PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Neka probaju nabaviti NPK gnojiva negdje druge, ovoga gnojiva nema puno a i malo proizvođača proizvodi ova gnojiva jer tehnologija je kompleksna……….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Neka probaju nabaviti NPK gnojiva negdje druge, ovoga gnojiva nema puno a i malo proizvođača proizvodi ova gnojiva jer tehnologija je kompleksna……….

Ma koji monopol, totalno su mi nejasni.

Zbog velikog utjecaja troškova prijevoza na cijenu gnojiva tvornice gnojiva grade se blizu potrošačkih tržišta. Tako bi bez Petrokemije Hrvatska i zemlje regije bile osuđene na skuplje gnojivo ili na nekvalitetnije gnojivo.
Pa što bi sad Petrokemija trebala na teret radnika, dioničara i građana RH spuštati cijene i u susjedstvu.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

I meni su totalno nejasni, jer to je druga zemlja i imaju svoje uređene zakone, a od PTKM kupuje gnojivo jer ima najkvalitetnije gnojivo, a kupuju najviše NPK gnojiva kojeg nema puno za uvesti diljem Europe ali i svijeta jer nema dovoljne proizvodnje, a skupo je diljem EU…….. Stoga ako će netko kupiti gnojivo od PTKM, a neće druge jer je skuplje i nekvalitetnije nije monopol već izbor……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Iskreno govoreći ja nemam ništa protiv monopola, sve dok je to naš monopol jedino da Dodiku ne padne na pamet da pored rafinerije ne instalira i neku novu petrokemiju. [cool]

who dares, wins


Iskreno govoreći ja nemam ništa protiv monopola, sve dok je to naš monopol jedino da Dodiku ne padne na pamet da pored rafinerije ne instalira i neku novu petrokemiju. [cool]

To će se dogoditi samo onda ako naša Petrokemija ne proširi kapacitete!

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

A za izgradnju jedne PTKM u RS treba oko 9 godina, da se izgrade kapaciteti sve što PTKM proizvodi——– Od projekta do realizacije [thumbsup] teško da će netko napraviti dodatnu tvornicu, jer ovoj je izrazito povoljna cijena, a za novu treba oko 1,5 milijarde dolara, a ova tržišno košta niti 75 milijuna dolara

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Imali su oni nekad "Azotaru" u Vitkovićima pored Goražda koja je propala i pokradena.
Vaš link

Ova vijest o monopolu Petrokemije u RS me je dobro nasmijala. Ako to Dodig pročita totalno će posijediti a onda počupati svu kosu. Jel netko zna tko im je nametnuo taj "monopol" ?

marcello

na sda od jucer stoji obavijest da je skinut lock onim sa 3 mjeseca dugom zabranom, jiha…

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford


http://www.poslovni.hr/103096.aspx
I kupci sa nekaj bune.

Ja bih na njihovom mjestu krenuo u kupovinu dionica ptkm na burzi. 25% firme danas vrijedi oko 12 milja eura, a sa 25% može se jako utjecati na poslovanje svake firme.
Uskoro će nastati veliki manjak gnojiva na tržištu jer je npr. YARA privremeno zatvorila pogone u Italiji, Francuskoj, UK, Nizozemskoj. U Litvi je stara tvornica trajno zatvorena. Oni koji nemaju novaca za gnojivo uskoro će imati moguću krizu količina hrane što će povećati potražnju i cijene hrane. Posljedično opet kreće porast cijena gnojiva i potražnja za njima. Oni koji su najjači kao naša ptkm izaći će iz krize još jači. Mislim da je Bosna osuđena na naša gnojiva htjeli to oni ili ne. Srbi očito je rade pritisak kako bi došli do vlasništva nad tvornicom jer znaju da potrebnije industrije od ove nema. Od Arapa sumnjam da će kupovati, a njihova Azotara nije dovoljna niti za manji dio njihovih potreba. Ptkm ima spremne količine gnojiva za izvoz jer proizvodnja radi kontinuirano kao i dostava plina. Sanader bi trebao umjesto u pelješki most uložiti pare u skladište plina i povećanje kapaciteta jer bi tako ptkm postala neprikosnoveni lider u ovom dijelu evrope. Povećanje kapaciteta dovelo bi do smanjenja fiksnih troškova po jedinici proizvoda i uz jednu od najefikasnijih proizvodnji na svijetu naš proizvod bi postao još konkuretniji što se tiče cijene. Izvozom bi pokrili većinu država u okruženju i šire. Izvoz roba je ključno rješenje za izlaz iz krize, a gnojivo će se uvijek prodavati.
Gnojivo iz Kutine rijedak je proizvod s kojim je Hrvatska konkurentna najrazvijenijim zemljama svijeta. Mi ne znamo napraviti kompjutor ili televizor, ali vrhunsko gnojivo sigurno možemo napraviti.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ma takve Vas volim, pišite pozitivno o našoj petrici, o njenoj proizvodnji i druge stvari što se tiče naše petrice.
Kada će remont, nešto čujem da bi mogao početi sa 06.01.2009. nadam se da će koristiti plin dokle god budu vremenske priliko to dopuštale pa onda na remont.
Dali će se Dir. Mesarić obratiti kao što je prošle godine sa nekim predpostavkama za 2008. godinu, samo da Vas podsjetim prošle je najavio oko 44 milje a bilo je oko 70 milja
Pozdrav

http://www.poslovni.hr/103150.aspx

Nije li ministar i podpredsjednik Vlade Polančec u predstavljanju strategije o energetici govorio i spominjao izgradnju skladišta podzemnog plina. Evo ako se Vlada odlući brzo će naći strateškog partnera koji će za 25% Petrokemije pokrenuti izgradnju tog skladišta i tako pokrenuti gospodarstvo sa cca milijardu kuna koje će se obrtati u gospodarstvu. Naravno investicija u proširenju kapaciteta tvornice obrnula bi još koju i evo posla za naše firme. Dobro državi, strateškom partneru, radnicima, dioničarima, a najviše gladnima u svijetu. Samo na ovome projektu može se dobro "pokrenuti Hrvatsku". Još dva, tri takva i evo investicijskog ciklusa koji će pokrenuti gospodarske aktivnosti. Ovo nije pelješki most, zračna luka…

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

New Report

Close