PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


onda jeli poskupljenje plina 20% ili 40%?

Vidi PTKM je ove godine uložila oko 100 milijuna u modernizaciju, nadalje 75 milijuna Kn je bila amortizacija i 110 milijuna Kn dobiti, i još je ostalo zaliha 100 000 tona gnojiva……….
Upitno je daljne povećanje jer je došlo do korecije cijena plina na svjetskom tržištu

Ako su prošle godine potrošili 650 milijuna m3 plina a ove će oko 620 milijuna m3 i pri tome će uštediti još oko 38 milijuna Kn, samo na plinu
Sada je tvornica ekonomski efikasnija i potrošnja je 500 m3 po toni gnojiva….. dalje računaj sam…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



onda jeli poskupljenje plina 20% ili 40%?

Vidi PTKM je ove godine uložila oko 100 milijuna u modernizaciju, nadalje 75 milijuna Kn je bila amortizacija i 110 milijuna Kn dobiti, i još je ostalo zaliha 100 000 tona gnojiva……….
Sada je tvornica ekonomski efikasnija i potrošnja je 500 m3 po toni gnojiva….. dalje računaj sam…..

[/quote]
pitao sam koliko je poskupljenje plina?(20 ili 40%)

malimacak, u prilogu su cijene domace u kn/toni sto je i navedeno, komentar za cijene dolje je za ino cijene sirovina i gnojiva, imas negdje prije prilog s cijenama na ino trzistu. AKo si mislio da su cijene petrokemijinih gnojiva 30 posto isle na ino trzistu dolje to ne znam, nisam na to mislio, a mozda i jesu – nemam pojma.


Kad za mjesec dana udari trezor po kupnji, a prije njih i mirovinski fondovi pitanje je gdje će cijena najdraže nam dionice.

To nije problem izracunati. Kad si zadnji put napisao isti komentar cijena je bila 240kn, a danas je 115kn. Znaci cca. -50%. 115kn – 50% = 57kn!

Mika hvala ti na informaciji, ali i ja imam podatke da PTKM slabije proizvodi Urea, a malo više NPK gnojiva pa bi trebalo proizvesti oko 700 000 tona NPK gnojiva, ali i više Kana, dok manje urea jer urea gnojivu je pala cijena na svjetskoj razini pa puno ti je lakše kada imaš takvu proizvodnju gdje možeš prebacivati proizvodnju na gnojiva koja su isplativija

Ali i Urea će se oporaviti poslije Nove godine kada Indijci i Južno Amerikanci počnu kupovati………

http://ptkm.tk

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



Kad za mjesec dana udari trezor po kupnji, a prije njih i mirovinski fondovi pitanje je gdje će cijena najdraže nam dionice.

To nije problem izracunati. Kad si zadnji put napisao isti komentar cijena je bila 240kn, a danas je 115kn. Znaci cca. -50%. 115kn – 50% = 57kn!

[/quote]

ja znam da bi ti bio najsretniji čovjek na svijetu kad bi ptkm došla do 50 kuna jer tvoj život na cijeni ptkm preko 200 kuna gubi svaki smisao. Poziv za skupštinu je tu i možeš pročitati namjeru uprave za spremanjem do 10% dionica u trezor. Također, uskoro bi mogle i neke vijesti za mirovinske fondove, a ne tiču se samo ptkm. Naj kaj zameriti.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

@cartmann

a već sam napisao da se samo glup čovjek može veseliti padu ptkm na 50 kuna. Ako se to desi svima će biti malo gadnije nego što je danas. Razmisli malo ništa te ne košta.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ako padne cijena na 50 Kn trezor će sve pokupiti……. Meni odlično, sada ako netko treba da proda bolje da se strpi do skupštine dioničara, jer cijena će biti ne 100 nego oko 200 Kn…….
Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


To nije problem izracunati. Kad si zadnji put napisao isti komentar cijena je bila 240kn, a danas je 115kn. Znaci cca. -50%. 115kn – 50% = 57kn!

A kad si se ti zadnji put javio na temi i koja je cijena bila tad a koja danas?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."



To nije problem izracunati. Kad si zadnji put napisao isti komentar cijena je bila 240kn, a danas je 115kn. Znaci cca. -50%. 115kn – 50% = 57kn!

A kad si se ti zadnji put javio na temi i koja je cijena bila tad a koja danas?

[/quote]
Ovakvo komentiranje nema puno smisla jer ne uzima u faktor opci pad trzista, koje nitko nije mogao predvidjeti (da je bio takav genijalac ovdje, vec bismo znali z ato jer bi to prognozirao unaprijed, a ne unazad kao neki i naravno sada se imao s cime pohvaliti). Neki su mozda i ocekivali pad, ali nitko nije mogao predvidjeti da ce Crobex biti na 1500, to je bio SF.


malimacak, u prilogu su cijene domace u kn/toni sto je i navedeno, komentar za cijene dolje je za ino cijene sirovina i gnojiva, imas negdje prije prilog s cijenama na ino trzistu. AKo si mislio da su cijene petrokemijinih gnojiva 30 posto isle na ino trzistu dolje to ne znam, nisam na to mislio, a mozda i jesu – nemam pojma.

Hvala.
Pitao sam to da mogu uzeti u obzir promjene u tecaju USD, ako se u njemu racuna. Jer ako su u USD isle dolje 30%, uzimajuci u obzir tecaj dolara, te da naravno nije sve u prodajnoj cijeni gnojiva COGS (najveci dio je, plin), onda to ima drugacije ucinke nego bi se moglo zalkjuciti na prvi pogled.

http://finance.yahoo.com/q/bc?s=DRYS&t=3m

vozarine su jos nisko, ali je mozda ovo signal da je oporavak blizu

New Report

Close