolji gospodar od države.Zatim rast cijena gnojiva koji je značajan itd. Radi svih razloga koji idu u prilog PTKM sam i ja uzeo doduše manju količinu.

Imam fantomske dionice

Važeći podaci za uredovni dan 22.01.2009 .
PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 809.038 24,21 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 108.396 3,24 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 46.111 1,38 Skrb. račun
7. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
8. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 29.652 0,89 Skrb. račun
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SLAVONSKI ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND D.D. 29.540 0,88 Skrb. račun
10. HPB D.D. 27.709 0,83 Skrb. račun
Ukupno: 66,24
ZABA izašla a HPB ušla?

marcello


Tako ti je to kod nas, mi smo jednostavno nacija od euforije i ljudi se drže ne logike već samo glasina, tako sam sreo nekoliko ljudi koji kao zombiji ponavljaju ATPL a za druge dionice nisu ni čuli. PTKM je dobra fora jer ako uprava odluči na kupovinu na burzi mogla bi značajnije dići cijenu, nešto slično kao i kod DLKV. Očekuje se privatizacija i to je dobar vijest jer ipak će bilo koji privatnik bit bolji gospodar od države.Zatim rast cijena gnojiva koji je značajan itd. Radi svih razloga koji idu u prilog PTKM sam i ja uzeo doduše manju količinu.

Tako je kolega, sa svime se slažem, no ipak, ostaje misterij zašto hrpa različitih vrlo važnih vijesti (plinska kriza, njezin kraj, rast cijene gnojiva, odluka o kupnji trezorskih dionica…) uopće ne utječu na cijenu Petrokemije, dok za Atlantsku plovidbu potpuno nebitna vijest o problemima Dryshipsa sruši dionicu 5%.

Dionica vrijedi onoliko koliko ju je netko spreman platiti…
Trenutno su očito na burzi uglavnom kockari koji se igraju ruleta na ATPL…
Pa lovu koju vrte na kocki ne stignu ulagati drugdje…recimo u PTKM


Naši investitori su zaista nevjerojatni. Na brodarskim dionicama, ponajprije Atlantskoj plovidbi, svaka i najmanja promjena cijene vozarina, tj BDI indeksa, dovodi do znatnih promjena u cijeni dionice. Posebno velika glupost dogodila se jučer kad je Atlantska plovidba pala 5% zato jer Dryships otkazuje veliku narudžbu brodova.

Za to vrijeme cijena gnojiva na svjetskom tržištu značajno raste, ali to očito nikog ne zanima i Petrokemija sve dalje tone. Kolko ja vidim, glavni svjetski proizvođači gnojiva su u zadnje vrijeme značajno bolji od S&P indeksa, znači da investitori vani prate i takve stvari.

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

Da li možda netko zna kakav je trenutno odnos cijena gnojiva u RH i Europi?

Odlični će rezultati biti za PTKM, s početkom od 1q….. prošle godine trebli smo čekati 2q da se vide rezultati a ovdje ćemo vidjeti već od 1q kvartala………

Gnojiva nema koliko se traži pa cijena ide prema gore, tako će i biti s PTKM gnojivom…… Ovdje nema krize……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Da li možda netko zna kakav je trenutno odnos cijena gnojiva u RH i Europi?

Urea 10% jeftinija
Kan 30-40% skuplji
NPK =

sorry, u Evropi



Tako ti je to kod nas, mi smo jednostavno nacija od euforije i ljudi se drže ne logike već samo glasina, tako sam sreo nekoliko ljudi koji kao zombiji ponavljaju ATPL a za druge dionice nisu ni čuli. PTKM je dobra fora jer ako uprava odluči na kupovinu na burzi mogla bi značajnije dići cijenu, nešto slično kao i kod DLKV. Očekuje se privatizacija i to je dobar vijest jer ipak će bilo koji privatnik bit bolji gospodar od države.Zatim rast cijena gnojiva koji je značajan itd. Radi svih razloga koji idu u prilog PTKM sam i ja uzeo doduše manju količinu.

Tako je kolega, sa svime se slažem, no ipak, ostaje misterij zašto hrpa različitih vrlo važnih vijesti (plinska kriza, njezin kraj, rast cijene gnojiva, odluka o kupnji trezorskih dionica…) uopće ne utječu na cijenu Petrokemije, dok za Atlantsku plovidbu potpuno nebitna vijest o problemima Dryshipsa sruši dionicu 5%.

[/quote]
trenutni rast gnojiva PTKM za 1Q jos uvijek PTKM ostavlja u negativnome teritoriju – 5-6 milj kn(zalihe iz 2008, skuplje sirovine) , tek od 2Q ce imat utjecaj
nastavak rasta Ure-e, NPK… od jos nekih 40%, definitivno mijenja pricu za 1Q
rast je sasvim realan do 15.02, jer je ponuda na trzistu mala radi rezanja proizvodnje

ali samo jedno je u zivotu sigurno 🙂

http://fertilizerbuddy.blogspot.com/2009/01/united-states-post-fertilizer-prices_15.html


Važeći podaci za uredovni dan 22.01.2009 .
PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 809.038 24,21 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 108.396 3,24 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 46.111 1,38 Skrb. račun
7. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
8. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 29.652 0,89 Skrb. račun
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SLAVONSKI ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND D.D. 29.540 0,88 Skrb. račun
10. HPB D.D. 27.709 0,83 Skrb. račun
Ukupno: 66,24
ZABA izašla a HPB ušla?

ZABA nije izašla, već je HPB dokupila nešto dionica i istisnula ZAB-u s 10. mjesta.
Ima li netko ideju tko prodaje svaki dan ovolike količine dionica, kad je evidentno da BNY ni približno ne smanjuje broj svojih dionica u odnosu na protrgovanu količinu?



Važeći podaci za uredovni dan 22.01.2009 .
PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 809.038 24,21 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 108.396 3,24 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 46.111 1,38 Skrb. račun
7. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
8. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 29.652 0,89 Skrb. račun
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SLAVONSKI ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND D.D. 29.540 0,88 Skrb. račun
10. HPB D.D. 27.709 0,83 Skrb. račun
Ukupno: 66,24
ZABA izašla a HPB ušla?

ZABA nije izašla, već je HPB dokupila nešto dionica i istisnula ZAB-u s 10. mjesta.
Ima li netko ideju tko prodaje svaki dan ovolike količine dionica, kad je evidentno da BNY ni približno ne smanjuje broj svojih dionica u odnosu na protrgovanu količinu?
[/quote]

Sad nećak vraća tetki !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

New Report

Close