PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

UREA US New Orleans: Barges break $300/st
13/01/2009

Early this week granular urea barges changed hands at $303/st fob New Orleans, and offers are moving up

yep, idemo gore s cijenom URE-e!!!

do kraja tjedna 400$/t???

do kraja tjedna 400$/t???

Sada je oko 340 dolara, jer Rusija je opet zavrnula svoj plinovod, pa dnevno u svijetu je manja proizvodnja oko 300-400 000 tona gnojiva različitih formulacija dakle već imamo oko 10 dana krize to je oko 3-4 000 000 tona gnojiva manje, a cijena će samo up………

Ovo se dešavalo samo u velikim ratovima………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


do kraja tjedna 400$/t???

Sada je oko 340 dolara, jer Rusija je opet zavrnula svoj plinovod, pa dnevno u svijetu je manja proizvodnja oko 300-400 000 tona gnojiva različitih formulacija dakle već imamo oko 10 dana krize to je oko 3-4 000 000 tona gnojiva manje, a cijena će samo up………
[/quote]

nama bi isto odgovaralo da nam plin dodje za 5-6 dana i da zatopli naravno, jer ako se remont produzi i preko veljace nece biti dobro 🙁

mislim da na skladistu ima 300000t, sto mislis?


do kraja tjedna 400$/t???

Sada je oko 340 dolara, jer Rusija je opet zavrnula svoj plinovod, pa dnevno u svijetu je manja proizvodnja oko 300-400 000 tona gnojiva različitih formulacija dakle već imamo oko 10 dana krize to je oko 3-4 000 000 tona gnojiva manje, a cijena će samo up………

Ovo se dešavalo samo u velikim ratovima………..
[/quote]

možda će cijena gnojiva "up", ali PTKM je u remontu, a plina za PTKM nema i tko zna kad će ga biti jer "Rusija je opet zavrnula svoj plinovod". baš šteta….

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL

mislim da na skladistu ima 300000t, sto mislis?

200 000 tona – 300 000 tona vidjeti ćemo u izvješću……. Trebalo bi biti oko 220 000 tona rezervi…..

Ukratko što sam pisao u zadnjih 20 minuta na ovome site-u
http://www.ptkm.tk/

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Kome je u interesu, pogotovo od postojećih većih dioničara, da se pumpa cijena dionice ako se ne misli prodavati. Zar nije mudrije čuvati dionice i ako tvrtka sve uspješnije posluje isplaćivati si sve izdašniju dividendu.
Ako se misli kupovati od države ili tzv. konkurentske vlasničke pozicije onda je pak pametnije držati cijenu što je moguće niže.

Mika misliš da su Zaba i Erste prepoznali vrijednost na slijepo, a ostali su dovoljno NEpametni pa još tog potencijala nisu svjesni? Prije da su obje pozicije ušle iz sasvim pragmatičnog, a nama sadržajem i obećanjima u drugim sektorima nepoznatog, dogovora sa najvećim i stvarnim trenutnim vlasnikom.

A kog vraga nisu svi, a ne samo oni, ulazili ranije kad je bilo izuzetno povoljnije i perspektivnije ulaganje pa bi sada cijena bila toliko ti željenih, ali nedostižnih 1000 kn?

Budimo realni gospodo. Od privatizacije za duže vrijeme baš ništa, a možda dogodine i kapne kakva dividendica od do 10 kn po jednoj dionici ako bude dovoljno i cijenom povoljnog plina.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

Ovdje upišite svoj komentar…


mislim da na skladistu ima 300000t, sto mislis?

200 000 tona – 300 000 tona vidjeti ćemo u izvješću……. Trebalo bi biti oko 220 000 tona rezervi…..

Ukratko što sam pisao u zadnjih 20 minuta na ovome site-u
http://www.ptkm.tk/
[/quote]
e kad bi to josh sve otislo za izvoz…


mislim da na skladistu ima 300000t, sto mislis?

200 000 tona – 300 000 tona vidjeti ćemo u izvješću……. Trebalo bi biti oko 220 000 tona rezervi…..

Ukratko što sam pisao u zadnjih 20 minuta na ovome site-u
http://www.ptkm.tk/
[/quote]

krajem 11 mjeseca na zalihama je bilo oko 215 000 tona gnojiva. Uree je bilo oko 60 000, NPK oko 100 000 tona, KAN oko 55 000. 12 mjesec se dobro radilo jer je bilo plina , a postrojenje je bilo kao i obično u dobroj formi tako da nivo zaliha garantira dobru berbu.Ono što je sad sigurno gnoja će faliti diljem svijeta i ove godine bi efikasne gnojare mogle uzeti ekstra profite. Mi da krenemo i polovicom drugog mjeseca sa proizvodnjom napraviti ćemo puno novog gnoja. A zamislite da imamo još jedno skladište plina…

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Napokon su se dečki raspisali i vidim da su u dobroj formi. Mika, ovo vrijeme dok si se manje javljao ja dokupio još 2.236 komada plus starih 3.249, nadam se da dobro pišeš one svoje tablice. A nadam se da su se i ostali nakrcali ***obrisano***



mislim da na skladistu ima 300000t, sto mislis?

200 000 tona – 300 000 tona vidjeti ćemo u izvješću……. Trebalo bi biti oko 220 000 tona rezervi…..

Ukratko što sam pisao u zadnjih 20 minuta na ovome site-u
http://www.ptkm.tk/
[/quote]

krajem 11 mjeseca na zalihama je bilo oko 215 000 tona gnojiva. Uree je bilo oko 60 000, NPK oko 100 000 tona, KAN oko 55 000. 12 mjesec se dobro radilo jer je bilo plina , a postrojenje je bilo kao i obično u dobroj formi tako da nivo zaliha garantira dobru berbu.Ono što je sad sigurno gnoja će faliti diljem svijeta i ove godine bi efikasne gnojare mogle uzeti ekstra profite. Mi da krenemo i polovicom drugog mjeseca sa proizvodnjom napraviti ćemo puno novog gnoja. A zamislite da imamo još jedno skladište plina…

[/quote]
Pa nemamo ga dragi. I nećemo ga tako brzo imati. Stvarnost je katkad okrutna.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim



do kraja tjedna 400$/t???

Sada je oko 340 dolara, jer Rusija je opet zavrnula svoj plinovod, pa dnevno u svijetu je manja proizvodnja oko 300-400 000 tona gnojiva različitih formulacija dakle već imamo oko 10 dana krize to je oko 3-4 000 000 tona gnojiva manje, a cijena će samo up………

Ovo se dešavalo samo u velikim ratovima………..
[/quote]

možda će cijena gnojiva "up", ali PTKM je u remontu, a plina za PTKM nema i tko zna kad će ga biti jer "Rusija je opet zavrnula svoj plinovod". baš šteta….
[/quote]

Nije valjda da misliš da će Putin and co. godinu dana isključiti ptkm za potrošaće. Od čega bi onda živjelo 200 milja Rusa. Plin će stići taman da ptkm proizvede kolko joj kapaciteti dozvoljavaju i da sve proda gladnim farmerima diljem svijeta.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close