PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Goran vam je vec objasnio shemu PTKM i cijene plina.

Petrokemija dobija plin po povlastenoj cijeni koja je visestruko niza od one na svj. trzistu i zato moze napraviti ekstra profit kod prodaje gnojiva na svj. trzistu, jer tamo i zaraduje, da svugdje zaraduje kao u HR davno bi otisla u stecaj.

Najbolje ponude [ PTKM-R-A ] Kupnja Cijena
100 113,20
56 113,11
5 113,10
100 112,26
104 112,25
160 112,15
100 111,13
6 111,02
150 108,03
75 108,02
Cijena Prodaja
115,90 100
115,99 100
116,00 7
116,68 110
116,69 30
116,89 35
116,90 50
117,00 1000
117,77 8
117,90 200

Letvica se diže, sad je 1.000 komada na 117,00 no neda mi se više kupovati ptkm. Vidim da nitko ne shvaća ozbiljno moje postove pa prelazim na neku drugu temu. Zbog petrice sam zanemario druge dionice a ima ih nekoliko koje su odradile značajan rast zadnjih dana..


Goran vam je vec objasnio shemu PTKM i cijene plina.

Petrokemija dobija plin po povlastenoj cijeni koja je visestruko niza od one na svj. trzistu i zato moze napraviti ekstra profit kod prodaje gnojiva na svj. trzistu, jer tamo i zaraduje, da svugdje zaraduje kao u HR davno bi otisla u stecaj.

sve to stoji, s pojeftinjenjem od 30% cijene su se izjednacile, tj nema smisla poskuplivat plin u 2009



Goran vam je vec objasnio shemu PTKM i cijene plina.

Petrokemija dobija plin po povlastenoj cijeni koja je visestruko niza od one na svj. trzistu i zato moze napraviti ekstra profit kod prodaje gnojiva na svj. trzistu, jer tamo i zaraduje, da svugdje zaraduje kao u HR davno bi otisla u stecaj.

sve to stoji, s pojeftinjenjem od 30% cijene su se izjednacile, tj nema smisla poskuplivat plin u 2009

[/quote]

Da, nema potrebe za dizanjem cijene plina, ali ima potrebe za izjednačavanjem cijena umjetnog gnojiva u RH sa cijenom gnojiva u regiji (čitaj:poskupit cijenu gnojiva za hrvatsko tržište). Ako država više ne daje jeftin plin, nema razloga da PTKM subvencionira hrvatskog seljaka. To naravno nije dobro za HR poljoprivredu i ne bi bilo dobro da se ostvari, ali je realna mogućnost. A postat će stvarnost najkasnije ulaskom u EU.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Baš čitam ovog Cartmana i ne mogu vjerovati koliko je žilav na ovoj temi. Nije imao ni jednu dobru procjenu, a podsjetit ću i kako je kupovao Transadriju iznad 10.000kn. Stvarno mi nije jasno što ima protiv Petrokemije, nema tvrtke s takvim fundamentima, a teško da će je i biti. Njegova "predviđanja" oko ove dionice s padom dogodila su se na kraju, kad su sve dionice izgubile 80% vrijednosti i kad je radnicima istekao rok zabrane prodaje dionica. Jadni ljudi su se prepali, tko ih može zbog toga kriviti. Petrokemija je zadnja pala i normalno je očekivati i da će se prva oporaviti.

Najbolje ponude [ PTKM-R-A ] Kupnja Cijena
100 114,01
28 114,00
5 113,10
104 112,35
100 112,31
30 112,30
100 112,27
160 112,15
520 112,00
100 111,13
Cijena Prodaja
116,00 633
116,69 30
116,90 58
117,00 1000
117,90 200
119,89 106
119,90 203
119,99 125
120,00 393
122,00 294

Istovaruju se oni koji su kupovali po 100 i niže, no neka vas to ne brine, nema takvih mnogo. Čim krene ozbiljna kupnja povući će se njih dosta sa aska..

Da, nema potrebe za dizanjem cijene plina, ali ima potrebe za izjednačavanjem cijena umjetnog gnojiva u RH sa cijenom gnojiva u regiji (čitaj:poskupit cijenu gnojiva za hrvatsko tržište). Ako država više ne daje jeftin plin, nema razloga da PTKM subvencionira hrvatskog seljaka. To naravno nije dobro za HR poljoprivredu i ne bi bilo dobro da se ostvari, ali je realna mogućnost. A postat će stvarnost najkasnije ulaskom u EU.

Prijatelju to i jest poanta cijele ove priče oko Petrokemije tržišne cijene i plina i umjetnih gnojiva, jer kada se to dogodi Petrokemija će uvijek poslovati pozitivno.
Kada budu sirovine i plin skuplje firma će imati nadprosječne retultate a kada sirovine i plin budu jeftinije imat će normalne pozitivne rezultate ali će biti uvijek pozitivni i neće nikada u stečaj kako su to neki više puta prognozirali.
Sve ostalo što se eventualno dogodi u budućnosti privatizacija, proširenje kapaciteta i sl. će nama dioničarima donjeti nadprosječne prinose

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Gorane kapaciteti se od PTKM povećavaju, malo po malo i sve veća proizvodnja pa će tako ovogodišnja proizvodnja biti 5 posto nego prošle godine, a od prije 2 godine za 12,5 posto……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Gorane kapaciteti se od PTKM povećavaju, malo po malo i sve veća proizvodnja pa će tako ovogodišnja proizvodnja biti 5 posto nego prošle godine, a od prije 2 godine za 12,5 posto……

Prijatelju znam to nego sam mislo na nadograđivanje tvornice i uduplavanje kapaciteta

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Baš čitam ovog Cartmana i ne mogu vjerovati koliko je žilav na ovoj temi. Nije imao ni jednu dobru procjenu, a podsjetit ću i kako je kupovao Transadriju iznad 10.000kn. Stvarno mi nije jasno što ima protiv Petrokemije, nema tvrtke s takvim fundamentima, a teško da će je i biti. Njegova "predviđanja" oko ove dionice s padom dogodila su se na kraju, kad su sve dionice izgubile 80% vrijednosti i kad je radnicima istekao rok zabrane prodaje dionica. Jadni ljudi su se prepali, tko ih može zbog toga kriviti. Petrokemija je zadnja pala i normalno je očekivati i da će se prva oporaviti.

Mene začuđuje koliko su žilavi navlakači za novoj temi. I to uvijek na isti nacin, aktiviraj neki od duplih nickova i udri po neistomisljenicima. Da sam prihvatio ponude navlakača i vikao "kupite petrokemiju" kad je bila 358kn bio bi zasticen kao lički medo, a svaki komentar bi mi imao ocjenu 90+%.

Znamo da je novac dobar stimulans, ali već je vrijeme da se pomirite kako vam je plan za navlakušu propao.

Ljudi koji duže prate temu znaju što sam pisao (dosta toga je arhivirano i na mom blogu [url=”http://www.cartmann.com”%5Dwww.cartmann.com%5B/url%5D), pa tako znaju i da je to što pišeš laž, a kad se netko koristi lažima sigurno nema dobre namjere.

Cartmane svaka ti čast što upozoravaš ljude da ne kupuju ali toliko si vremena utrošio na to da si već mogo govirit Španjolski ili programirat u C++

Cookie Monster

@ cartmann

ti navlakači su opasna sorta na petrokemiji. Nakon erste i az-a navukli su i Nenu Bakića da mazne 1 % petrokemije. Čestitamo navlakačima.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close